Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Q-School -Mrůzek prošel prvním sítem

13.09.2016 | pga.cz | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
A A A
mruzek

Filip Mrůzek

European Tour – First Qualifying Stage Section A, Fleesensee, Německo (13. – 16.9.2016)

Leaderboard

Pátek – 4.kolo
Pětadvacet hráčů prošlo prvním kvalifikačním turnajem v německém Fleesensee a postoupilo do Second Stage. Mezi nimi je i český profesionál Filip Mrůzek, který prošel na poslední postupové pozici. Poslední kolo došel v paru. První devítku zahrál tři pod, díky třem birdie. Druhá devítka byla dost divoká. Eagle, bogey, dvě double bogey, tři nad. Poslední kolo 72, celkem -3 a postup s odřenýma ušima, zády i patama.  Ale to už je jedno, Mrůzek postoupil.
Zvítězil Fin Miakel Salminen (-15).

V příštím týdnu se v rakouském Ebreichsdoru pokusí projít prvním sítem Jan Cafourek, Stanislav Matuš a Tadeáš Sedláček.
.

Čtvrtek – 3. kolo
Mrůzek si na Q-School ve Fleesensee vede stále dobře. Ve třetí kole zahrál dvě rány pod par s pěti birdie a třemi bogey. Polepšil si o pět pozic, do posledního kola vyrazí z 16. pozice (-3).

Cut byl na hranici +4.

Z vedení odpadl Jihoafričan De Jager, když ve třetím kole donesl o šest úderů vyšší počet ran než v druhé. Odsunul a se na 4. místo (-8). Vedou Američan Blake Snyder a Fin Mikael Salminen se stejným skore -11. Snyder se do čela dostal, když s jedním eaglem a třemi birdie zapsal výsledek 67 ran.

 

Středa – 2. kolo
V druhém kole už Filip Mrůzek nasadil správné tempo. Během osmi jamek byl pět ran pod parem, díky třem berdíkům a eagle na 6. jamce. Berdíky však smazal vinou nešťastného triple bogey na devítce. Ještě na desáté jamce přišlo bogey, naštěstí už poslední. Doplnil dva berdíky a skončil na krásném skore 69 ran, tři pod parem.  Výsledek ho vystřelil nahoru výsledkovou listinou a dvacet míst, na 21. pozici.

Ve vedení jsou Jihoafričan Louis De Jager a Holanďan Michael Kraau (-10). Na třetím místě se udržel Fin Mikael Salminen (-8). Lídr prvního kola Fin Myllymaki hrál o osm ran hůře a odsunul se na 10. místo (-4).

Úterý – 1. kolo

V první kole začal Mrůzek vlažně. Začínal z desítky a po pěti jamkách byl dvě rány nad parem a po devíti jamkách tři. V druhé devítce srazil skore dvěma birdie, na závěr však přidal bogey. Celkem  74 ran (+2).

Lídrem v klubovně je Fin Erik Millymaki se skore -6, s čistými šesti birdie.

Úvod

Filip Mrůzek se opět pokouší prorazit do European Tour vlastní cestou. Od úterý 13. hraje v Německu první čtyřkolovou kvalifikaci o postup do druhé, listopadové části. Další finálová část se odehraje v listopadu ve španělské Catalunii. Mrůzek již několik let začíná Q-school v sekci A ve Fleesensee. Předloni zde dokonce vyhrál. Ostatní čeští profesionálové loni dali přednost sekci B v rakouskému Ebreichsdorfu. Tam se First Stage B hraje příští týden. Přihlášeni jsou Cafourek, Matuš a Sedláček.

Loni  Mrůzek ve Fleesensee skončil na 17. místě, v druhé kvalifikaci v Las Colinas se umístil na 13. místě  a ve Final Stage v Catalunii skončil na 135., nepostupové  pozici.

Hřiště GCC Fleesensee má par 72 a délku 6.301 metrů.

Odkazy: … GC FleesenseeHřiště na satelitní mapě …  Stránky Q-SchoolFacebook Filipa Mrůzka

.