Národní golfová tour mládeže – 2. major TV Óčko

30.05.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Druhý turnaj kategorie major mládežnické túry Národní golfová tour mládeže proběhl v sobotu 30. května v Beřovicích pod hlavičkou televize Óčko. Sto patnáct dětí hrálo v šesti kategoriích, ve kterých zvítězili Václav Lébl, Marek Siakala, David  Štrouf, Johanka Šteindlerová, Dominika Šiplová a Adéla Cejnarová.

(ČGF)   Národní golfová tour mládeže pokračovala dnes druhým major turnajem v Beřovicích. Nejkvalitnější výkon předvedl David Štrouf. 68 ran, čtyři pod par hřiště, mu zajistilo vítězství mezi šestačtyřiceti (!) kadety s velkým náskokem čtyř ran i vytoužené zlepšení hendikepu pod magické číslo 2. Na druhém místě skončil Michal Kucharčík (72) a třetí byl Dalibor Hudák (75). Nejvyrovnanější byla kategorie starších žáků. Marek Siakala a Vít Novák hráli shodně 80 ran a museli do play-off o vítězství. To – věřte, nevěřte – trvalo 55 minut a rozhodnutí padlo až na páté jamce. Z vítězství se radoval Marek Siakala. Třetí mezi staršími žáky skončil Tomáš Křivanec (82). Mladším žákům dominovalo trio Václav Lébl (80), Viktor Nekut (84) a Jan Thomayer (85). Mezi kadetkami zvítězila Adéla Cejnarová (78), druhá skončila Kateřina Vlašínová (79) a třetí Barbora Baková (80). V kategorii starších žákyň byla nejlepší Dominika Šiplová (86), druhá skončila Marie Luňáčková (88) a třetí Michaela Jozová (91). Z vítězství mezi mladšími žákyněmi se radovala Johanka Šteindlerová (83), druhá skončila Kristýna Frýdlová (87) a třetí Klára Kaminská (93).

Osmnáctka v Beřovicích byla na turnaj skvěle připravena a dětem se hodně líbila, zvlášť nová druhá devítka. Hlavní rozhodčí Vítězslav Štrouf byl potěšen, že chmurná předpověď počasí se nakonec nevyplnila. „Byla poměrně zima a pršelo, ale výsledky turnaje to neovlivnilo,“ řekl. „Děti si zaslouží pochvalu za tempo, s jakým hřiště obešly.“  V šesti kategoriích dnes v Beřovicích hrálo 115 dětí. Partnerem turnaje byla hudební televize Óčko.

Výsledky  ……  GC Beřovice …… Hřiště na satelitní mapě

(medailsté na snímcích stojí jako na stupních vítězů: vítěz uprostřed, druhý vlevo, třetí vpravo)

Počet přečtení: 1 589