PGA Championship 2005 – vítězí amatér Nič

28.07.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Tříkolové mistrovství české PGA se odehrálo 25. – 27.7. na dvou hřištích. Dvě kola se odehrála v Hazlově, poslední kolo v Mariánských Lázních. Na mistrovství profesionálních golfitů byli pozvání dva nejlepší muži a dvě nejlepší ženy amatérského golfu. Mistrem PGA 2005 se stal amatér Petr Nič z GCEP, výkonem 70,71,70. Druhý se umístil Jakub Kučera 72,71,70, na třetím místě se umístil další amatér Roman Svoboda 75,72,67.Profesionálové pozvali na své mistrovství amatéry Petra Niče (GC Erpet Praha), Romana Svobodu (GK Čechie), Zuzanau Mašínovou (GC Praha) a Stanislavu Samkovou (GC K. Vary).
První kolo v Hazlově zvládl nejlépe David Kaplan 69, následovaný Robertem Schovánkem 70, a amatérem Petrem Ničem 70.
Po druhém kole se do čela mistrovství vyhoupl amatér Petr Nič 70,71, na druhou pozici se propracoval Petr Mrůzek 71,71 a na třetí Jakub Kučera 72,71.
V třetím kole, hraném v Mariánských Lázních, zahrál fantastických 67 amatér Roman Svoboda, což ho vyneslo ze sedmého na konečné třetí místo.