Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mezinárodní mistrovství České republiky na rány 2013

03.08.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Ursa Orehek a Tim Górnik

Neděle – finálové kolo
Oba individuální tituly putují do Slovinska. Kategorii mužů vyhrál Tim Gornik a mezi ženami se z titulu mezinárodní mistryně ČR radovala Ursa Orehek. V soutěži národů patří prvenství mužům Slovinska a mezi ženami týmu Česká republika II (Kateřina Krásová, Kateřina Růžičková, Kristýna Pavlíčková).

Muži: Gornik, od čtvrtečního druhého kola nový rekordman karlovarského hřiště výkonem 64 ran, ve finále pouze hájil náskok a došel v paru. Čelil útoku Vítka Nováka, jenž zapsal 68 (-4) a v jednu chvíli byl jen dva údery od lídra, stejně jako Michal Pospíšil. Přesto Slovinec v závěru zabral a s konečným skóre -11 zvítězil, jeho čeští soupeři obsadili druhé a třetí místo, oba se ztrátou čtyř ran.

Ženy: Výkony v této kategorii více poznamenalo vedro a nervozita, jedině Barbora Baková zahrála alespoň jednu ránu pod par a vyneslo ji to na čtvrté místo.  Orehek zahrála 74 ran (+2) a její skóre se po čtyřech kolech zastavilo na hodnotě even par. To žádná z ostatních účastnic nedokázala, druhé místo patří Kateřině Vlašínové, která za vítězkou zaostala o tři rány, a třetí skončila Christine Gemershaus z Německa, o další jeden úder zpět.

Top 10 posledního kola:

Video – přehled posledního kola a vyhlášení, slovo prezidenta ČGF

Nezařazené záběry :

 

Pátek – 3. kolo
Muži:
Tim Gornik udržel vedení, ačkoli nebyl zdaleka tak úspěšný jako den předtím. Zahrál své nejhorší kolo 71 (-), což je ovšem stále dobrý výsledek a průběžné skóre -11 mu dává do finálového dne náskok čtyř ran na druhého v celkovém pořadí Michala Pospíšila. Ten dosáhl denního skóre 69 (-3), lepší byl ovšem další Čech Jakub Pokorný, jenž se po zápisu 68 (-4) posunul na třetí pozici. Na lídra ztrácí pět ran. Vždy o další úder zpět jsou čtvrtý Vítek Novák a pátý Tomáš Křivanec.
Pospíšil má ve skórkartě pět birdie a dvě bogey, Pokorný zahrál o jedno bogey méně a to udělal rozdíl v denním skóre mezi oběma Čechy. Nejlepší byl v pátek Čedomir Ilič ze Srbska, jenž se díky 67 ranám posunul na šesté místo, a to přitom hrál i jedno double bogey.

Ženy: Kateřina Růžičková se opět zhoršila o čtyři údery a do čela se dostala hráčka s konsistentní hrou, Slovinka Ursa Orehek. Po kolech 74, 70, 70 má průběžné skóre -2. Na druhém až čtvrtém místě se seřadily se stejným výsledkem +2, a tedy ztrátou čtyř úderů nas nejlepší účastnici, Němka Christine Gemerhaus s Růžičkovou a další domácí golfistkou Kateřinou Vlašínovou. O další dvě rány je za nimi stále se lepšící Lucie Hinnerová (+4).

Top 10 třetího kola:


Čtvrtek – 2. kolo
Muži: Po dvou kolech je ve vedení Slovinec Tim Gornik, jenž zahrál nejlepší výsledek turnaje 64 ran (-8) v novém rekordu hřiště, a celkově je už na mínus deseti. O moc se nenechal zahanbit ani Vítek Novák a díky výkonu 66 (-6) je druhý, ovšem už se ztrátou pěti ran. Třetí Michal Pospíšil a čtvrtý Goncalo Costa z Portugalska jsou o další ránu zpět. Lídr prvního dne Federico Ranneletti se zhoršil na 75 a propadl se na desáté místo.
Gornik, jemuž se ve středu povedl eagle na pětiparové dvojce, ale víc skóre už nevylepšil, vyzrál na karlovarské hřiště nevídaně, zahrál na něm deset birdie a nebýt dvou bogey, mohla být suverenita hráče z univerzity Duke v Severní Karolíně ještě vyšší.

