Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Mistrovství ČR na jamky 2011- mistry Procházka a Vlčková

18.06.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Neděle  – finále:
Mistry České republiky na jamky se stali David Procházka a Karolína Vlčková. 
Druhá místa získali Jakub Pokorný a Silvie Dittertová.
Třetí místa získali Štefan Páleník a Kristýna Pavlíčková.

Neděle – semifinále:
Známe finálové dvojice. O mužský titul budou bojovat Jakub Pokorný a David Procházka.
Jakub Pokorný je překvapením turnaje a v plné míře předvádí to, čím je jamkovka zajímavá. Porazil již dva horké favority Vantucha a Liesera a do finálového boje už nastupuje jako rovnocenný soupeř Davidu Procházkovi. 
O ženský titul budou bojovat  úřadující mistryně Karolína Vlčková a  Mistryně ČR na jamky 2003 Silvie Dittertová.
O třetí místa se utkají Ondřej Lieser a Štefan Páleník, Kristýna Pavlíčková a Tereza Vavrušková.

Sobota – čtvrtfinále
Známe semifinalové dvojice:
Muži : Jakub Pokorný – Ondřej Lieser a Štefan Páleník – David Procházka
Ženy: Karolína Vlčková – Tereza Vavrušková a Kristýna Pavlíčková – Silvie Dittertová

Překvapení čtvrtfinále se  jmenuje  Jakub Pokorný.  Mladý hráč Erpet Golf Centra který prošel přes Daňka,Viduru a Štroufa, porazil Milana Vantucha, přemožitele vítěze kavilifakce Daniela Suchana.
V semifinále se utká s Ondřejem Lieserem, který bude v utkání jasným favoritem.
V ženském čtvrtfinále se překvapení nekonala, zvítězily zkušené hráčky nad mladými nadějemi.

Sobota – 3. kolo
Souboje třetího kola mužů již přinesly zajímavější výsledky. Doposud suvereénní Milan Vantuch zdolal mladého Daniela Suchana 5/4.  Veterán Martin Peterka udolal Marka Tomana až na 22. jamce.
Zatím bez zaváhání prochází pavoukem Ondra Lieser. Nadějného Noska porazil 4/3 a jeho čtvrtfinálový souboj s Peterkou bude určitě velmi zajímavý.
Daleko se dostal mladý Vojta Dostál, ve čtvrtfinále ho však čeká těžký soupeř Štefan Páleník.

V druhém kole žen je možná překvapením prohra zkušené Holišové s mladou Šiplovou 3/1.
Obhájkyně Vlčková si snadno poradila s Váňovou 6/5 a Dittertová rozdrtila Pavlíkovou 8/6.

Pátek – 2. kolo
(čgf) Odpoledne se pokračovalo dalšími 16 zápasy mužů. Překvapení se takřka nekonala – favorité mezi muži i ženami postupovali dál. Nejdelší utkání spolu svedli Marek Toman a Tomáš Křivanec. Prvně jmenovaný zvítězil na 22. jamce. Nejnapínavější přestřelku zřejmě měli Ondřej Lieser a Aleš Procházka. Ondřej zvítězil na 17. jamce, přičemž od šesté jamky šel devět úderů pod par hřiště. Nečekala se však hladká porážka Jiřího Kordy od Jana Cafourka.

Pátek – 1. kolo
První kolo mužů přineslo mírná překvapení vyřazením Cyrila Cejnara a Kevina Dolejše.  Cejnara vyřadil zkušený Tomáš Ševčík, který se po letech vrátil ke golfu.
V druhém kole se budeme těšit na souboje Ondřeje Liesera  s Alešem Procházkou, generační souboj Martina Peterky s Tomášem Uhrem a souboje „mladých “ Šimona Zacha s Oldřichem Nechanickým, Viktora Janošíka s Jakubem Švarcem a Davida Procházky s Dominikem Pietschmannem.
Ženské první kole se obešlo bez překvapení.


středa a čtvrtek – kvalifikace
V kvalifikaci mužů exceloval Daniel Suchan, který v druhém kole utvořil nový rekord sokolovského hřiště 64 ran a nechal za sebou trojici Procházka, Kořínek, Peterka  na druhém místě o sedm úderů.

V ženské kvalifikaci byly nejlepší Karolína Vlčková a Kristýna Pavlíčková, které hrály shodně 141 úderů. Třetí skončila Silvie Dittertová o tři rány zpět.

Výsledky kvalifikace: … muži …. ženy

Pavouk muži:

Pavouk ženy:

Oficiální federační  pavouci: … muži ženy

Národní mistrovtsví České republiky na jamky začalo ve středu kvalifikací, jamková část se uskuteční o víkendu v Sokolově. Letošní novinkou je dvoukolová kvalifikace na rány, aby se šampionát mohl započítat do World Amateur Ranking.   Na turnaj je přihlášena současná česká amatérská špička.  Loňský vítěz Martin Příhoda obhajovat nebude,  již exceluje v profesionálech, dnes  se stal profesionálním jamkovým mistrem České republiky.  Také druhý loňský finalista Matuš přešel k profesionálům.  
Papírově by se o mužský titul měli ucházet Ondřej Lieser, Daniel Suchan, Štefan Páleník, Jirka Korda, velezkušený Martin Peterka a mladá krev Šimon Zach a  David Štrouf. O ženský titul by se měly ucházet obhájkyně Karolína Vlčková, Kristýna Pavlíčková, Katka Krásová a nová krev Marie Luňáčková a Irena Foretová.  
Raději si však tato jména nepamatujte. Papírové předpoklady jsou v jamkovce většinou k ničemu a její krása tkví v překvapení.  Všechno je většinou jinak.  Jedno z mála pravidel jamkovky, které má vyšší úspěšnost je, že mistrovský titul málokdy získá vítěz kvalifikace.
Mistrovství probíhá pod zkušeným vedením ředitele  Karel Vopičky a rozhodčích Václava Janouška a Luboše Klikara.

foto © Luboš Klikar

Z archivu Golf.cz – Mistrovství ČR na jamky:

2010….. 20092008……  200720062005 200420032002200120001999

Mistři České republiky 1970 – 2011

Václav Janoušek :    Jak se počítají výsledky na jamky


.