Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PB – Středoškolský pohár 2008 presented by Zdravotní pojišťovna MV

07.05.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Dne 6. května se na hřišti GC Mstětice uskutečnil již druhý ročník celostátní soutěže, kdy své síly poměřila tříčlenná družstva středních škol z celé ČR.

 

 

 

PB – Středoškolský pohár 2008 tak pokračuje v loňském roce zahájené tradici a ve formátu, který kromě golfových bojů podporuje studentský život, hrdost na svou „alma mater“ a další hezké věci, které v životě mají neméně tak důležité místo jako pěkné skóre.

 

Po loňském ůspěšném ročníku byl PB Středoškolský pohár zařazen do kalendáře oficiálních akcí České golfové federace.

S myšlenkou v loňském roce přišla PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o., kde ve spolupráci s výukovým centrem INGOLF již dva roky funguje program volitelného předmětu golfová specializace. Jeho zaměřením je nejen hra, ale i management sportovního odvětví.

 

Letošního ročníku se zůčastnilo celkem 31 středoškolských družstev – tedy celkem 93 juniorských hráčů. Do Mstětic přijel na speciální pozvání organizátorů i středoškolský výběr Slovenské juniorské reprezentace.

 

Po slavnostním nástupu všech družstev a ůvítacích proslovech organizátorů a pana Miroslav Holuba, generálního sekretáře ČGF, a po zaznění české státní hymny se pomyslného žezla ujala patronka PB – Středoškolského poháru 2008. Tou byla olympijská vítězka v běhu na lyžích a nadšená golfistka Kateřina Neumannová, která popřála hráčům mnoho ůspěchů na hřišti ale i ve studiu a zahájila golfové klání slavnostním odpalem.

 

Pak už nastupovala jednotlivá družstva k postupnému startu za povzbuzování svých spolužáků a učitelů. Na boje svým kamarádů se přijelo podívat přes šedesát spolužáků z několika zůčastněných škol. Každé ze zůčastněných družstev si zvolilo svůj název. Soutěžila tak například družstva Breberky, Sprchy, Giboni, Ústaváci a mnohá další. Výběr slovenské reprezentace si zvolil přilehavý název Bryndzové halušky.

 

Hrálo se systémem na rány bez vyrovnání se dvěma nejlepšími výsledky na každé jamce. Své školy reprezentovalo mnoho reprezentantů České republiky. Ve startovním poli se objevil i čerstvý vítěz turnaje České Amateur Tour ze Šilheřovic, Ondřej Chlebiš. Jak ukazují výsledky boje byly urputné a byl k vidění velice kvalitní golf.

 

Nejvíce se radovat – a odvézt si putovní pohár i spoustu věcných cen – nakonec mohlo družstvo ze Sportovní a podnikatelské střední školy z Plzně, které s výsledkem 142 ran – tedy 2 pod par – skončilo na prvním místě. Škola tak může poděkovat svým reprezentantům Marku Tomanovi, Janu Rybovi a Janu Paidarovi.

 

O pouhou jedinou ránu skončilo na druhém místě reprezentační družstvo ze Střední školy hotelnictví, gastronomie a služeb ze Šilheřovic ve složení Eva Michálková, Ondřej Žůrek a Ondřej Chlebiš.

 

O další jedinou ránu zpět – tedy v paru – a na třetím místě skončilo reprezentační družstvo „duchovní matky Středoškolského poháru“ tedy PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu, s.r.o. s názvem Lamy. Ve složení Petr „Hadrák“ Heiderovi, Matěj Maštalíř a Filip Mrůzek.

 

„Bryndzové halušky“ ve složení Michal „Skill“ Hanzalík, Martin „Ma´to“ Frollo a Boris „Luck“ Petrenko zahráli výborně a kvalitním výsledkem 9 nad par skončili ve velké konkurenci na skvělém 7. místě.

 

PB – Středoškolský pohár 2008 se uskutečnil díky přispění společností ZPMV ČR, Victoria poháry, Nikon, SSSČM, Promopro, Probo Group, GC Mstětice a díky iniciativě organizátora PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu, s.r.o a promotérovi akce společnosti INGOLF s.r.o.. Zvláštní dík za podporu patří České golfové federaci.

 

Velký hold patří všem zůčastněným a gratulujeme všem vítězům.