Ženy: Přes zhoršení o pět úderů drží Kateřina Růžičková vedení. Zahrála 73 ran (+1) a vede o tři údery před Slovinkou Ursou Orehek a pět před dalšími pěti konkurentkami, z nichž je třetí Češka Kateřina Vlašínová.
Z druhého místa na sedmé musela ustoupit Němka Franziska Friedrich poté, co zahrála o osm úderů hůř než v předchozím dnu. Přesto je co do počtu ran na stejné úrovni s Vlašínovou, svou krajankou Christine Gemershaus a dalšími dvěma domácími hráčkami. Dopředu se vedle Vlašínové výsledkem jednu ránu pod parem posunula i Emily Curry Bartoňová, tou poslední s dvoudenním součtem 146 je Barbora Baková. Skokankou kola je Kristýna Abrahánová. Nejlepším výsledkem kola 67  (-5) se posunula dopředu  na osmou pozici. O deset ran a devatenáct míst si polepšila jedna z favoritek Marie Luňáčková. Po dvou kolech je patnáctá s průběžným skóre +6.

V Poháru národů mezi muži vyhráli Slovinci (280)  před  ČR 1  (283)  a týmem Portugalska 1 (285) . Mezi ženami vyhrál  tým ČR 2 (287)  před Německem a prvním týmem ČR, oba 291.

Top 10 druhého kola:

Středa – 1. kolo
Muži: Federico Ranelletti zahájil další italský útok na mezinárodní český titul. Zahrál 68 ran (-4) a ujal se vedení v mužské kategorii. Před čtveřicí na druhém místě má náskok dvou úderů. Vklínil se do ní pouze jediný domácí amatér Jan Cafourek, spolu s ním hráli 70 (-2) ještě Němec Dominique Gründler, Portugalec Goncalo Costa a Slovinec Tim Gornik.
Ranelletti má ve skórkartě jedno bogey a pět birdie, skóroval na čtyřech z pěti pětiparových jamek karlovarského hřiště. Dvaadvacetiletý golfista má na kontě řadu umístění v top 10, loni se dočkal prvního turnajového titulu na Cittá di Milano Trofeo Gianni Albertini. Kdyby vydržel v čele výsledkové listiny až do soboty, navázal by na loňský titul svého krajana Lorenza Scotta z Kaskády.
Další pozice:  8. Mich. Pospíšil (-1),  18. Zach (+1), 19. Novák (+1),  27. Dostál (+2), 33. Suchan  (+2), D. Procházka (+15).

Ženy:
Skvěle nastoupila studentka texaské A&M Kateřina Růžičková(68 -4), která je v čele výsledkové listiny. O ránu zpět  je Němka Franziska Friedrich (69 -36) a na třetím místě je Češka Kateřina Krásová (72, E).
Další pozice:  10. Pavlíčková (+2), 20. Hinnerová (+3), 32. Cejnarová (+7), 34. M.Luňáčková (+8).

To 10 prvního kola:

 

Vrchol české amatérské sezóny je tady. Mezinárodní mistrovství České republiky na rány se uskuteční od středy 31. července do soboty 3. srpna 2013 v Karlových Varech.
Server České golfové federace hlásí po uzávěrce 96 přihlášených mužů a 48 žen, z toho 41 hráčů a 22 hráček s kladným hendikepem, což slibuje opravdu špičkový amatérský golf.  
Oba tituly jsou k dispozici. Ital Lorenzo Scotto obhajovat nepřijede a Karolíně Vlčkové neumožní účast studia na americké univerzitě. Jinak ve Varech budou všichni, kdo v českém golfu něco znamenají. 
Z českých hráčů uvidíme především úřadující jamkové mistry Šimona Zacha a Lucii Hinnerovou, juniorské mistry Daniela Suchana a Kateřinu Vlašínovou, dorostenecké mistry Vítka Nováka a Kristýnu Frýdlovou. Své budou chtít říci do průběhu mistrovství také přední hráči Jakub Pokorný, David Procházka, Vojtěch Dostál, Michal a Martin Pospíšilové, Kateřina Krásová, Marie Luňáčková nebo Kristýna Pavlíčková. Ze studií ve Spojených státech přijede bojovat o titul Kateřina Růžičková. Ta se v současné době pyšní nejlepším hendikepem s hodnotou +3,8.

Hřiště v Karlových Varech má par 72 a délku 6.176 metrů.

Oficiální stránky mistrovství – Official championship web

Z archivu Golf.cz – reportáže z Mezinárodního Mistrovství České republiky na rány:
201220112010200920082007 …. 200620052004200320022001200019991998


.