MMČR na rány 2012 – Kaskáda, mistry jsou Scotto a Vlčková

01.08.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A
Sobota – poslední kolo
Ital Lorenzo Scotto a Češka Karolína Vlčková se na brněnské kaskádě stali Mezinárodními mistry České republiky na rány pro rok 2012.  Druhá místa obsadili naši Ondřej Lieser a Lucie Hinnerová. Bronzové medaile získali Ital Andrea Bolognesi a Slovinka Katja Pogacar.

Italové jezdí na naše mistrovství dlouhá léta, nikdy však nehráli první housle.  Až letos, kdy si odvezli dvě medaile a do první desítky se jich natlačilo pět.

Český prapor držel vysoko Ondřej Lieser. Hrál skvěle a tři kola stíhal vedoucího Scotta. Ve čtvrtém sice začal se ztrátou čtyř ran na Itala, na druhé  devítce ho však užuž  dotahoval, aby na osmnáctce  hodil míč do vody, dropoval a  prohrál o dvě rány.

„Nejsem moc spokojen jak jsem dnes hrál. Lieser hrál moc dobře a osmnáctku mi daroval. Ale, vítězství je vítězství,“ řekl po skončení turnaje sympatický Ital Scotto. „Hřiště je pěkné. A nejen proto, že jsem vyhrál. To se ti líbí vždycky. Je technické. Když hraješ dobře můžeš získat birdie, když hraješ špatně tak tě vytrestá,“ doplnil adresu Kaskády Scotto.
Málokdo zaznamenal, že Lorenzo Scotto se v krátké době u nás letos ukázal podruhé. Poprvé se účastnil začátkem července Akademického mistrovství světa na Ypsilonce v Liberci, kde skončil na 41. místě. Scotto příští rok obhajovat nejspíš nepřijede, hodlá přesoupit k profesionálům.

V posledním kole se ještě vzpamatovali  Cyril Suk, který přinesl nejlepší číslo turnaje, 66 úderů a Michal Pospíšil, který došel tři pod, a vsunuli se na čtvrté a sedmé místo.

Mistrovství vypustil obhájce David Procházka. Po průměrných výkonech neprošel cutem třetího kola a ve čtvrtém kole už pouze kedil Ondrovi Lieserovi.

V ženské soutěži se překvapení nečekalo. Bylo jen otázkou, jaké bude výsledné pořadí favoritek. Zvítězila Karolína Vlčková, která statečně došla poslední jamky se zraněním, zjevně trpěla bolestí. Ale titul si vzít nedala a loňské prvenství obhájila.

„Mým největším soupeřem byl celý flight. Až do poslední jamky jsme se drželi výsledkem u sebe. Bylo jak psychicky, tak fyzicky napjaté, všichn jsme byli unavení. Vítězstvím jsem si začala být jistá, až když to obě soupeřky na osmnátce poslaly do vody,“ řekla Vlčková.

Za očekáváním zůstala Kateřina Růžičková, která slaví golfové úspěchy na studiích Americe. Do Čech přijela bez šťávy, evidentně přehraná.

Své první okamžiky dospělé slávy zažila na Kaskádě mladinká, teprve třináctiletá Adriana Kubecová. Jejích 70 úderů z prvního kola, kdy poprvé přespala jako lídr velkého turnaje, vyrovnala až v posledním kole Kateřina Vlašínová. Ve svých třinácti skončila Kubecová mezi nejlepšími Češkami čtrnáctá a to je veliký úspěch. Kubecová již má titul Mistryně ČR 2012 starších žákyň.
„Určitě jsem měla štěstí, že mi rány dobře  lítaly a hodně puttů mi tam padalo,“
řekla Kubecová na adresu úspěšného prvního kola.  K druhému kolu (85) dodává: „To byl úplný opak. Nic mi nešlo, pořád jsem puttovala z kopce, nic mi tam nepadalo, měla jsem hodně trojputtů.“

Ředitel mistrovství Luboš Klikar byl průběhem turnaje nadmíru spokojen. „Mistrovství přálo počasí, měli jsme nádherné  čtyři dny plné krásného golfu. Jsme velmi rádi, že jsme pro toto mistrovství vybrali zdejší rezort. Všichni byli vynikající, forkedíci, skoreři, personál,“ chválil průběh turnaje a práci resortu Klikar.

