Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PGA Match Play Championship v Ropici – opět vítězí Lizánek

07.06.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

V repríze loňského finále na 36 jamek se střetli obhájce Ondřej Lébl a Lukáš Lizánek.  Letošní duel vyhrál Lizánek a odnáší si další titul.

(freedrive)  LUKÁŠ LIZÁNEK VYHRÁL JAMKOVKU V ROPICI

– Lizánek vrátil Léblovi loňskou finálovou porážku
– letošní druhé Lizánkovo vítězství
– třetí místo obsadil Marek Nový

První z vrcholů sezóny Pilsner Urquell Czech PGA Tour přinesl druhý triumf v sezóně Lukáši Lizánkovi, který potvrdil letošní skvělou formu. Na jeho skvělých výkonech se projevuje kvalitní zimní příprava, kterou absolvoval ve na Floridě ve Spojených státech. Ve Waidhofenu předvedl úžasné druhé kolo, v němž předvedl 65 ran a v dramatickém finiši porazil také výborně hrajícího Marka Nového. Další parádní představení si schoval na Match Play Moravia Steel – Třinecké železárny Trophy 2009, tedy profesionální šampionát ve hře na jamky v Ropici. V prvních dvou kolech oba své soupeře deklasoval a naplno musel zapnout ve čtvrtfinále proti Schovánkovi a hlavně v semifinále, kde byl jeho soupeřem Marek Nový.

V repríze loňského finále se Lizánek střetl se svým dobrým kamarádem Ondřejem Léblem, který obhajoval prvenství z roku 2008. Finále se hraje na 36 jamek, během nichž se může stát cokoli a na napravení chyby bývá dostatek času. Dopolední úvodní osmnáctku zvládal lépe Lukáš Lizánek, který ji uzavřel s vedením o 2 jamky. Oba hráči se předháněli, kdo předvede lepší ránu a prakticky po každém úderu se ozýval potlesk přítomných diváků.  Odpoledne Lizánek svůj náskok zvýšil o další dvě jamky a byl tudíž vpředu o čtyři jamky. Lébl se ale nevzdával a po třetí čtvrtině finále ubral z Lizánkovy převahy jednu jamku. Více už se ale Léblovi nepodařilo. Lizánek ukončil duel hraný v maximálně gentlemanském duchu na 33. jamce.

Lukáš Lizánek oplatil Ondřeji Léblovi loňskou finálovou porážku a ze tří letošních turnajů ovládl dva. Své konto obohatil o 80 000,- Kč. Stejný počet bodů přidal do Order Of Merit a upevnil si vedoucí pozici v pořadí Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Lébla jeho bodový zisk 45 000 katapultoval z dvacátého až na čtvrté místo.

Zápas o třetí místo bývá hodně o psychice a často záleží na tom, kdo lépe vstřebá zklamání ze semifinálového vyřazení. Marek Nový se dokázal lépe koncentrovat než Polák Marcin Stelmasiak a po čtrnácti jamkách bylo jasno. Nový k druhé pozici ve Waidhofenu přidal další umístění v elitní trojce, které znamená postup na druhou příčku Order of Merit.

VÝSLEDKY – FINÁLE (na 36 jamek)
Lukáš Lizánek – Ondřej Lébl   4/3

VÝSLEDKY – O 3. MÍSTO
Marek Nový – Marcin Stelmasiak  5/4

POŘADÍ:1.Lukáš LIZÁNEK
2.Ondřej LÉBL
3.Marek NOVÝ
4.Marcin STELMASIAK

 

 

ROZDĚLENÍ FINANČNÍCH ODMĚN
80 000,- Kč  Lukáš Lizánek
45 000,- Kč  Ondřej Lébl
22 000,- Kč  Marek Nový
17 000,- Kč  Marcin Stelmasiak
8 500,- Kč  Robert Schovánek
   Jiří Němeček
   Paul Murray
   Jaroslav Krejcar
5 000,- Kč  John Horsky
   Tomáš Kamas
   Petr Štrougal
   Roman Svoboda
   Jan Zedníček
   Jan Juhaniak
   Mike Newell
   Ondřej Žatečka
2 000,- Kč  Martin Kopecký
   Petr Nič
   Richard Sarközi
   Jiří Štryncl
   Tomáš Tychler
   Alan Babický
   René Pink
   Jakub Janda
   Jiří Maglen
   Lukáš Tintěra
   Lukáš Princ
   Květoslav Strachota
   Stephen Bradley
   Petr Mrůzek
   Jeff Sikute
   Jiří Janda

 

PGA CZECH

Založení  PGA Czech ještě jako PGA of Czechoslovakia se datuje od roku 1990, kdy byly v Praze sepsány první provizorní stanovy. Zakládajícími členy byli Miloslav Bouška, Petr Mrůzek, Miroslav Němec, Petr Němec, Jaroslav Peterka, Karel Skopový sen., Jiří Zavázal a jako čestný člen Hanuš Goldscheider. Prvním prezidentem byl zvolen Miroslav Němec, kterého po uplynutí volebního období vystřídal v roce 1994 Tomáš Teissing. V roce 2002 se ujal funkce prezidenta PGAC Petr Nitra. V listopadu 1999 se PGA Czech stala plnoprávným členem PGA of EUROPE. V roce 2009 je v PGA Czech registrováno 176 profesionálů.

PILSNER URQUELL

Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem globální skupiny SABMiller plc. Značka Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller. S celkovým prodejem 10,7 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2008 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.

PROMOTÉR

Beskydská golfová, a. s., je provozovatelem mistrovského 18jamkového golfového hřiště v Ropici. Každoročně  pořádá na svém hřišti v rámci Pilsner Urquell Czech PGA Tour Jamkové mistrovství profesionálních hráčů golfu v ČR (Czech PGA Championship – Match Play MORAVIA STEEL – TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY Trophy  2009).

GENERÁLNÍM  PARTNEREM CZECH PGA TOUR JE PILSNER URQUELL

foto: Antonín Krčmár