Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

ME žen 2010 Kunětická Hora – mistryní se stala Sophie Popov

24.07.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice GolfTube, Turnaje
A A A

Sobota, 24.7.

Zvítězila Němka Sophie Popov (-8) před Dánkou Vedel Line Hansen (-5) a Francouzkou Manon Gidali (-5).
Němka vedla od včerešího kola a svoje vítězství si pojistila nádherným asi patnáctimetrovým puttem  z okraje límce greenu do bidrie na 18. jamce.  Uvidíte ho na videu, které se na tomto místě objeví do zítřka.
Dánka  úspěšně zaútočila na stříbro ze 6. pozice třemi bidrie v druhé devítce. Diváci si vychutnali její fantastickou druhou ránu do greenu na poslední jamce, která se zastavila ani ne půl metru za vlajkou a proměněné birdie. 
Zklamaná je Španělka Marta Silva, která vedla první dvě kola. Zbyla na ní bramborová medaile. Při stejném počtu ran 75 tří hráček na druhé pozici totiž rozhodovalo schéma lepší posledních 18,9,6,3,1 jamek.
Klenoty  Mistrovtsví Evropy nebyly jenom výkony hráček a překonaný rekord hřiště, fungující organizace a špičkové zázemí.  Především hřiště na Kunětické Hoře se zaskvělo v plné  kráse.   Přes obrovské výkyvy  teplot až 20 stupňu a přeháňky v posledním kole byla Kuňka v dokonalé formě, moc jí to slušelo  a umožnila vynikající výsledky.

Výkon české reprezentace je rozčarováním.  Nejvyšší evropská událost na domácí půdě,  na důvěrně známém a perfektně připraveném hřišti  byla  příležitost, která se nebude opakovat.  Podobné  umístění jsme při stejné akci před jedenácti lety mohli   považovat za zázrak, ale dnes  je zklamáním.  Anglický kouč české reprezentace, který má být  tvůrcem výkonu našich hráček,  u této významné události nebyl.

Konečné pořadí: 

 

 

 

 

 Video: Poslední údery a vyhlášení

Video:  Záběry z hřiště 

Video: Silvia Hrušková, závěrečná řeč

Video: Karel Vopička , závěrečná řeč  

 

 

Pátek, 23.7

Páteční start byl kvůli hrozbě bouřky o půl hodiny odložen a bylo to moudré rozhodnutí. Hlavní bouřkové mraky přešly hřiště a nechaly za sebou o poznání svěžejší vzduch než  včera. Na výkonech hráček se to projevilo několikanásobným pokořením rekordem hřiště. Původních 68 Adély Cejnarové bylo překonáno hned dvakrát výsledkem 67 a následně zahrála Francouzka Manon Gidali 66. To jí vyneslo na druhé místo za vedoucí  Němku Sophií Popov, která se musí pochlubit výsledky 69,69,69 (-9) .  Druhé místo dělí také Španělka Marta Silva (-8).
Z našich je nejlépe umístěná Klára Spilková na 18. místě  (-2).    Do  cutu +5 se nevejdou české hráčky Kristýna Pavlíčková, Kateřina Růžičková a Tereza Vavrušková.

 

Čtrvrtek 22.7.

Nejlepší ženy Evropy prožily na Kunětické hoře další tropický den. Teplota dosahovala místy až ke 40 stupňům a panovalo také naprosté bezvětří. V těchto podmínkách bylo velmi náročné hrát golf, ale na Mistrovství Evropy žen startují opravdu nejlepší hráčky starého kontinentu. A ty se s tím dokázaly vypořádat.

Svou vedoucí pozici z prvního dne potvrdila Marta Silva, která i ve druhém kole přinesla výtečný výsledek – 69. Zatím v turnaji zahrála pouze jediné bogey a vede s výsledkem mínus 8 „Dnes to bylo o poznání těžší, protože bylo opravdu horko,“ říkala po konci druhého kola španělská hráčka Marta Silva. „Navíc ani nefoukal vítr, který by mohl ochladit. Ale jsem moc spokojená se svou hrou.“

Dvě rány za španělskou hráčkou je dvojice Sarah Schrober z Rakouska a Němka Sophia Popov (obě -6).

Z českých hráček dnes nejlépe zahrála Klára Spilková, která opět prošla hřiště v paru (72 ran) a se stejným výsledkem je zatím na děleném 22.místě. Na děleném 36.místě je pak Silvie Dittertová (71,75 +2) a o další ránu zpět Kristýna Pavlíčková (75,72 +3).

Ze startovního pole 144 hráček už dvě nepokračují kvůli úmornému vedru. Francouzka Jeanne Metivier zkolabovala přímo na hřišti v průběhu prvního kola a Holanďanka Chrisje De Vries nenastoupila kvůli úžehu na start druhého dne.


Z archivu Golf.cz:       ME ženy 1999 Karlovy Vary   

Další umístění:   7. Prat (-3),  9. Leona Maguire,  Pretswell, Nivard (-2),   17. Katzy (-1),  21. Lisa Maguire (E),   28. Barwood (+1),   43. Halbig, Ciganda (+3),    57. Roscio (+4),.

Umístění našich hráček v tabulce.

Středa 21.7.

Po prvním kole jsou v čele Španělka Marta Silva a Italka Giulia Molinaro (-5) .  Z našich zahrála  nejlépe Karolína Vlčková a Silvie Dittertová  (-1) ,  Klára Spilková (E),   Kristýna Pavlíčková  a Adéla Cenarová hrály +3, Tereza Vavrušková a  hrála +4, Kateřina Růžičková +9.

  

Dalš konečné výsledky:  Lisa Maguire, Marieke Nivard, Sophia Popov (-3),  Lara Katzy (-2), Carlota Ciganda (-1), Pia Halbig, Hannah Barwood (+1), Leona Maguire (+3), Lucie Andre (+3).

„S průběžnými výsledky jsem zatím spokojená. Vlčková a Spilková zahrály dobře . Škoda druhé devítky u KlárySpilkové, kde jí utekly tři bogey. První devítku šla   -3,“  řekla do telefonu kapitánka reprezentace Martina Dorníková.

„Konečné  jedno místo v první desítce by byla fantazie, v první dvacítce krásné. Naše hráčky na to mají“
odpověděla včera Martina Dorníková na tip konečného umístění našich hráček.


 Odkazy:      GC Kunětická Hora     Hřiště na satelitní mapě         Stránky mistrovství        

Z archivu Golf.cz:       ME ženy 1999 Karlovy Vary   

foto Antonín Krčmář, Ivan Paggio pro © Golf.cz
video Ivan Paggio pro © Golf.cz