Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PGA European Senior Tour – Casa Serena Open, Kutná Hora – zvítězil Angličan Peter Mitchell

19.09.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

V druhém ročníku Casa Serena Open zvítězil Angličan Peter Mitchell (-13). O tři rány zpět se na druhém místě (-10)  umístili Angličan Glenn Ralph a Australan Peter Senior.  Obhájce titulu Berhnard Langer skončil na 5. místě (-8).     


Neděle 20. září:
Ani Langer ani Woosnam. Titul a šek na 90.000 euro si z  Roztěže u Kutné Hory odváží Angličan Peter Mitchell. Svým soupeřům utekl o tři údery. Nechal za sebou do té doby vedoucího Australana Petera Seniora, Iana Woosnama i obhájce Bernharda Langera. Jednapadesátiletý  Mitchell  zahrál v první devítce pět birdie a před druhou devítkou už byl v čele turnaje. Mitchel zahrál ve třech kolech šestnáct birdie a jenom tři bogey.
Dvě kola vedoucí Senior ztratil náskok v první devítce, kterou šel bez birdie, v druhé trochu zabral, zahrál tři birdie, na rozjetého Mitchella to už nestačilo.
Langer byl až do osmé jamky třetího kola stále v kontaktu s čelem turnaje. Na osmičce mu ovšem po nezdařené ráně z roughu uteklo double bogey, na devítce bogey a najednou byl na 11. místě a obhajobě titulu na hony vzdálen. Tři birdie v poslední devítce už Langera jenom vysunuly na konečné 5. místo.
Na poslední chvíli se na druhé místo vysunul další Angličan Glenn Ralph, který poslední kolo došel parádních -6.
Český zástupce Jiří Seifert skončil na 67. místě (+14).  

 


Na startu chybí lídr seniorského Order of Merit Mark McNulty, který nechal otevřené dveře hráčů na druhé až čtvrté pozici Woosnamovi, Torrancemu a Johnstonovi.
Kromě McNultyho a Jamese jsou na startu všcihni z první desítky Order of Merit. Casa Serena je třetí turnaj od konce a hodně ovlivní umístění v žebříčku.
Z českých profesionálů letos hraje jediný Jiří Seifert.
Hřiště Casa Serena má par 71 a délku 6.195 metrů. Greeny jsou střiženy na 3 mm, ferveje na 12 mm. Semiroughy mají výšku 86 mm, roughy 400 mm.
Rychlost greenů je 10 stop.
Dotace turnaje je 600.000 euro, přes 15 milionů českých korun. Vítěz obdrží  90.000 eur, 2,3 milionu českých korun.


 Z archivz Golf.cz:   ….. 
1. ročník Casa Serena Open 2008


foto Antonín Krčmář pro © Golf.cz