Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

Petr Dědek po boku Ernie Else na Joburg Open

13.01.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje
A A A
Petr Dědek

Petr Dědek v JAR

Na první start v roli profíka Petra Dědka na turnaji Joburg Open, který je součástí European Tour a Sunshine Tour, jsme velice zvědaví a doufáme, že český hráč nedopadne stejně jako při své premiéře na Australian Open, kde skončil poslední.

Jediný tuzemský zástupce na tomto turnaji bude mít obrovskou konkurenci. I když se obhájce titulu Andy Sullivan eventu neúčastní, protože reprezentuje Evropu v duelu s Asií v Kuala Lumpur, na startovním poli se mimo jiné objeví i hvězdný Ernie Els.

Joburg Open se hraje na „královském“ hřišti v Johannesburgu. Na startu je přes 200 golfistů, což je možné díky dvěma osmnáctkám, na kterých se střídavě hraje.

Dědek začíná na East Course z jedničky v 8:35 místního času, v Česku je o hodinu méně.

„Je to hodně dlouhé hřiště navíc ztížené užšími fervejemi. Nadmořská výška přes 1700 metrů sice pomáhá k tomu, že rány létají dál než obvykle, nicméně bude to náročné,“ popisuje z Johannesburgu Petr Dědek.

Za spoluhráče bude mít Švýcara Romingera a Jihoafričana Strydoma.

Klub patří k nejstarším na světě. Byl založený už v 19. století. Na začátku dvacátého století vyrostlo kratší a technicky obtížnější WestCourse, v 30. letech bylo vybudováno East Course, které je o zhruba 350 metrů delší. Jamky 10 a 11 jsou nejdelší po sobě jdoucí 4 pary na světě.