Milionové PGM – sólo pro Ondru Liesera

21.10.2016 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A
winner

Ondřej Lieser

Prague Golf Team & Czech One – Prague Golf Masters, Zbraslav (19.- 21.10.2016)

Pátek – finálové kolo
Premiérové Prague Golf Masters skončilo. S obrovským náskokem zvítězil Ondřej Lieser, který si v klidu a pohodě došel ve třetím kole pro vítězství (-14) a prémii 200.000 korun. Náskok, který si vytvořil ve dvou předchozích kolech bohatě stačil na to, aby v posledním kole hrál na jistotu a udržel si odstup. Přesto zahrál skvělý výsledek i v závěrečném kole. Čtyři birdie a tři bogey znamenají 71 úderů, jeden pod par.
Na druhé místo se přes české hráče prodral Skot Chris Robb (-5) a získal prémii 120.000 korun. Na Petra Gála a Jana Cafourka zbylo dělené třetí místo (-3), za které si každý připsal částku 66.500 korun.

„Říkal jsem si, že pokud mi neodejde hlava, nikdo by mě neměl dostihnout,“ svěřil se Lieser po závěrečném kole. „Na to by mi mělo stačit hrát si svou hru. I přesto jsem dnes hrál svůj nejslabší golf zde. Základem úspěchu paradoxně nebyl rekord hřiště druhý hrací den, ale spolehlivý výkon ve dni prvním, který mi umožnil hrát si své a moc se neohlížet na ostatní. Dvě vítězství v důležitých turnajích za poslední měsíc, pokaždé s výhrou 200 tisíc, mi potvrzují, že jsem se rozhodl správně, když jsem si přenastavil své priority,“  uvedl vítěz.

Do TOP 10 se vešlo pět Čechů, tři Rakušané, Angličan a Němec. Neprosadili se vedoucí hráči žebříčků Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Umístili se na 8. a 12. místě, což nejsou jejich obvyklé výsledné pozice na českých turnajích.

Turnaj provázelo mizerné počasí. Když nepršelo byla zima a naopak. Nejčastější bylo obojí. To vyhovovalo Ondřeji Lieserovi, který to v psím počasí umí.

Další umístění: 5. Phillips (-2), 8. Matuš (+3), 9. Kořínek (+4), 16. Dostál, Šimek (+8), 16. Holoubek, Elli, Nič (+8), 25. Tintěra (+9), 28. Příhoda (+10), 30. Šebrle, Babický (+12), 35. Nový (+14).

Leaderboard

Videa
záběry ze hry                                       Ondřej Lieser

  

Michal Krejčí                                                             Pavel Krenk

  

Vyhlášení

.

lieser

Ondřej Lieser

Čtvrtek – 2. kolo
Ondřej Lieser řádí. Ke včerejšímu vynikajícímu výsledku 68 ran (-4) dnes přidal fantastických 63 ran (-9), kterými ustanovil nový rekord zbraslavského hřiště. Po dvou kolech vede s impozantním skore -13. Na zbraslavském trávníku nasázel jeden eagle, osm birdie a uklouzlo mu jediné bogey. Na to budou soupeři hledat těžko odpověď, když aktuálně druhý Petr Gál má součet obou kol -4 a Cafourek na třetím -2.
Jeho papíroví soupeři Matuš a Mrůzek jsou od něj nyní vzdáleni mnoho ran. Matuš dnešek zakončil na celkovém skore +3 a Mrůzek na +6.
V první desítce jsou nyní už jenom čtyři Češi: zmínění Lieser, Gál, Cafourek a na 10. místě Petr Nič.

Páteční třetí a poslední kolo bude nejspíš už jenom o tom kdo, a o kolik bude za Lieserem.