Mistrovství na rány 2012 se bude konat v Karlových Varech.
Konečné Top 10:
Záběry z hřiště
Vyhlášení – Prize giving ceremony
Lorenzo Scotto
Karolína Vlčková
Adriana Kubecová
Luboš Klikar – závěrečné slovo

Lorenzo Scotto - Karolína Vlčková

Pátek -3. kolo
Spíše jako mistrovství Itálie s jedním vetřelcem vypadá mužská soutěž českého mistrovství na rány na Kaskádě. Již třetí kolo vede Ital Lorenzo Scotto (-7), již třetí kolo je druhý náš Ondřej Lieser (-3) a již třetí kolo jsou v těsném závěsu další Italové. V první šestici výsledkové listiny jsou hned čtyři.

Ital Scotto každé kolo svůj náskok na Liesera o ránu zvyšuje a do zítřejšího finále má našeho nejlepšího hráče náskok čtyř úderů.

Potěšující je, že se do první desítky se nasoukali naši mladí Vítek Novák (+3), Šimon Zach (+4) a Tadeáš Sedláček (+7).

Ani trochu se nedaří obhájci titulu Davidu Procházkovi, který s výsledkem +17 sedí na 47. pozici.

Do čela ženské soutěže se dostala Karolína Vlčková (+5). Vede před Slovinkou Katjou Pogacar (+6) a Lucií Hinnerovou (+9). Konečně zabrala i Kateřina Růžičková. Dnes se zlepšila o devět úderů a výkon 71 (-1) jí posunul na 5. místo (+10). Lídr včerejšího kola Kateřina Krásová se zhoršila o šest úderů a zacouvala na 4. pozici.

Výkon třináctileté Kubecové z prvního kola (70 úderů) stále není překonán. Ta dnes zahrála o deset ran lépe a posunula se na průběžnou 9. pozici (+14).

V Poháru Národů, který se bude na Kaskádě vyhlašovat dnes večer zvítězili muži Itálie1 De Stefani, LaPorta, Scotto a ženy Česko1 ve složení Marie Luňáčková, Kateřina Růžičková a Karolína Vlčková.

Dnes provede soutěžní výbor další cut. Do posledního kola postoupí 45 mužů a 15 žen.

Top 10 třetího kola:

Kompletný výsledky – Complete results


Lorenzo Scotto - Kateřina Krásová

Čtvrtek – 2. kolo
Ital Lorenzo Scotto (celkem -6), Čech Ondřej Lieser (-4) a další Ital Andrea Bolognesi (-1) došli kolo svorně za 71. Pořadí v čele se tedy měnit nebude. Italům Kaskáda evidentně chutná, mezi prvními čtyřmi hráči pořadí jsou hned tři. Na čtvrtém místě je totiž Corrado De Stefani (+1).

Druhým naším nejlépe umístěným hráčem je Tadeáš Sedláček na 8. místě (+4). Šimon Zach došel druhé kolo 77 , a je na 20. pozici (+6).

V ženské soutěži po dvou kolech vede Kateřina Krásová (+4) před Katjou Pogacar a Karolínou Vlčkovou (obě +5).

Dívčí pohádce je konec a začátečnická daň zaplacena. Mladinká Adriana Kubecová neunesla tíhu vedení a v druhém kole donesla o hrozných patnáct ran více. Propadla se na 15. místo (+11). Přesto je její včerejších 70 úderů zatím nejlepší číslo ženské soutěže a jen tak se na něj nezapomene.

