Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Moravia Silesia Open – sobota, den třetí

01.08.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Bez českých hráčů a bez Alexe Čejky pokračuje dnes v moravské Čeladné  první turnaj European PGA na našem území. Třetí kolo bude ve znamení vytváření pozic do zítřejšího závěrečného dne. Hráči dnes startovali  v opačném pořadí včerejší výsledkové listiny. Ti nejlepší vyrazili na hřiště v půl druhé odpoledne. Po třetím kole zůstal ve vedení Angličan Steve Webster.   

 

17: 15
Po třech kolech je vedení Angličan Steve Webster (-11). O ránu zpět jsou jsou Španěl Ignacio Garrido a Angličan Graeme Storm (-10). Garrido se dostal až na – 12 eaglem na 16. jamce a byl dlouho lídrem kola.  Double bogey na poslední jamce mu však vedení vzalo. Miguel Angel Jiménez dnes hrál – 3 a dostal se na 14. pozici, šest ran za vedoucím hráčem.
Další umístění: 4. Maybin (-9), 6. Derksen (-8), 14. Jiménez (-5), 23. Wood (-4),  25. Levet (-3), 35. McGrane (-2).

 

 

8:50
Dnešní den bude ve znamení taktické hry, přípravy na zítřejší finálový den. Zhruba dvacítka hráčů v čele výsledkové listiny se nachází v aktivním rozpětí čtyř úderů a mnohé další může dnešní výsledek vynést do bojové pozice pro zítřejší den.
Hvězda turnaje Miguel Angel Jiménez má na vedoucí hráče zdánlivě beznadějnou  ztrátu šesti úderů.

Turnaj Moravia Silesia Open už pokračuje bez českých hráčů.  Bohužel se vyplnily  předpoklady; nikdo z našich nestačil na obtížné hřiště v Čeladné s vražednými  roughy a na zkušené soupeře z druhé evropské padesátky. Budiž našim hráčům útěchou, že  na ně nestačil ani Čejka, Echenique, Larrazabal, Wall a další. Třináctý hráč evropského žebříčku Rock prošel cutem s odřenými zády.

Zde je třeba pochválit  výkon našich mladých amatérů, kteří v obtížném prostředí a konkurenci předvedli relativně dobrý výkon a obsadili lepší pozice než naši Playing Pro.  Jiří Korda a Stanislav Matuš obsadili 87. pozici stopadesátičlenného startovního pole a ani Procházka s Pospíšilem se nemají za co stydět. 

Z českých hrajících profesionálů se nejlépe, nebo spíš nejméně hůře umístil Marek Nový na 102. místě. 
Naši Playing Pro Janda, Lébl, Lizánek,  Nič, Nový, Skopový,  Schovánek a Tintěra dostali příležitost, jaká už se nenaskytne. Jejich pozice v tabulce ukazuje, že se nepodařilo ji využít.

Rozhovor s Janem Juhaniakem

Sledujte On-line výsledky, jsou aktualizovány po každé dohrané jamce.

Odkazy:  ….. Prosper GC Čeladná ….. Hřiště na satelitní mapě …..Stránky turnaje …. Startovní listina 4. kola

                      Evropský žebříček ……. .Finanční žebříček Race to Dubai

neoznačené foto  © Antonín Krčmář 2009