Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Otevřené Mistrovství České republiky dvojic

05.09.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Národní Finále – International Pairs CZ powered by Tipsport, na Zbraslavi, v sobotu 18. září.

Mezinárodní soutěž International Pairs („IP“), která byla založena v roce 1998, a ihned se zařadila mezi největší amatérské golfové turnaje na světě. Celkem se jí zúčastnilo na 60 miliónů hráčů z více jak 40 zemí. Tento turnaj překračuje hranice a nabízí unikátní setkání zástupců ze všech koutů světa… A počet zúčastněných zemí stále narůstá, v letošním roce se vůbec poprvé připojí díky společnosti Czech Golf Production s.r.o. také Česká republika, do hry vstupuje dále Rumunsko, Vietnam a Spojené arabské Emiráty. Další licence budou přibývat zejména z oblasti východní Asie a jižní Ameriky.

Otcem této myšlenky a ředitelem pořádající společnosti sídlící v britském Portsmouthu je Ross Honey. Po něm je také pojmenována vítězná trofej – „Honey Cup“, která pochází z dílny slavného světově proslulého umělce Graema Baxtera, jenž se ve své tvorbě zaměřuje na téma golf.

Soutěž IP si našla své nezaměnitelné místo a stala se významnou každoroční událostí v celosvětovém kalendáři golfových akcí. International Pairs se hrají v jednotlivých zemích jednoduchým systémem. Zúčastnit se může opravdu každý. Stačí, jak už název napovídá, vytvořit dvojici, ať už mužskou, ženskou nebo smíšenou, a zapojit se do hry. Jediný limit je věkový, účastník musí dosáhnout 16 let. Způsob hry je Stableford, který dává dvojicím rovné šance na úspěch. Každý účastník zaplatí ve svém klubu minimální poplatek a na jeho základě může hrát tuto soutěž ve svém domácím prostředí. Každý národní turnaj ve světě se rozděluje na regionální neboli klubové finále, úspěšné páry se utkají v národním finále.

 „Je to výjimečná příležitost reprezentovat ČR na světovém finále International Pairs ve Skotsku, v resortu De Vere na hřišti the Garrick u jezera Loch Lomond. Máme velkou radost, že můžeme tento velký světový turnaj dvojic nabídnout i našim klubovým hráčům. Pro následující roky bude cesta do Národního Finále International Pairs těší, počítáme s klubovými kvalifikacemi na osmnáctijamkových hřištích. Společně s ČGF jsme implementovali hrací systém IP na server www.cgf.cz, tak aby bylo komfortní hrát IP i zadávat výsledky pro kluby“, doplňuje Milan Ostrý z pořadatelské agentury Czech Golf Production.

Kapacita přihlášek je omezena na 60 dvojic v Národním Finále ČR (120 hráčů) a minimální počet je 36 dvojic (aby se turnaj IP mohl uskutečnit).

 Několik dalších zajímavostí:

  • Podpora první Národního Finále International Pairs CZ společností Tipsport
  • Velmi jednoduchá cesta k tomu stát se reprezentantem ČR, resp. vůbec prvním reprezentantem ČR na International Pairs
  • Součást velmi prestižní světové akce v amatérském klubovém golfu
  • Týmová soutěž v individuálním sportu
  • Představení outdoorové kolekce Kjus 2011, včetně golfového oblečení

Odkazy:   www.internationalpairs.cz