Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mezinárodní mistrovství České republiky na rány 2014

15.08.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Katja Pogačar a Vítek Novák

ČGF – Mezinárodní mistrovství ČR na rány, Mladá Boleslav
(13. – 16.8.2014)

Sobota – finálové kolo
Mezinárodními mistry České republiky ve hře na rány se v Mladé Boleslavi stali Čech Vítek Novák a Slovinka Katja Pogačar. Národní Mistryní ČR se stala Marie Luňáčková.

Muži: Několik vydatných přeháněk, vítr a zima ztížily hráčům hru a tolik výsledků pod par jako v předchozích kolech už nebylo. Budoucímu šampionovi to však moc nevadilo. Vítek Novák vedl od druhého kola a nikoho nenechal na pochybách, že chce loňské stříbro přetavit na zlato. Zvítězil suverénním způsobem, když v posledním kole opět zahrál hluboko pod par a celkovým skore -16 nechal za sebou nejbližšího soupeře Jakuba Pokorného (-9) o sedm úderů. Třetí místo senzačně získal šestnáctiletý Vojtěch Mitterwald (-6).

Vítek Novák kromě mistrovského titulu a zlaté medaile získal také hrací kartu na turnaj Czech Masters, který se koná příští týden na Albatrossu.

Ženy: Marie Luňáčková (-6) své vedení neudržela a podlehla útoku Slovinky Katjy Pogačar (-10). Ta v posledním kole zahrála druhý výsledek pod par a zvítězila o čtyři údery. Ženský mistrovský titul tak podruhé za sebou putuje do Slovinska. Loni si ho odvezla Slovinka Ursa Orehek. Na třetím místě skočila další Slovinka Nastja Banovec.

Na mistrovství dorazila dopingová kontrola, vzorky odevzdávali Vítek Novák, Michal Pospíšil, Marie Luňáčková a Hana Ryšková.

Konečné Top 10:

Video – ze hry:

Video – vyhlášení výsledků a rozdílení cen

Odkazy: … Hřiště Mladá Boleslav … Hřiště na satelitní mapě … Stránky mistrovství … Official championship pages

Pátek – 3. kolo
Muži:
Také v pátek se hrálo jako z partesu. Třináct výsledků pod par a pět v paru zdobí tabulku pořadí. Vévodí jí Vítek Novák (-13), který i dnes sáhl do bagu pro oslnivý výsledek. Zahrál nejlepší číslo turnaje 66 rana na jednu ránu se přiblížil vlastnímu rekordu mladoboleslavského hřiště 65 úderů. Hrál osm birdie a dvě bogey. „Těch birdie mohlo být dvanáct, hrál jsem opravdu dobře,“ uvedl po skončení kola spokojený vítěz.

Novák vede o čtyři údery před Jakubem Pokorným (-9) a s jistotou si kráčí pro první dospělý titul. Loni mu Tim Gornik utekl o čtyři údery a na Nováka zbylo stříbro. Letos to vypadá na absolutní zlatý úspěch. Ohrozit ho může zřejmě už jenom kolo od kola se lepšící Jakub Pokorný.

O třetí místo (-5) se dělí Dominik Pavouček a překvapení mistrovství Vojtěch Mitterwald.

Je proveden cut a do finálové kola postupuje 42 hráčů.

V Poháru národů zvítězilo družstvo České republiky 1 ve složení Vítek Novák, Jakub Pokorný a Michal Pospíšil.

Radost z krásného počasí a vynikajících výkonů našich mladých golfistů narušilo neuvěřitelné a nepochopitelné gesto olympionika Romana Šebrleho. Po druhém kole svévolně ukončil účast na amatérském Mistrovství republiky na rány a odjel do Mstětic na profesionální turnaj Czech PGA. Plivnul tak do tváře všem účastníkům amatérského šampionátu. Nemělo by to tak zůstat. Federace už nechala vyšumět do ztracena jeho případ s porušením amatérského statusu. Tuto hrubou urážku a degradaci vrcholu sezóny by však již neměla strpět.

