Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK DĚTSKÉ GOLFOVÉ TOUR

28.04.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

První turnaj letošního ročníku Dětské Golfové Tour odstartoval v Darovanském Dvoře doslova velkolepě. Počasí bez chyby, největší účast za poslední roky – přes sto dětí, a nejlepší dosažený výsledek v historii DGT. Michal Čepelák z Mariánských Lázní zahrál 74 ran a získal prvenství v kategorii do dvanácti let.
Turnaj měl velmi bojovnou atmosféru, děti byly po zimě doslova napumpované energií a chutí soutěžit. Od pražského Erpetu vyjel tradičně autobus, stejně tak dorazily posádky z Mariánských Lázní, Karlových Varů nebo Ostravy. Nikdo z favoritů si nechtěl nechat ujít první turnaj.
Na úvod letošního ročníku, udělali organizátoři Amara Zemplinerová a ing. Oldřich Uher výjimku a umožnili hrát také zeleným kartám. Zajímalo je, kolik se jich přihlásí a jak zvládnou atmosféru prestižního dětského turnaje. „Zelených karet“ přijelo kolem dvaceti a většina z nich statečně bojovala s prvním turnajem i hrou na rány. Několik z nich uhrálo handicap a otevřelo si tak možnost startu v příštím turnaji v Cihelnách. Jiní se lopotili s horkem, hřištěm i ránami. Jeden z nešťastníků na otázku: Tak, jak to jde? Odpověděl: Na týhle jamce osmadvacet, ale předtím to bylo lepší.

Favorité si nenechali ujít nejen první turnaj, ale ani vítězství. Prakticky na všech medailových místech se objevila jména známá z předchozích ročníků. Jen někteří se posunuli mezi starší a změnili vzhled, hlas, výšku, váhu či barvu. Ale jak konstatoval jeden z otců: Některé ty děti by člověk už ani nepoznal, ale důležitý je, že jim to lítá. Zářná je společná kategorie do dvanácti let. Michal Čepelák a Jiří Korda přinesli bezkonkurenčně nejlepší výsledky: 74 a 76 ran. Nepřiblížil se jim nikdo ani ze starších soupeřů.

V letošním roce je k Dětské Golfové Tour přidružená i kategorie kadetů. Nezapočítává se sice do výsledků DGT, ale děti od čtrnácti do šestnácti let mají další možnost, nejen zlepšovat handicapy, ale také si zahrát se svými vrstevníky. A i mezi kadety dominovaly „staré“ známé tváře.
Jak říkají pamětníci, kdo jednou začne dětskou tour hrát, těžko se s ní loučí.

Termíny turnajů Dětské Golfové Tour 2003:
18.5. Cihelny
30.6. Karlštejn
26.8. Mariánské Lázně

Termín 5. turnaje bude ještě upřesněn.