Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

ODSTARTOVALA DĚTSKÁ TOUR 2002

05.05.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Prvním letošním turnajem byl v sobotu v Poděbradech zahájen již pátý ročník Dětské Golfové Tour. Tradičně přijely děti z celé republiky, ale tentokrát jejich počet neoslnil, tak jak jsme byli zvyklí v minulých ročnících. Přijelo pouze šedesát šest dětí, ale na druhou stranu zde nechyběl prakticky nikdo z favoritů. Možná se někteří zalekli poděbradského hřiště, které má pověst jednoho z nejtěžších. A opravdu tento turnaj dal všem zabrat. Nepřirozeně horké letní počasí a k tomu odpoledne silný vítr, doslova nájezdy komárů, hlavně na lesních jamkách, které i bez nich patří k nejtěžším na hřišti.
Fakt těžké hřiště. A největším problémem pro nás byly nové jamky. To shodně konstatovali kluci z prvních flightů, tedy ti, kteří patří k nejlepším. Takže uznání v Poděbradech patřilo nejen vítězům, ale všem, kteří došli.
Při vyhlašování výsledků Amara Hudcová a ing. Oldřich Uher upozornili děti, že v Dětské Tour letos funguje nové bodování. Kolik dětí tolik bodů. První tři dostávají navíc bonifikaci a všechny body se násobí koeficientem Tour – číslem dvě. To je nejvyšší bodový koeficient. Novinkou je i to, že se děti přihlašují přes internet.
Zároveň také představili pana Toma M. Šafránka, generálního managera Student Travel Schools, která odmění jednoho z celkových vítězů letošního ročníku DT třítýdenním pobytem v Edinburgu s intenzivním studiem angličtiny a hraním golfu.
Na závěr ještě Amara připomněla, že příští turnaj se bude hrát v Šilheřovicích a jako i v loňských ročnících se pojede o den dřív společně autobusem.
Aktuální informace o DT najdete na www.detskagolfovatour.cz

Termíny turnajů 5. ročníku Dětské Golfové Tour 2002:

9.6. Šilheřovice
29.6. Cihelny
5.7. Karlštejn
9.7. Karlovy Vary
20.8. Mariánské Lázně

Hrálo se v kategoriích :
A – chlapci 12 – 14 let – výsledky

B – dívky 13 – 14 let – výsledky
C – deti do 12 let – výsledky