PGAC Golf Prague Open vyhrál amatér Ondřej Lieser

09.05.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

(freedrive) Drama až do poslední jamky nabídl úvodní turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 ve Mstěticích. O vítězi Golf Prague Open presented by MP SHOT CR se rozhodlo až na poslední jamce. Za ideálního počasí a za účasti legendárního Itala Costantina Roccy všechny překvapil amatér Ondřej Lieser.

Golfista z Kunětické Hory dělil po prvním kole s výsledkem 69 druhou pozici se ztrátou tří ran na vedoucího Lukáše Tintěru. Vstup do druhého kola měl Ondřej Lieser impozantní. Hned na první jamce, par 4 o délce 305 metrů, zahrál eagle a mohlo to dopadnout ještě lépe. Budoucí vítěz napálil fantastický drive, který se zastavil pouhých pět centimetrů od jamky. Tak málo dělilo Liesera od albatrosu a zároveň málo vídaného hole in one na čtyřparové jamce. Lieser pokračoval ve stejném duchu i na dalších dvou jamkách, na nichž zapisoval birdie. Po třech jamkách druhého kola tak byl na denním skóre -4 a celkově -7. V dalším průběhu dvěma birdie a stejným počtem bogey výsledek udržel a v devatenácti letech dosáhl na největší úspěch své dosavadní kariéry.

Lukáš Tintěra také výborně začal a po čtyřech jamkách si polepšil až na výsledek -8. Jenže pak začal chybovat a vrátil se na -6. S tímto skóre také celý turnaj zakončil a obsadil druhou pozici. Od play off dělil Tintěru jeden úder. Stačilo přidat jedno birdie a o vítězi by musela rozhodnout rozehrávka. Vzhledem k tomu, že Ondřej Lieser jako amatér nesmí přijmout finanční prémii, bere nejvyšší odměnu 55 tisíc korun Lukáš Tintěra.

Třetí místo patří nejlepšímu ze zahraničních účastníků Svenu Mauritsovi z Nizozemska. Ve druhém kole sice nasázel šest birdie, ale ve score kartě měl také čtyři bogey a na vítězného Liesera ztratil dvě rány.

Legendární Ital Costantino Rocca prokázal v závěru turnaje své mimořádné kvality a výbornou fyzickou kondici. Od pátku až do pondělí absolvoval ve 54 letech už čtvrté kolo, ale právě ve finále předvedl nejlepší výsledek druhého kola. Rocca zahrál šest birdiea jedno bogey, čímž předvedl 67 ran. O jediný úder zaostal za rekordem hřiště Petra Niče a Lukáše Tintěry. Costantino Rocca s celkovým skóre -4 dělí 4. pozici spolu s Petrem Skopovým a Viktorem Skallem.

foto © Antonín Krčmář