Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Národní mistrovství ČR na jamky – mistry jsou Lieser a Hinnerová

16.06.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Neděle – finále
Mistry české republiky ve hře na jamky se v Mladé Boleslavi stali Ondřej Lieser z GK Kunětická Hora a Lucie Hinnerová z GC Brno.
Pro oba Mistry České republiky je to první „veliký“ titul. Ondřej Lieser si pro titul přišel z devátého místa kvalifikace  přes Vojtěcha Dostála, Milana Vantucha, Šimona Zacha, Daniela Suchana a Oldřicha Nechanického. Lucie Hinnerová si pro titul přišla ze sedmého místa kvalifikace přes Johanku Šteindlerovou, Silvii Dittertovou, Kateřinu Vlašínovou a Kateřinu Krásovou.
Stříbrné medaile získali poražení finalisté Oldřich Nechanický a Kateřina Krásová.
Bronzové medaile získali David Štrouf a Kateřina Vlašínová.
Panovalo překrásné, teplé počasí. Hřiště, zázemí a služby byly pro mistrovtsví, jak už je v tomto klubu normou, vzorně připravené. Nejspíš proto, že manažer klubu Roman Svoboda  je sám pětinásobným Mistrem České republiky a absolvoval nespočet turnajů a mistrovství.
Na ženské finále se přijel podívat trenér Pavel Nič.  O titul totiž bojovaly hráčky, které jsou obě jeho svěřenkyně, studentky jeho akademie.  Na mistrovství rozhodovali Václav Janoušek a Luboš Klikar.

Mistrovství ČR na jamky 2012:

Ondřej Lieser, Lucie Hinnerová – rozhovory:

 

 

Konečný pavouk mistrovství muži:

Konečný pavouk mistrovství ženy:

 

Neděle – semifinále:
Ze semifinálových bojů vzešli finalisté.
Finále mužů hrají Oldřich Nechanický a Ondřej Lieser, Finále žen hrají Lucie Hinnerová a Kateřina Krásová.

 

 

 

Sobota – čtvrt finále:
V nedělním semifinále se utkají tyto dvojice:

 

Sobota – 2. kolo jamkovky
Dnes nastal další jamkovkový jev, vyřazení vyřaditele.  Martin Pospíšil, který postoupil do jamkovky z posledního místa kvalifkace a hned vyřadil obhájce titulu Davida Procházku, byl dne s celkem jednoznačeně vyprovozen z hřiště na 15. jamce, kde prohrál s Davidem Štroufem  5/3.

Za předčasné finále označuje server cgf.cz čtvrtfinálový duel Zach- Lieser, který se odehrahe odpoledne.

Podobně jako v mužské části podlehla  Klára Kaminská, přemožitelka obhájkyně loňského titulu Vlčkové, hned v dalším kole Kateřině Slukové na 19. jamce.


Pátek – 1. kolo jamkovky
Tak tohle je půvab jamkovky. Nikdo nemá nic jisté, k ikonám se nevzhlíží.  První překvapení a hned na úkor obou obhájců.
Martin Pospíšil se sotva protáhnul do pavouka jamkovky jako hráč na posledním, 32. místě  kvalifikace. A to ještě musel o postup hrát rozehrávku s dalšími šesti hráči, kteří měli na poslední postupové pozici stejné skore.  Ale hned v prvním kole vyřadil obhájce loňského titulu Davida Procházku, který kvalifikaci vyhrál. Další plusové procentíčko do pravidla, že vítěz kvalifikace titul v jamkovce prostě nezíská.  V dalších zápasech mužské jamkovky se žádná velká překvapení neudála.

Obrovským překvapení ženské jamkovky je vyřazení obhájkyně loňského titulu Karolíny Vlčkové patnáctiletou Klárou Kaminskou. Vítězka kvalifikace Kristýna Pavlíčková také titul nezíská. Hned v prvním kole narazila na velmi zkušenou Silvii Dittertovou,  která titul na jamky získla již v roce 2003 v Cihelnách, v památném zápase se Zuzanou Mašínovou. Ve velmi vyrovnaném zápase porazila Dittertová Pavlíčkovou až na 20. jamce.

Čtvrtek – 2. kolo kvalifikace
Druhé kolo kvalifikace určilo 31 mužů a 16 žen do pavouka jamkovky. V kvalifikaci byli nejlepší David Procházka a Kristýna Pavlíčková. Na posledním 32. postupovém místě mužů je 7 hráčů se skore 156. O jediné postupové místo se hrála  rozehrávka, postupové místo získal Martin Pospíšil. V mužské kvalifikaci zazněla nová jména jako Martin Hromádka a Richard Frank z Austerlitzu, překvapením je snad jen až 60. místo Cyrila Cejnara.

Příjemnýcm překvapením u žen je slibné umístění mladinkých hráček   Kristýny Frýdlové, Karolíny Kohoutové  a Johanky Šteindlerové.  Opačným překvapením je výpadek velezkušené hráčky Terezy Vavruškové.

 

Středa – 1. kolo kvalifikace
Po prvním kole kvalifikace jsou v čele výsledkové listiny David Procházka  GC České Budějovice a Kateřina Vlašínová z GC Austerlitz.

Národní mistrovství ČR na jamky 2012 začíná dvoukolovou kvalifikací ve středu, 13. června na hřišti Sand Martin Holes v Mladé Boleslavi.  Z kvalifikace nastoupí do pavouka jamkovky 32 nejlepších mužů a 16 žen. Tituly budou obhajovat David Procházka a Karolína Vlčková, kteří vloni získali i tituly na rány.
Krása jamkovky je v její nepředvídatelnosti a vysoké úmrtnosti favoritů. Je také u nás téměř pravidlem, že vítěz kvalifikace málokdy získá titul. To všechno činí z jamkovky atraktivní formát.
Mistrovství řediteluje Karel Vopička, „pískají“ Luboš Klikar a Aleš Libecajt.

Posledbích 10 mistrů ČR na jamky:

Odkazy:GC Mladá BoleslavHřiště na satelitní mapě Časový plán mistrovství

Z archivu Golf.cz – Mistrovství ČR na jamky:
20112010….. 20092008…  200720062005 200420032002200120001999

Mistři České republiky 1970 – 2011

Václav Janoušek :    Jak se počítají výsledky na jamky

Video z jamkovky 2010:

.