Ženy: Ženy nezůstaly za muži o nic pozadu a nosily čísla jedno hezčí než druhé. Deset výsledků pod par a pět v paru je bilance třetího kola mistrovství žen. Vedení si přes dnešní o čtyři údery horší výsledek udržuje Marie Luňáčková (-8), za kterou je již o jedinou ránu Slovinka Katja Pogačar (-7). Na třetí místo místo se posunula poslední dvě kola skvěle hrající Kristýna Frýdlová (-5). Polevila Karolína Kohoutová a ustoupila na 7. pozici (E). Zhoršila se také Kateřina Krásová (+7), která hned po mistrovství odlétá na studie do USA. Do cutu se vešla na posledním možném místě.

Do nedělního finálového kola postupuje 22 hráček. Poslední kolo si už nezahrají Sluková, Cejnarová nebo Vyoralová.

V poháru národů zvítězilo družstvo České republiky II ve složení Marie Luňáčková, Hana Ryšková a Johanka Šteindlerová.

Top 10 třetího kola:

 

Vítek Novák - Marie Luňáčková

Čtvrtek – 2. kolo
Muži:
Den fantastických výkonů. Smršť červených výsledků zaplnila výsledkovou listinu mužské soutěže. Sedmnáct výsledků pod par a deset výsledků v paru je úžasná bilance dnešního mužského kola. 
Jako nejvážnější zájemce o titul se přihlásil karlovarský Vítek Novák (-7). Donesl další skvělý výsledek, 68 ran, o ránu lepší než v prvním kole a vede šampionát o dvě rány před zbraslavským Vojtěchem Mitterwaldem (-5). O třetí místo (-4) se dělí Jakub Pokorný a Ondřej Čmiel.  Zabral i Michal Pospíšil, dnes donesl skvělých 69 ran a posunul na 27. místo (+3). Kolo pokazil Erik Palkovský, zhoršil se o osm ran a klesl na 43. pozici a zítra bude bojovat o cut. O deset úderů ze zlepšil  Roman Šebrle, hrál 69 ran a vysunul se na 33. pozici s reálnou nadějí na zítřejší cut.

V Poháru národů vede první družstvo České republiky ve složení Vítek Novák, Jakub Pokorný a Michal Pospíšil.

Po třetím kole provede pořadatel cut pro 42 hráčů. Dnešní hranice předpokládaného cutu je na hodnotě  +5.

Ženy: Podle předpokladu favoritky v druhém kole své výsledky podstatně zlepšily a začaly se posouvat ke špičce mistrovství. Marie Luňáčková (-7) skvělým výkonem 69 ran odsunula vedoucí Kristýnu Pavlíčkovou (-4) na 2. místo a vytvořila si náskok tří úderů. Kristýna Frýdlová (-2) se zlepšila o čtyři údery, hrála 69 ran a vyskočila na 4. příčku za Slovinku Katju Pogačar (-3), která o jeden úder horším výsledkem couvla na 3. pozici.
Sestra vedoucí hráčky Františka Luňáčková (E) předvedla obrat o osm úderů k lepšímu a posunula se dopředu na 8. příčku, sedm úderů za sestrou. O osm ran se po středeční osmdesátce zlepšila i Michaela Fabiánková (+8) a vsunula se mezi hráčky s nadějí na cut. Dobře se drží mladinká Sára Kousková. Výkonem 73,73 se zařadila do Top 10 hráček a má velikou naději na zítřejší cut. Pátou pozici drží Karolína Kohoutová (-1).
Pořadatel po třetím kole provede cut pro 21. hráček. Dnešní hodnota předpokládaného cutu je +5.
Barbora Šindelářová zahrála Hole in one na 14. jamce.

V Poháru Národů převzalo vedení družstvo České republiky II ve složení Marie Luňáčková, Hana Ryšková a Johanka Šteindlerová.

