Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

MMČR juniorů a dorostenců na Kaskádě

18.07.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Mistři

Čtvrtek – poslední kolo
Všechny tituly opět zůstaly doma, žádný neputuje do zahraničí. Juniorskými mistry České republiky se stali Daniel Suchan z GC Black Bridge a Kateřina Vlašínová z GC Austerlitz. Dorosteneckými mistry České republiky se stali Vítek Novák z GC Karlovy Vary a Kristýna Frýdlová z GC Erpet Praha.

Junioři
Daniel Suchan si pro svůj první titul titul došel způsobem start-cíl. Od prvního kola vedl a vedení si ohlídal až do vítězství. Juniorská kategorie je sklizní pro pro mladý pražský klub Black Bridge, jehož hráči dovezou do klubovny zlatou a stříbrnou medaili.
Stříbrnou medaili získal Vojtěch Dostál z GC Black Bridge, bronzovou Jakub Bareš z GC Kunětická Hora.

Juniorky
Kateřina Vlašínová z GC Austerlitz titul málem proputtovala. Na poslední green přicházela s náskokem čtyř úderů na Kateřinu Krásovou, aby nakonec zvítězila o jedinou ránu. Kateřina Krásová z GK Čechie (loni zvítězila v kategorii dorostenek) na titul útočila, hrála poslední kolo dva údery pod par, na náskok Vlašínové to však nestačilo. Třetí místo, pět ran za Krásovou, získala Adéla Cejnarová z GC Erpet Praha.

Dorostenci
Také Vítek Novák si pro svůj první titul došel bez zaváhání, od startu před sebe nikoho nepustil. Před druhým Jakubem Pokorným z Erpetu zvítězil o čtyři údery. Bronz získal další hráč Erpetu Jakub Bouda.

Dorostenky
Kristýna Frýdlová z GC Erpet Praha smazala všechny papírové předpoklady a zúročila skvělou formu. Kategorii vyhrála s výrazným náskokem šesti úderů nad příjemným překvapením mistrovství, Terezou Meleckou z GC Olomouc. Třetí místo získala Hana Ryšková z Beskydského GC.
Předpokládané protagonistky Marie Luňáčková, Johanka Šteindlerová nebo Karolína Kohoutová na medaile nedosáhly. Více se také čekalo od nadějné Adriany Kubecové, která neprošla cutem.

Na snímku horním zleva Vítek Novák, Kristýna Frýdlová, Kateřina Vlašínová a Daniel Suchan.

Medailisté:

Kompletní výsledky

Mistr ČR juniorů Daniel Suchan . Mistryně ČR juniorek Kateřina Vlašínová


Mistr ČR dorostenců Vítek Novák Mistryně ČR dorostenek Kristýna Frýdlová


 

Středa – 2. kolo
V juniorské kategorii nadále vede Daniel Suchan (-3), V kategorii juniorek se do čela dostala Kateřina Vlašínová (+4).
V dorostencích vede nadále Vítek Novák (-3), v dorostenkách se v čele drží Tereza Melecká (+4).

Top 10 druhého kola:

Úterý – 1. kolo
Po prvním kole jsou v čele čeští hráči. Juniorskou kategorii vedou Daniel Suchan (E) a Adéla Cejnarová (+2). V dorostenecké kategorii vedou Vítek Novák (-1) a Tereza Melecká (-1).

Top 5 prvního kola:Mistři 2012

Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů a dorostenců, zkráceně juniorka, se letos koná od úterý, 16. do čtvrtka 18. července v resortu Golf Brno na Kaskádě.

Juniorka spolu s Mistrovstvím na rány, na jamky a družstev patří k vrcholům amatérské sezóny. Nemá o nic menší herní úroveň než ostatní mistrovství, mnoho hráčů z naší špičky se totiž vejde do věkových kategorií juniorky.

Junioři jsou hráči a hráčky ve věku od 19 do 21 let, tj. ročníky 1992, 1993 a 1994. Dorostenci jsou hráči a hráčky ve věku do 18 let, tj ročníky 1995 a mladší. Limity hendikepu jsou: junioři 6,0, juniorky 11,0, dorostenci 7,0, dorostenky 12,0.

Mistrovství se podle serveru ČGF účastní 57 dorostenců, 47 dorostenek, 38 juniorů a jen 9 juniorek. Ze zahraničí dorazí zhruba dvacítka hráčů a hráček ze Slovenska, Švýcarska, Švédska, USA, Německa, Ruska, Holandska a Malty.

Tituly nikdo obhajovat nebude, jsou volné. Loňští juniorští vítězové Ondřej Lieser a Karolína Vlčková už jsou mimo věkovou kategorii. Dorostenecký mistr Šimon Zach mistrovství vypustil a mistryně Kateřina Krásová už postoupila do kategorie juniorek.


Z archivu Golf.cz – juniorka:
2012 201120102009 …. 20082007200620052004 …. 20032002 ….. 200120001999

.