obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Petr Dědek po boku Ernie Else na Joburg Open

13.01.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje
A A A
Petr Dědek

Petr Dědek v JAR

Na první start v roli profíka Petra Dědka na turnaji Joburg Open, který je součástí European Tour a Sunshine Tour, jsme velice zvědaví a doufáme, že český hráč nedopadne stejně jako při své premiéře na Australian Open, kde skončil poslední.

Jediný tuzemský zástupce na tomto turnaji bude mít obrovskou konkurenci. I když se obhájce titulu Andy Sullivan eventu neúčastní, protože reprezentuje Evropu v duelu s Asií v Kuala Lumpur, na startovním poli se mimo jiné objeví i hvězdný Ernie Els.

Joburg Open se hraje na „královském“ hřišti v Johannesburgu. Na startu je přes 200 golfistů, což je možné díky dvěma osmnáctkám, na kterých se střídavě hraje.

Dědek začíná na East Course z jedničky v 8:35 místního času, v Česku je o hodinu méně.

„Je to hodně dlouhé hřiště navíc ztížené užšími fervejemi. Nadmořská výška přes 1700 metrů sice pomáhá k tomu, že rány létají dál než obvykle, nicméně bude to náročné,“ popisuje z Johannesburgu Petr Dědek.

Za spoluhráče bude mít Švýcara Romingera a Jihoafričana Strydoma.

Klub patří k nejstarším na světě. Byl založený už v 19. století. Na začátku dvacátého století vyrostlo kratší a technicky obtížnější WestCourse, v 30. letech bylo vybudováno East Course, které je o zhruba 350 metrů delší. Jamky 10 a 11 jsou nejdelší po sobě jdoucí 4 pary na světě.