Matchplay Championship PGAC 2010 – mistrem je John Horský

17.06.2010 | Michael Jon | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Zvítězil Horský, fantasticky puttoval a nedělal chyby.  Na konto si připsal svůj první turnajový eagle sezóny a to  na 23. jamce. Je to jeho vůbec první  vítězství na jamkový šampionátu jednotlivců. „Jo, vyhrál jsem nějaké zápasy v soutěžích družstev ještě v Kanadě. Ale to byly týmové věci. Tohle je první vítězství v jednotlivcích.“ John bral za vítězství šek na 80.000Kč.

Viktor Skalle dokázal ve vyčerpávajícm boji ve velkém vedru a nárazovém  větru odolávat, prestože nebyl zdravotně fit. Po obědě jaho síly kvapem ubývaly, stáhnul sice vedení Horskyho ze šesti na čtyři jamky, ale nakonec podlehl na 12. jamce odpolední rundy, tedy třicáté jamce finále celkově. Druhé místo mu vyneslo finanční prémii v hodnotě 45.000Kč.

Konečný pavouk.

17.6.  Zápas o třetí místo
V zápase o třetí místo porazil Slovinec Kraljič Jakuba Jandu ve vyrovnaném zápase na osmnácté jamce. Do 16. jamky vedl Kraljič o dvě jamky, sedmnáctou vyhrál Janda. Poslední jamku vypůlili a Kraljič získal bronz. K bronzu patří finanční prémie 22.000 Kč, Janda za čtvrté místo získal 17.000 korun.

 

16.6.2010 , semifinále:

Semifinálové duely měly od začátku hráče, kteří tahali za kratší konec provazu. Ztrátu doháněl Daniel Kraljic v duelu s Johnem Horskym a Jakub Janda hrající proti Viktorovi Skallemu.

První dvojice dospěla až na sedmnáctku, kde si Horsky cestu do finále trochu zdramatizoval. Bunkershot přelétl téměř celý green a skončil málem ve vodní překážce. Příhra líznula okraj jamky a zbývalo dohrát necelý metr. Kraljic použil na příhru ze semiroughu putter a následný pokus do paru lehce minul. Horsky mu další ránu daroval a byl přesvědčený, že zápas končí. Musel si ale už sundanou čepici znova nasadit, protože ho Danny nechal dohrát. Kraljic po proměněném puttu Johna Horskyho podlehl 2/1. Jakub Janda prohrál se Skallem 3/2.

O titul budou hrát ve čtvrtek  John Horský – Viktor Skalle od 9:00 (zápas na 36 jamek) a o třetí místo si to rozdají Jakub Janda a Daniel Kraljic (18 jamek).

 

16.6.2010 , středa, čtvrtfinále:

Hole in One viděla Ropice podruhé během několika dní.
Jamka č. 2, pozice 14/R7, sedmička železo. Autor: Viktor Skalle!

John Horsky zvítězil po dvanácti jamkách poměrem 7/6, Daniel Kraljic měl šťastnější závěr a porazil dlouhou dobu vedoucího Kubu Stanislava 2/0, Jakub Janda své vedení o šest po sedmičce udržel až na třináctku a porazil Andreje Kraljice 6/5 a poslední duel předvedl neskutečný výkon vyšperkovaný „houlinem“. Jeff Sikute chvíli vedl ale na odpališti šestnáctky ztrácel dvě jamky v souboji s Viktorem Skallem. Šestnáctku vyhrál, sedmnáctku dramaticky vypůlil a osmnáctku vyhrál. Unavení hráči postupovali par – par na devatenáctce, bogey – bogey na dvacítce (dvojka, kde Viktor ráno zahrál hole-in-one), par – par na jedenadvacáté jamce a na dvaadvacítce byl nakonec lepší Skalle, když zahrál dlouhý putt z foregreenu do birdie.

