Neuvěřitelné množství diváků na Unicredit Ladies German Open v Mnichově

19.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje
A A A

Na turnaje Ladies European Tour jezdím s Klárou Spilkovou sice první sezónu a turnajů ještě tolik nebylo, ale mohu říci, že turnaj Unicredit Ladies German Open v Mnivhově je unikátní. A to hlavně v počtu diváků, kteří se přijeli podívat na takové hvězdy, jako je Laura Davies, obhajující svůj titul z minulého roku, Alexis Thompson, nebo Sandra Gal.

Nejprve jsme se s Klárou divily, jak je přísné udělování parkovacích kartiček a kolik místa dělají organizátoři na parkování, ale teď už je nám vše jasné. Věděli, do čeho jdou. Vytvořili tu hotové městečko. Najdete zde několik desítek stánků, ve kterých jsou k mání nejrůznější golfové produkty. Vše je perfektně připraveno a někdy je těžké se prodrat skrz davy diváků i na driving range, a to jsou zatím jen poznatky z prvního kola.

Pro hráčky a některé hosty tu mají připravený separátní prostor, takže si Klára může od lidí na chvíli trochu odpočinout, i když se nedá říci, že by tam bylo prázdno.

Velká účast na turnaji svědčí ještě o jedné věci, Němci jsou velmi svědomitými diváky a golf mají zřejmě v oblibě. Zatím jsme podobný zájem na žádném jiném turnaji nezažily. Ale nutno podotknout, že tento turnaj má již velké jméno a to hlavně díky golfovým špičkám, které v něm hrají.

Na každém kroku najdete i televizní obrazovky, které vysílají přímý přenos. Atmosféra je zkrátka úžasná a z Čech to není vůbec daleko, tak se můžete přijet podívat i vy.

Aneta Zárubová