Další pozice: 10. Nič, Elli (+2), 12. Matuš (+3), 13. Velenský (+4), 16. Holoubek (+5), 18. Tintěra, Mrůzek (+6), 26. Šimek, Nový, Kořínek (+7), 35. Ajster (+9), 38. Dostál (+10).
Cutem neprošli: Lizánek, Palanszki, Studený, Groves, Štryncl, Bradley, Urbanová.

Leaderboard

.

lieser14092016

Ondřej Lieser

Středa – 1. kolo
Šest birdie a dvě bogey potřeboval Ondřej Lieser, aby se dostal do vedení. Se skore -4 vede o ránu před Janem Cafourkem (-3). Třetí příčku (-1) sdílí Petr Gál se Skotem Chrisem Robbem. Tlačenice je na 5. místě (E), kde se tísní Vít Šimek a čtyři zahraniční hráči: Slovák Fries, Ital Elli, Němec Laier a Rakušan Steiner. Do Top 10 prvního kola se ještě vešli Petr Nič, Lukáš Tintěra a Alan Babický.

Nejžhavějším favoritům se první kolo nepovedlo. Stanislav Matuš zahrál 77 ran a přenocuje na 25. místě (+5). Filip Mrůzek zahrál ještě hůře, 78 ran a stráví noc na 34. pozici (+6) .

Černá odpaliště dala zabrat jediné ženě ve startovním poli MissGolf 2015 Editě Urbanové. Donesla 98 úderů a je na úplném konci výsledkové listiny, na 72. místě (+26). Na kráse jí to ale ni kousek neubralo.

Další pozice:  14. Velenský, Weilguni, Phillips (+2), 19. Příhoda, Kořínek (+3), 25. Nový, Groves, Holoubek (+5), 34. Šebrle, Dostál, Ajster (+6), 34. Palanszki (+6), 60. Lizánek (+11).

.

zbraslav

Prague City Golf

Úvod
Prvním promotérským počinem šéfa golfové stáje Prague Golf Team Michala Krejčího je turnaj Prague Golf Masters. Akci s dotací odměn rovný jeden milion korun pořádá spolu dalším promotérem Czech One tento týden v Praze na Zbraslavi. Masters je finálovým turnajem Czech One Tour, série, která vznikla rozlomením Czech PGA Tour.

Ze štědré dotace si vítěz odnese rovných 200.000 korun, druhý 120.000 korun a třetí v pořadí 80.000 Kč. Ještě na čtyřicátého v pořadí zbude 8.000 korun.

Pro české profesionály je dotace vysoká a lokace blízká. To zaručuje plnou českou špičku. Přihlášení jsou členové stáje Prague Golf Team Stanislav Matuš, Marek Nový a Roman Šebrle. Nechybí hráči ze stáje Relmost Petra Dědka Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Petr Gál, Lukáš Tintěra a Aleš Kořínek. Přidáme-li Ondřeje Liesera, Petra Niče nebo domácího Lukáše Lizánka, máme kompletní seznam favoritů na hlavní výhru. Mezi černými vzadu vidíme Marka Siakalu, Vladimíra Velenského, Vojtu Dostála, Tomáše Holoubka nebo Vítka Šimka. Do pořadí budou chtít promluvit i hráči z Anglie, Německa, Maďarska, Slovenska, Itálie a Skotska.
Turnaje se účastní jediná žena, úřadující Miss Golf 2015, krásná profesionálka Edita Urbanová. Bude bez výhod, hraje ze stejných odpališť jako muži.

Po druhém kole provede pořadatel cut pro čtyřicet hráčů a dělená místa.

Hřiště Prague City Golf na Zbraslavi má par 72 a délku 6.556 metrů z černých odpališť. Je rovné, bez výrazných převýšení. Specialitou hřiště jsou vysoké terénní zuby a červené písky.

Premiéru na českém internetu bude mít osvědčený dánský scoring Golfbox, kterým budou zpracovávány a zveřejňovány výsledky Masters.

Odkazy: Prague City GolfHřiště na satelitní mapěStránky turnaje

.