Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Nadšený Mickelson: Věřím, že díky Tigerovi vyhrajeme Ryder Cup

12.09.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
A A A

AT T Pebble Beach National Pro-Am - Final RoundEvropa v Ryder Cupu zvítězila celkem třikrát za sebou a americký tým by to rád změnil. Phil Mickelson věří, že díky Tiger Woodsovi, který bude asistentem kapitána Davise Lova III, se to konečně podaří. Vítěz 14 majorů pomáhá vymýšlet výběru USA bojovou strategii.

Tiger Woods ohlásil svůj návrat na PGA Tour v říjnu, do té doby se bude věnovat hlavně svým povinnostem v rámci Ryder Cupu. Podle Leftyho už nyní držitel 79 PGA titulů odvedl skvělou práci.

„Jsem hrozně rád, že máme Tigera na své straně. Vypiloval hráčskou taktiku do posledního detailu. Přemýšlel nad všemi možnostmi, kdo by mohl být s kým v páru a strávil nad tím opravdu hodně času. Vymyslel neuvěřitelně propracovaný plán hry, který na mě hodně zapůsobil,“ uvedl Phil Mickelson.

Ryder Cup

Tradiční golfová soutěž evropských a amerických mužských týmů se pořádá každé dva roky střídavě v Americe a v Evropě. Je to velice prestižní turnaj, kde hráči nedostávají žádné peněžní odměny. Naposledy  se event konal v roce 2014 ve skotském Gleneagles a letos se bude Ryder Cup konat koncem září v americkém městě Chaska v Minnesotě. Naposledy vyhrála Evropa a to dokonce třikrát za sebou, USA tým skoroval naposledy v roce 2008 na hřišti Valhalla GC v Kentucky. Předtím ale opět získala titul třikrát za sebou Evropa.