Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Moravian Championship 2005 zahájil v Šilheřovicích

25.05.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Prvním kvalifikačním turnajem 25.5. zahájila v Šilheřovicích otevřená série golfových turnajů, nabízející všem golfistům možnost zahrát si společně ve dvojici se životním partnerem, dětmi, přítelem či přítelkyní, za podmínek srovnatelných s turnaji pro V.I.P.„Je to teprve začátek turnaje.“ Komentoval své výsledky známý hokejista Pavel Prorok, když stál před výsledkovou listinou prvního střetnutí Moravian championship v Šilheřovicích. „Ještě je před námi Olomouc, Slavkov, Ropice a pak teprve finále,“ vypočítávala vedle něj drobná blondýna. „Podívej, Laš je desátý od konce a to byl loni ve finále druhý“. Podobné optimistické hlasy převažovaly nad hlasy těch, kteří byli tentokrát se svými výsledky spokojeni. Prvních dvacetčtyři hráčů, kteří postoupili do finále, si tiše mnulo ruce, ale ať už byli se svými výsledky spokojeni více, nebo méně, všichni se shodli na jednom: Konečně je to tady. Konečně jsme zase spolu na Moravian Championship – túře, která nás provede celou sezónou a motivuje k tréninku a pravidelnému hraní golfu.

První dvojicí, která letos postupuje do finále, byla Sylva Michálková (6,2) s Tomášem Polišenským (2,2), letošní „papírově“ nejsilnější dvojka, která své kvality potvrdila celkovým výsledkem netto 70 + 74. Jako druzí postupují dvojice Petr Pražák s Jiřím Seilerem a Alois Adamčík s Lubomírem Chmurou. Chmura s Adamčíkem se sice tentokrát tvářili, jako by o nic nešlo, ale vzhledem k tomu, že v loňském roce obsadili celkově druhé místo, je jasné, že ostatní budou muset hodně přidat, aby mohli zaútočit na první pozice.

Zdá se však, že zatím je opuštěné třetí místo. Řeřicha s Lašem, kteří se na něm hřáli v roce 2004 byli v tomto prvním zápase absolutně nejhorší (celkem 199 netto). Objektivní důvod snad proto nebyl, ale vzhledem k tomu, že se u jamky č. 7 sháněl Antonín Laš zcela vážně po vozíku, který by ho odvezl do klubovny, můžeme mít za to, že šlo o přechodnou indispozici a výsledky budou mít vzestupnou tendenci.

Zato všichni ostatní si to užívali. Stoly se prohýbaly pod sponzorskými cenami a nehrající doprovod si foukal puchýře od prvních ran golfovou holí na akademii.

První postupující dvojice
1. Silvie Michálková (PGCO), Tomáš Polišenský(PGCO)
2. Petr Pražák (GCOVA), Seiler Jiří (PGCO)
3. Alois Adamčík (ZGCK), Lubormír Chmura (ZGCK)

Na každé jamce se zapisoval hrubý (brutto) výsledek každého z partnerů, který byl následně soutěžním výborem ponížen o 3/4 aktuálního hendikepu hráče

Výsledky jednotlivců
1. Eva Proroková PGCČE 44/13/99
2. Vratislav Bradáč PGCO 42/20/90
3. Lubomír Chmura ZGCK 40/25/83
4. Marek Siakala BGK 40/16/94
5. Petr Pražák GCOVA 39/26/82

Celkové výsledky na www.moraviangolf.cz