Semifinálovými dvojicemi jsou:
John Horský  –  Danny Kraljič
Jakub Janda –  Viktor Skalle

15.6.2010 , úterý  večer:

Všechno je jinak!
Svoji pouť ukončil  obhájce titulu Lukáš Lizánek. Zraněná záda a dobrá hra soupeře, kterým mu byl Jakub Janda. To byly příčiny prohry 4/3. „Budu si muset dát pohov. Dokud nedám záda dohromady, ani mě nenapadne hrát golf…“ dodal Lukáš po ukončení svého zápasu.
Petr Skopový nestačil na Andreje Kraljice. Podlehl 3/2. „Hrál skvěle. Ani čtyři pod par nestačily.“ Jeho caddy Honza Lapka ještě dodal: „Skvěle puttoval…“
Prohra 1/0 poslala domů Ondřeje Lébla – vyhrál Petr Mrůzek, Lukáše Tintěru – vyhrál Jakub Stanislav a Jiřího Štryncla – vyhrál John Horsky.
2/0 porazil Viktor Skalle Rolanda Hahna (HUN), drama na devatenáct jamek připravil šťastnější Andrej Kraljic a zklamaný byl Robert Schovánek; „Hrál jsem za dvě kola šest pod. Nestačilo to…“
V posledním zápase odpolední rundy nestačil Petr Nič, který po boji prohrál 2/1 s Jeffem Sikutem poté, co na sedmnáctce zůstal jeho míč v ošklivé pozici těsně u kamení ve vodní překážce. Pravák Petr Nič se pokusil ještě zachránit hrou v obráceném gardu a holí postavenou na špičku. Míč dostal na green, ale putt neproměnil.

Zítra se začíná v 8:30. Počasí se opět zkazilo a předpodvěď není nic moc….

15.6.2010 – úterý – ráno:
Žádné velké překvapení na úvod se nekonalo. Papíroví favorité pokračují, ze zahraničních hráčů nepokračují Stephen Bradley a Pablo Hojas. Sluníčko svítí na podmáčené hřiště a snaží se ho vysušit.  Ropice má za sebou první kolo a známe šestnáct úspěšných.
John Horský postoupil po relativně lehkém výsledku a výhře 4/3 nad Jiřím Maglenem, stejným výsledkem porazil v dalším zápase Jiří Štryncl Jana Juhaniaka.
Ondru Lébla potrápil Oskar Borhy a byla to první dvojice, která došla až na osmnáctku, kde Ondřej Lébl završil vítězství 2/0. Další výsledek 4/3 znamenal postup pro Petra Mrůzka, Petr Skopový vyhrál 5/4. Danny Kraljic se Slávkem Strachotou potřeboval dvě extra jamky pro rozhodnutí jejich duelu.
Největším rozdílem dopoledního programu porazil Jakub Stanislav Oto Koštu – 7/6. Lukáš Tintěra poslal zpět do Prahy ze sedmnáctky po vítězství 2/1 Petra Štrougala.

Obhájce vítězství Lukáš Lizánek vyhrál nad René Pinkem 3/2, Jakub Janda 1/0 nad Vladimírem Velenským. Robert Schovánek porazil Honzu Zedníčka 4/3, Andrej Kraljic 4/2 Romana Svobodu, Viktor Skalle 5/4 Martina Laimara, Roland Hahn 2/1 Jardu Krejcara, Petr Nič 6/4 Stephena Bradleyho a Jeff Sikute 3/2 Pabla Hojase.

Mezi zajímavé momenty patřil výkon Romana Svobody na jedničce. Oba s Andym Kraljičem nezahráli právě nejlepší drivy. Kraljič hodně vlevo do roughu a Svoboda ještě víc vlevo téměř k autu na dvojce. Jeho míč po druhé ráně z těžké pozice nebyl chvíli k nalezení. Samozřejmě, jak to v takových chvílích bývá, ho hráči našli v jamce a po eaglu si Roman připsal vedení na první jamce.

Hřiště je po včerejších lijácích hodnš podmáčené a několik bunkerů bylo ráno mimo hru. Ale od deseti svítí sluníčko, takže se pro odpolední kolo znovu modré kolíky vytahovaly.

14.6.2010
Dvacetosm hráčů podle Order of Merit a čtyři hráči na divoké karty budou nasazeni do pavouka jamkového mistrovství českých profesionálů. Jamkový šampionát se tento týden, ve dnech 15. – 17. června odehraje na hřišti v Ropici.  Titul jamkového mistra Czech PGA obhajuje Lukáš Lizánek.

Odkazy:      PGA …..Czech PGA Tour….. Hřiště Ropice …..Hřiště na sat. mapě

Z  archivu golf.cz:    2009 …..2008 …..2007

Václav Janoušek :    Jak se počítají výsledky na jamky

foto © Antonín Krčmář