Mezinárodní mistrovství České republiky na rány 2013

03.08.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Ursa Orehek a Tim Górnik

Neděle – finálové kolo
Oba individuální tituly putují do Slovinska. Kategorii mužů vyhrál Tim Gornik a mezi ženami se z titulu mezinárodní mistryně ČR radovala Ursa Orehek. V soutěži národů patří prvenství mužům Slovinska a mezi ženami týmu Česká republika II (Kateřina Krásová, Kateřina Růžičková, Kristýna Pavlíčková).

Muži: Gornik, od čtvrtečního druhého kola nový rekordman karlovarského hřiště výkonem 64 ran, ve finále pouze hájil náskok a došel v paru. Čelil útoku Vítka Nováka, jenž zapsal 68 (-4) a v jednu chvíli byl jen dva údery od lídra, stejně jako Michal Pospíšil. Přesto Slovinec v závěru zabral a s konečným skóre -11 zvítězil, jeho čeští soupeři obsadili druhé a třetí místo, oba se ztrátou čtyř ran.

Ženy: Výkony v této kategorii více poznamenalo vedro a nervozita, jedině Barbora Baková zahrála alespoň jednu ránu pod par a vyneslo ji to na čtvrté místo.  Orehek zahrála 74 ran (+2) a její skóre se po čtyřech kolech zastavilo na hodnotě even par. To žádná z ostatních účastnic nedokázala, druhé místo patří Kateřině Vlašínové, která za vítězkou zaostala o tři rány, a třetí skončila Christine Gemershaus z Německa, o další jeden úder zpět.

Top 10 posledního kola:

Video – přehled posledního kola a vyhlášení, slovo prezidenta ČGF

Nezařazené záběry :

 

Pátek – 3. kolo
Muži:
Tim Gornik udržel vedení, ačkoli nebyl zdaleka tak úspěšný jako den předtím. Zahrál své nejhorší kolo 71 (-), což je ovšem stále dobrý výsledek a průběžné skóre -11 mu dává do finálového dne náskok čtyř ran na druhého v celkovém pořadí Michala Pospíšila. Ten dosáhl denního skóre 69 (-3), lepší byl ovšem další Čech Jakub Pokorný, jenž se po zápisu 68 (-4) posunul na třetí pozici. Na lídra ztrácí pět ran. Vždy o další úder zpět jsou čtvrtý Vítek Novák a pátý Tomáš Křivanec.
Pospíšil má ve skórkartě pět birdie a dvě bogey, Pokorný zahrál o jedno bogey méně a to udělal rozdíl v denním skóre mezi oběma Čechy. Nejlepší byl v pátek Čedomir Ilič ze Srbska, jenž se díky 67 ranám posunul na šesté místo, a to přitom hrál i jedno double bogey.

Ženy: Kateřina Růžičková se opět zhoršila o čtyři údery a do čela se dostala hráčka s konsistentní hrou, Slovinka Ursa Orehek. Po kolech 74, 70, 70 má průběžné skóre -2. Na druhém až čtvrtém místě se seřadily se stejným výsledkem +2, a tedy ztrátou čtyř úderů nas nejlepší účastnici, Němka Christine Gemerhaus s Růžičkovou a další domácí golfistkou Kateřinou Vlašínovou. O další dvě rány je za nimi stále se lepšící Lucie Hinnerová (+4).

Top 10 třetího kola:


Čtvrtek – 2. kolo
Muži: Po dvou kolech je ve vedení Slovinec Tim Gornik, jenž zahrál nejlepší výsledek turnaje 64 ran (-8) v novém rekordu hřiště, a celkově je už na mínus deseti. O moc se nenechal zahanbit ani Vítek Novák a díky výkonu 66 (-6) je druhý, ovšem už se ztrátou pěti ran. Třetí Michal Pospíšil a čtvrtý Goncalo Costa z Portugalska jsou o další ránu zpět. Lídr prvního dne Federico Ranneletti se zhoršil na 75 a propadl se na desáté místo.
Gornik, jemuž se ve středu povedl eagle na pětiparové dvojce, ale víc skóre už nevylepšil, vyzrál na karlovarské hřiště nevídaně, zahrál na něm deset birdie a nebýt dvou bogey, mohla být suverenita hráče z univerzity Duke v Severní Karolíně ještě vyšší.