Top 10 druhého kola:

 

Středa – 1. kolo
Český šampionát začal neobvykle vyrovnanými výkony. Ondřej Čmiel (-3) a Kristýna Pavlíčková (-2) jsou vedoucími hráči po prvním kole. Se stejným výsledkem jsou na druhých místech Ondřej Melichar a Slovinka Katja Pogačar, na třetích Vítek Novák a Marie Luňáčková.

V mužské části je většina favoritů na dohled vedoucího hráče, až na Michala Pospíšila, kterému se v první kole nevedlo a má na čelo turnaje ztrátu devíti úderů.
V Poháru národů vede první družstvo České republiky ve složení Vítek Novák, Jakub Pokorný a Michal Pospíšil, jehož výkon se dnes škrtal.
Cizinci do pořadí zatím výrazně nepromluvili, prvním je Slovák Malíček na 13. místě (-1).

Obdobná situace je v ženském mistrovství, kde jsou favoritky několik ran od vedení, pouze Adéla Cejnarová ztrácí devět ran. Nadějná hráčka Eliška Kocourková byla diskvalifikována pro chybný zápis do skorkarty.
V Poháru národů vede družstvo Slovinek ve složení Nastja Banovec, Ema Grilc a Katja Pogačar.

První kolo se odehrálo za příjemného počasí a ve svižném tempu. Hráči stíhali kolo za čtyři a čtvrt hodiny.

Top 10 prvního kola:

 

Před mistrovstvím
Mezinárodní mistrovství České republiky na rány je nejvyšší individuální soutěží a vrcholem amatérské sezóny. Uskuteční ve dnech 13. – 16.8.2014 v Mladé Boleslavi. Hrát bude 105 hráčů s hendikepem do 3,0 a 51 žen s hendikepem do 4,5.

Přihlášeni jsou tradičně hráči z Itálie, Rakouska, Německa, Slovinska, Švýcarska, Slovenska, Maďarska a výprava z dalekého Kataru, která  má na českém mistrovství premiéru.

Mistrovství se účastní 48 hráčů a hráček s kladným hendikepem. Hráčem s nejnižším hendikepem +3,8 je Čech Michal Pospíšil. Papírovými favority jsou Vítek Novák, Michal Pospíšil a Jakub Pokorný, kteří jsou v čele mužského žebříčku. Nehraje Šimon Zach, který se ve stejném termínu účastní The Boys Amateur Championship v anglickém Prestwicku.
K papírovým favoritkám patří Marie Luňáčková a Slovinka Katja Pogacar. Neúčastní se Barbora Baková, Kateřina Růžičková a Kateřina Vlašínová, které jsou na studiích v zámoří, odhlásila se Karolína Vlčková.

Loňští mistři Slovinci Tim Gornik a Ursa Orehek obhajovat nepřijeli.

Z výsledků prvních tří kol bude vyhlášen Pohár národů tříčlenných národních družstev.

Po třetím kole provede pořadatel cut pro prvních 42 hráčů a 21 hráček včetně dělených míst.

Vítěz mužské soutěže obdrží hrací kartu na turnaj European Tour Czech Masters.

Mistrovské hřiště Sand Martins Holes v Mladé Boleslavi je osvědčeným dějištěm vrcholných akcí. Resort vedený mistrem republiky z roku 2002 a viceprezidentem PGAC Romanem Svobodou má potřebnou úroveň hřiště a služeb pro akci tohoto významu. Hřiště má par 72 a délku 6.530 metrů z bílých a 5.394 metrů z modrých odpališť.

Ředitelem šampionátu je Aleš Libecajt, hlavním rozhodčím Luboš Klikar, rozhodčími Josef Slezák, Ivo Pavlík, Jan Šonka a Bohumil Křivda.

Video z loňského mistrovství:

Přehled mistrů ČR na rány:

 

Odkazy: … Hřiště Mladá BoleslavHřiště na satelitní mapěStránky mistrovstvíOfficial championship pages

Z archivu Golf.cz – reportáže z Mezinárodního Mistrovství České republiky na rány: 
2013201220112010200920082007 …. 200620052004200320022001200019991998

.