Moravia Silesia Open – neděle, den čtvrtý a poslední

02.08.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Třiadvacetiletý Švéd Oskar Hennigsson překvapivě vyhrál první turnaj European PGA na území České republiky v tomto století. Na hřišti Prosper Golf Clubu v Moravské Čeladné zahrál v posledním kole šest birdie a jedno bogey a z šesté  pozice překonal všechny dosavadní lídry. Hvězda turnaje a autor hřiště Španěl Miguel Angel Jiménez se musel spokojit se 17. místem. Alex Čejka neprošel cutem.

Třiadvacetiletý Švéd Oskar Hennigsson (-13) zvítězil o dvě rány před Angličany Samem Littlem  a Steve Websterem (-11). Šest birdie a jediné bogey  znamenalo 67, druhý nejlepší výsledek kola, vítězství a prémii 333.330  Euro, přes 8 milionů českých korun.  Mladý Švéd přitom byl po třetím kole na šestém místě. Pro mladého Švéda je první vítězství v evropské túře a po turnaji vyskočil ze 155. na 42. místo evropského žebříčku Race to Dubai.

Tvář turnaje a autor hřiště Prosper Golf Clubu Miguel Angel Jiménez se musel spokojit až se 17. místem (-4). Další hvězda Alex Čejka neprošel cutem.
Angličan Steve Webster, který vedl až do třetího kola začal špatně. Na prvních deseti jamkách posledního kola nasekal  čtyři bogey a skončil na děleném druhém místě.
Sobotní  suverén Garrido střídal birdie a bogey a s nedělním výsledkem  72 (E)  se musel spokojit s celkovým skore +1 a 4. místem.
Další umístění: 4. Storm (-10), 7. Maybin (-9), 17. Dyson (-4),  22. Wood (-3), 39. Levet (+1), 57. Rock (+5).
Cutem neprošli: Čejka, Echenique, Wall, Fraser, Lawrie a všichni čeští hráči.

První turnaj European PGA Tour v novém století u nás skončil. Byl výborně připraven, hřiště bylo ve velmi dobrém stavu, hráči si organizaci, prostředí i služby pochvalovali.
Turnaj má ještě jedno poprvé. Tisíce a tisíce dívaků, kteří lemovali ferveje a greeny, vytvořili v Česku nevídané prostředí. Pořadatelé jich v sobotu napočítali kolem šesti tisíc.
Přestože turnaj nehostil hvězdy,  měl vynikající úroveň a hráči z něho udělali napínavou detektivku až do posledních jamek. Můžeme litovat, že žádný z šestnácti českých hráčů neprošel cutem a nepromluvil do  výsledků. Turnaj ale zřetelně ukázal, že si na to budeme muset ještě nějaký rok počkat.
První počin pořadatelství turnajů této úrovně po dvanácti letech u nás  vyšel bez  jediného zádrhele. Podle odezvy hráčů se příští rok můžeme opět těšit na kvalitní účast.

Odkazy:  ….. Prosper GC Čeladná ….. Hřiště na satelitní mapě …..Stránky turnaje …. Startovní listina 4. kola