Ženy: Přes zhoršení o pět úderů drží Kateřina Růžičková vedení. Zahrála 73 ran (+1) a vede o tři údery před Slovinkou Ursou Orehek a pět před dalšími pěti konkurentkami, z nichž je třetí Češka Kateřina Vlašínová.
Z druhého místa na sedmé musela ustoupit Němka Franziska Friedrich poté, co zahrála o osm úderů hůř než v předchozím dnu. Přesto je co do počtu ran na stejné úrovni s Vlašínovou, svou krajankou Christine Gemershaus a dalšími dvěma domácími hráčkami. Dopředu se vedle Vlašínové výsledkem jednu ránu pod parem posunula i Emily Curry Bartoňová, tou poslední s dvoudenním součtem 146 je Barbora Baková. Skokankou kola je Kristýna Abrahánová. Nejlepším výsledkem kola 67  (-5) se posunula dopředu  na osmou pozici. O deset ran a devatenáct míst si polepšila jedna z favoritek Marie Luňáčková. Po dvou kolech je patnáctá s průběžným skóre +6.

V Poháru národů mezi muži vyhráli Slovinci (280)  před  ČR 1  (283)  a týmem Portugalska 1 (285) . Mezi ženami vyhrál  tým ČR 2 (287)  před Německem a prvním týmem ČR, oba 291.

Top 10 druhého kola:

Středa – 1. kolo
Muži: Federico Ranelletti zahájil další italský útok na mezinárodní český titul. Zahrál 68 ran (-4) a ujal se vedení v mužské kategorii. Před čtveřicí na druhém místě má náskok dvou úderů. Vklínil se do ní pouze jediný domácí amatér Jan Cafourek, spolu s ním hráli 70 (-2) ještě Němec Dominique Gründler, Portugalec Goncalo Costa a Slovinec Tim Gornik.
Ranelletti má ve skórkartě jedno bogey a pět birdie, skóroval na čtyřech z pěti pětiparových jamek karlovarského hřiště. Dvaadvacetiletý golfista má na kontě řadu umístění v top 10, loni se dočkal prvního turnajového titulu na Cittá di Milano Trofeo Gianni Albertini. Kdyby vydržel v čele výsledkové listiny až do soboty, navázal by na loňský titul svého krajana Lorenza Scotta z Kaskády.
Další pozice:  8. Mich. Pospíšil (-1),  18. Zach (+1), 19. Novák (+1),  27. Dostál (+2), 33. Suchan  (+2), D. Procházka (+15).

Ženy:
Skvěle nastoupila studentka texaské A&M Kateřina Růžičková(68 -4), která je v čele výsledkové listiny. O ránu zpět  je Němka Franziska Friedrich (69 -36) a na třetím místě je Češka Kateřina Krásová (72, E).
Další pozice:  10. Pavlíčková (+2), 20. Hinnerová (+3), 32. Cejnarová (+7), 34. M.Luňáčková (+8).

To 10 prvního kola:

 

Vrchol české amatérské sezóny je tady. Mezinárodní mistrovství České republiky na rány se uskuteční od středy 31. července do soboty 3. srpna 2013 v Karlových Varech.
Server České golfové federace hlásí po uzávěrce 96 přihlášených mužů a 48 žen, z toho 41 hráčů a 22 hráček s kladným hendikepem, což slibuje opravdu špičkový amatérský golf.  
Oba tituly jsou k dispozici. Ital Lorenzo Scotto obhajovat nepřijede a Karolíně Vlčkové neumožní účast studia na americké univerzitě. Jinak ve Varech budou všichni, kdo v českém golfu něco znamenají. 
Z českých hráčů uvidíme především úřadující jamkové mistry Šimona Zacha a Lucii Hinnerovou, juniorské mistry Daniela Suchana a Kateřinu Vlašínovou, dorostenecké mistry Vítka Nováka a Kristýnu Frýdlovou. Své budou chtít říci do průběhu mistrovství také přední hráči Jakub Pokorný, David Procházka, Vojtěch Dostál, Michal a Martin Pospíšilové, Kateřina Krásová, Marie Luňáčková nebo Kristýna Pavlíčková. Ze studií ve Spojených státech přijede bojovat o titul Kateřina Růžičková. Ta se v současné době pyšní nejlepším hendikepem s hodnotou +3,8.

Hřiště v Karlových Varech má par 72 a délku 6.176 metrů.

Oficiální stránky mistrovství – Official championship web

Z archivu Golf.cz – reportáže z Mezinárodního Mistrovství České republiky na rány:
201220112010200920082007 …. 200620052004200320022001200019991998


.