Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

MORAVIAN CHAMPIONSHIP ZAHÁJEN V AUSTERLITZU

11.05.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Čtyři kvalifikační turnaje dvojic a finále v Šilheřovicích jsou připraveny pro amatérské golfisty, kteří se chtějí zúčastnit nové otevřené tůry „Moravian championship“ s hlavní myšlenkou „Golf není jenom pro V.I.P.“
Na prvním otevíracím turnaji v sobotu 8.5., na hřišti ve Slavkově si zahrálo více než 80 golfistů prakticky ze všech koutů republiky a rovněž tak s různou výkonností. Nejlepší hendikep, na hřišti byl 5,9 a opravdu se bylo na co dívat. Nádherné kopečky se jarními grýny byly svědky skvělých drajvů Haliny Ryškové, která svou formu potvrdila i vylepšením hendikepu na 5,7 s dosaženými 37 stablefordovými body. Mezi muži zvítězil Ivo Kovář, který dosáhl 47 bodů, ale i ten se jenom přiblížil se svým The Longest Drive k výkonu Haliny Ryškové.
Nejnetrpělivěji se však čekalo na výsledky soutěže dvojic, ve které zvítězili Ivo Kovář s Radkem Patočkou celkem s 87 body. Stejně jako oni také dalších jedenáct dvojic postoupilo do finále tůry, které se bude hrát v září v Šilheřovicích.

Největší obdiv však v sobotu získal flight složený ze čtyř zelených karet v držení čtyř krásných žen. Na osmnáct jamek v tomto flightu vyrazily Renata Večeřová, Zuzana Obračajová, Jitka Obračajová a Miluše Říháčková. Zatímco počasí, předvádělo od středomořského slunce přes silný vítr a déšť, děvčata se nenechala odradit a pečlivě psala své dvouciferné cifry do score karet sedm a půl hodiny, než opravdu poctivě absolvovala všechny slavkovské jamky. Podle pamětníků je to nový časový rekord hřiště, který asi nebude jen tak překonán. Potvrdilo se tak, že Moravian Championship je opravdu pro všechny a pohoda, která vládla na hřišti i v klubovně, jen dokreslovala dobrý nápad a pečlivou přípravu organizátorů.

Další kvalifikační turnaje proběhnou na hřištích golfových klubů, Šilheřovice, Olomouc a Třinec-Ropice. Každý turnaj bude hrán jiným systémem, což umožní, aby si na své přišli hráči jak s vyšším tak i nižším hendikepem. Současně bude probíhat i vyhodnocení jednotlivců, jejichž výsledky budou započítávány do „Soutěže o nejlepšího jednotlivce túry“. Soutěž jednotlivců navíc všem hráčům umožní zlepšení hendikepů.

Více informací na www.moraviangolf.cz
[Gallery not found]