Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nabitý východočeský major na Nové Americe

07.06.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Letošní kalendář mládežnických akcí ČGF (pro hráče do 16 let) zahrnuje pět stěžejních turnajů označovaných jako „major“, z nichž druhý v pořadí se konal v neděli 4.6. na Nové Americe. Turnaje, který byl zároveň součástí 4. ročníku Dětské Tour Severovýchod, se zúčastnilo 106 mladých hráčů z celé republiky všech věkových i výkonnostních kategorií.

Ukočírovat na hřišti více než stovku bujarých golfistů byl náročný úkol, ale organizátoři turnaje se s ním vypořádali úspěšně. Bohužel ne vždy vznikaly problémy vinou dětí. Někteří rodiče byli ambicióznější, než jejich potomci, a svým chováním kazili hru jiným. Rozkřikování se na start maršála nebo negativní ovlivňování soupeřů je tím nejhorším příkladem, který mohou rodiče dětem (a to nejen svým vlastním) dávat. Naštěstí se ale jednalo pouze o výjimky a doufejme, že už se nebudou opakovat.

Ačkoliv se startovní pole hemžilo jednocifernými hendikepy, výsledku pod 80 ran se žádnému hráči dosáhnout nepodařilo. Svůj podíl na tom jistě nesly obtížné větrné podmínky, vyšší rafy okolo fervejí a bezesporu i pověstné greeny, které byly opravdu hodně rychlé. Absolutně nejlepšího skóre dne dosáhl Vojtěch Dostál z Erpetu v kategorii starších žáků (81), následován Kristýnou Pavlíčkovou ze stejného klubu a ostravskou Martinou Lančovou (obě 82) v kategorii kadetek.

Výsledky dětí zamíchaly průběžným pořadím Pohár klubů DT Severovýchod. Vedoucí Liberec spadl na 6.místo a na vrchol žebříčku se ze třetího místa vyšvihly Svobodné Hamry. Erpet se z desátého místa posunul na bronzovou příčku, kterou za druhými Pardubicemi sdílí společně s Grabštejnem. Túra se ovšem teprve rozjíždí, takže s přibývajícím počtem odehraných turnajů se dá čekat určité zklidnění, které bude odrážet pozice klubů se stabilní účastí a dobrými výsledky.

Další turnaj DT Severovýchod se uskuteční 10. června na malebném horském hřišti v Harrachově. Webové stránky DT naleznete na adrese www.gchk.cz/dt.