Výrazně si polepšila Kateřina Krásová, která zahrála jednu pod par a dostala se do čela soutěže (+4). Naopak, včerejší druhá Adéla Cejnarová přinesla osmdesát úderů a odsunula se na 4. místo.

Nedaří se Kateřině Růžičkové. Po včerejších 75 se dnes ještě zhoršila na 80 ran a s celkovým skore +11 spadla na 13. pozici.

Soutěžní výbor dnes provede první cut pro 75 nejlepších mužu, 24 nejlepších žen a dělená místa.

Top 10 druhého kola mistrovství:

Kompletný výsledky – Complete results

 

Lorenzo Scotto - Adriana Kubecová

Středa – 1. kolo
Velmi zajímavě začalo české otevřené mistrovství na rány na Kaskádě. Po prvním kole vede čtyřiadvacetiletý Ital Lorenzo Scotto (-5) a překvapivě naše čerstvá Mistryně republiky starších žákyň, teprve třináctiletá Adriana Kubecová z Karlštejna (-2).

V mužské soutěži drží českou vlajku vysoko Ondřej Lieser (-2) na druhé pozici, zatímco další z favoritů David Procházka donesl 78 úderů (+6) a přespí někde kolem padesátého místa.
Naši mladí medailisté z EYM v Maďarsku Zach a Novák zahráli +1 a +2 a načínají druhou desítku pořadí.

Zdvižené obočí zaslouží výkony našich papírově nejlepších hráček Vlčkové a Růžičkové (obě +3). Jsou sice na 3. a 4. místě, ale od vedoucí hráčky je dělí pět ran. Budou muset hodně zabrat, aby dnešní výpadek narovnaly. Na druhém místě přespí Adéla Cejnarová (-1).

Na Mezinárodním mistrovství republiky by výsledky hráčů a hráček nejspíš neměly začínat osmičkou, přitom jich na obou výsledkový listinách, v ostrém kontastu s prvními řádky, svítí přes padesát. Určitě k tomu přispělo příšerné vedro a nehybný vzduch, ale …

V Poháru Národů vedou muži Itálie1 ve složení De Stefani, LaPorta, Scotto a ženy Česko1 ve složení Luňáčková, Růžičková, Vlčková.

Mistrovství řídí Luboš Klikar s podporou Dalibora Procházky, Michaela Jona, Josefa Slezáka a Petra Vávrů.

Top 10 prvního kola mistrovství

Kompletný výsledky – Complete results

Záběry z hřiště

Lorenzo Scotto – lídr 1. kola

Luboš Klikar, ředitel mistrovtsví – úvodní slovoNejvýznamnější amatérská akce roku, Mezinárodní mistrovství České republiky na rány 2012 se uskuteční od středy 1. do soboty 4. srpna na brněnské Kaskádě.

Hrát bude 102 mužů a 54 žen. Po dvou kolech bude cut pro 70 mužů a 24 žen. Po třetím kole bude další cut pro 40 mužů a 15 žen. Ze zahraničí přijedou Němci, Rakušané Italové, Slovinci, Portugalci a Rusové. Je přihlášeno 53 hráčů a 13 hráček s kladným hendikepem.

Tituly budou obhajovat Češi David Procházka a Karolína Vlčková, kterým se loni povedlo získat také tituly na jamky.

Official championship site

Odkazy: .. Resort KaskádaHřiště na satelitní mapěOficiální stránka turnajeČGF

Historická tabulka mistrů republiky

Z archivu Golf.cz – reportáže z Mezinárodního Mistrovství České republiky na rány:
20112010200920082007 …. 200620052004200320022001200019991998


Videa z loňského ročníku 2011:

Záběry z hřiště

Slova vítězů Davida Procházky a Karolíny Vlčkové

Vyhlášení výsledků a rozdílení cen

Slovo Luboše Klikara – ředitele mistrovství