Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PGA Czech Tour 2007 – Ingo Casino Hazlov

17.07.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Petr Skopový (-3) se stal vítězem pátého turnaje letošní PGA Czech Tour, který se konal 14. – 16. července v Hazlově. O druhé místo se dělí Jakub Kučera s Petrem Ničem (E).

Skutečně hrdinský výkon podali všichni účastníci turnaje v jeho finálovém kole. V neskutečném pekle, kdy se teplota vzduchu šplhala těsně pod hranici čtyřiceti stupňů, se s členitým hřištěm museli poprat všichni za stejných podmínek. Test fyzické kondice začal o půl hodiny dřív, než bylo původně plánováno. Právě pro hlášené vysoké teploty.

Velkým trápením si prošel vítěz kola prvního, Ondra Lébl. Po první devítce už měl na kontě dvě double bogey a tři bogey. Ve druhé devítce hned první rána skončila v neuvěřitelně špatné pozici a tak se zdálo, že ho desítka „dorazí“. Dokázal ale nakonec zahrát tři berdíky (11, 13, 18) a korigovat skóre. Devět nad par tak znamenalo celkově +5 a dělenou šestou pozici společně se Stephenem Bradleym. Toho neopouštěl jeho nádherný klasický humor. Předvedl to při startu prvního kola, kdy nahlásil, že nebude schopen splnit časový limit, jelikož má dřevěnou nohu. Na otázku; kterou dneska? odpověděl, že levou. Při jednom z kontaktů se Stephenem na hřišti pak hráč oznamoval další „nepříjemnou skutečnost“. Tvrdil, že pálící slunce mu jeho dřevěnou nohu tak zahřívá, že jí musí co chvíli hasit a ptal se rozhodčího, jestli nemá u sebe párky, hořčici a pečivo, že by mohl uspořádat barbeque… ;o)

Svojí přesnou hrou slavil úspěch Jan Juhaniak. Roughy okolo drah nebyly právě nejlepším útočištěm pro vystřelené míče. Hra z nich byla velice obtížná a když si připočteme délku hřiště, každá rána mimo fairway znamenala většinou velké komplikace. Po kolech 76 a 73 ran se celkový výsledek Honzy Juhaniaka zastavil na třech ranách nad par hřiště. Mezi něj a Bradleyho se vešel Lukáš Lizánek s výsledkem +4 po dvou kolech.

Ve vedení se to pořádně přemlelo. Robert Schovánek, v poslední době hrající s nesmírnými zdravotními problémy, se ve druhém kole zhoršil o deset ran a spadnul na dělenou dvanáctou pozici, kterou sdílí společně s tunisanem Jamelem Sahlim. Petr Nič otočil u svého výsledku z neděle znaménko a zahrál ránu nad par hřiště, celkově tedy Even Par. Nakonec tedy dělí druhou pozici s Jakubem Kučerou, který famózním finišem (eagle na 16. a birdie na 18.) srazil výsledek druhého kola na -1.

Petr Skopový byl po prvním kole čtvrtý. Zahrál v něm dva berdíky a dvě bogey. Po sedmadvaceti jamkách turnaje byl +1. Potom ještě přišly dvě bogey na desítce a dvanáctce, proložené berdíkem na jedenáctce. Ovšem závěr, to už byla jiná jízda! Objektivně řečeno Petrova fyzická kondice musí být víc než jen nadprůměrná, protože udržet v počasí, které v Hazlově panovalo, koncentraci a zahrát na posledních šesti jamkách tři berdies a zakončit vše na poslední jamce turnaje eaglem… Při vyhlášení výsledků Petr děkoval (tradičně) Sokolovské uhelné, GC Sokolov, rodině a také Ivetce Weissové, svému kedíkovi, za to, že to s ním vydržela. Nevynechal ani organizátory a údržbu hřiště.

A slovo vítěze závěrem:
Petře co bylo podle tebe na cestě za vítězstvím nejtěží?
„Počasí. Byla to neuvěřitelná zátěž. Je pravda, že bylo pro všechny stejné, ale bylo to opravdu hodně extrémní a možná až na hraně. Jsem moc vděčný Ivetě, že vydržela jako kedík až do konce. V takovém vedru se její práce musí cenit trojnásob.“

[Gallery not found]