PGA Officials Partner Trophy Beroun – zvítezil David Carter

07.09.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

David Carter (-10) zvítězli v nejlépe dotovaném turnaji sezóny. Za vítězství si odnesl šek na 100.000 kč. Druhé místo obsadil Petr Nič (-8, 70.000 kč), na třetím místě skončil Jakub Stanislav (-7, 55.000 kč).  Nejprestižnější česká golfová série Pilsner Urquell Czech PGA Tour  nabídla při svém devátém turnaji PGAC Official Partners´ Trophy v Berouně úžasný závěr. Až do posledního patu usilovali o prvenství hlavní favorit David Carter a český profesionál s momentálně nejlepší formou Petr Nič. David Carter ve své bohaté a úspěšné kariéře vyhrál v roce 1998 na European Tour Irish Open a s legendárním Nickem Faldem Světový pohár dvojic. V současnosti se usadil v České republice a vůbec poprvé se zúčastnil turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Petr Nič se po sérii zdravotních problémů vrátil do české profesionální série nejprve velice nenápadně, aby se jeho znovu nabytá forma začala projevovat v závěru června na Tálích, kde po prvním kole vedl. Na dalších třech turnajích už dokázal dvakrát vyhrát – nejprve v Telči a před týdnem na Mnichu. O souboji Cartera a Niče se bude ještě dlouho mluvit.(freedrive)  Nejprestižnější česká golfová série Pilsner Urquell Czech PGA Tour nabídla při svém devátém turnaji PGAC Official Partners´ Trophy v Berouně úžasný závěr. Až do posledního patu usilovali o prvenství hlavní favorit David Carter a český profesionál s momentálně nejlepší formou Petr Nič. David Carter ve své bohaté a úspěšné kariéře vyhrál v roce 1998 na European Tour Irish Open a s legendárním Nickem Faldem Světový pohár dvojic. V současnosti se usadil v České republice a vůbec poprvé se zúčastnil turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Petr Nič se po sérii zdravotních problémů vrátil do české profesionální série nejprve velice nenápadně, aby se jeho znovu nabytá forma začala projevovat v závěru června na Tálích, kde po prvním kole vedl. Na dalších třech turnajích už dokázal dvakrát vyhrát – nejprve v Telči a před týdnem na Mnichu. O souboji Cartera a Niče se bude ještě dlouho mluvit.

Velký skok výsledkovou listinou předvedl Ondřej Lébl. Po nevydařené neděli (77 ran) zahrál v pondělí 64 úderů a vytvořil rekord letošní sezóny Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Maximem zatím bylo Lizánkových 65 ran ve Waidhofenu, jehož dnes vyrovnal Carter. Oba ale předčil Lébl, který se v Berouně posunul na dělené páté místo.

Do finále vstupoval z vedoucí pozice Květoslav Strachota, kterému se nedělní kolo podařilo zvládnout za výborných 67 ran. Pondělí zahájil birdie na jedničce, ale na trojce a čtyřce zapisoval bogey, čímž vypadl z duelu o vítězství. Jeho skóre 73 ale dalo s nedělním kolem dohromady 140 ran a skončil čtvrtý.

Jako svěží vítr zatím působí mezi profesionály Jakub Stanislav. Do PGA Czech vstoupil teprve v polovině srpna, ale na dvou ze tří turnajů se prosadil na „medailovou“ pozici. Na Mnichu se dělil o druhé místo a v Berouně obsadil třetí místo. Ještě nedávno úspěšný amatér se mezi profesionály pohybuje jako ostřílený mazák a ukazuje se, že svůj přestup načasoval naprosto ideálně. V Berouně zahrál dvě vyrovnaná kola – v neděli 69 a v pondělí 68 ran.

Na druhé straně je nutné si všimnou kvalitního výkonu veterána Mikuláše Ordnunga z hostitelského  Beroun Golf Resortu, bývalého kapitána reprezentace.  Přestože se intenzivně věnuje golfovým aktivitám ve svém resortu spíše než soutěžnímu golfu,  je stále schopen podat dobrý výkon. Mezi stále mladším a kvalitnějším startovním polem profesionálů obsadil  velmi dobré  20. místo.

Přímý duel o turnajový triumf svedli David Carter a Petr Nič. Od začátku se všechno vyvíjelo naprosto skvěle pro Niče. Na prvních deseti jamkách zahrál šest birdie a pouze jedno bogey. Průběžně měl tedy skóre -9 a před Carterem vedl o dvě rány, přičemž Angličanovi se povedl na sedmičce eagle.  Nič dokázal svůj náskok ještě navýšit a po čtrnácti jamkách byl vpředu dokonce o tři údery. Jenže další jamka všechno zlomila. Na pětiparové patnáctce se Carter blýskl dalším eaglem a vzhledem k Ničovu paru byl rozdíl mezi oběma soupeři pouhý jeden úder. Na šestnáctce už se Carter Ničovi výsledkově dorovnal. Angličan zahrál birdie a profesionál z Prahy horko těžko zachraňoval par. Sedmnáctku zvládli oba stejně a rozhodlo se na osmnáctce. Nič poslal svůj drive do fairwayového bunkeru druhou ranou si na paru pět přihrál na cca 50 metrů od greenu. Carterův drive skončil v roughu na levé straně a následně hrál druhou ránu ze 150ti metrů do greenu a skončil v jeho těsné blízkosti. Niče čekal přibližně šestimetrový putt do birdie, který neproměnil. Posléze lehkovážně minul jamku i při puttu do paru, a proto zahrál na poslední jamce bogey. Carter si naopak výborně přihrál a puttem do birdie ztvrdil své první vítězství na Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

„Z vítězství mám velkou radost, protože ve druhém kole jsem cítil značný tlak. Přece jen se ode mě čekalo vítězství a Petr Nič dnes hrál skvělý golf. Důležité bylo, že jsem na čtrnáctce zachránil par. Všechno se zlomilo mým eaglem na 15. jamce, kdy jsem dostal naopak pod tlak Petra. Turnaj se mi hodně líbil a rád bych se v příštím roce představil na Pilsner Urquell Czech PGA Tour častěji“, dodal ke svému triumfu 37ti letý David Carter.

Z šestisettisícové dotace si Angličan odnesl 100 tisíc a získal i první body do Order of Merit celé série.

Výsledky

Odkazy:             Beroun Golf Resort           Strányk PGA           Czech Marketing Services

Počet přečtení: 2 056