Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mistrovství České republiky v extrémním golfu.

22.10.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

V sobotu, 21.října, se v mecce českého extrémního golfu, ve Špindlerově Mlýně konalo pod patronátem Společnosti golfistů extrémních otevřené Mistrovství České republiky v extrémním golfu. Padlo i první hole in one v historii českého extrémního golfu.

Na vylepšeném a oproti loňsku výrazně stíženějším hřišti o celkem deseti jamkách čekalo na hráče všech výkonnostních kategorií několik nástrah v podobě převýšení, obtížného výběru správné hole a velkých nároků na hráčskou kreativitu.

Jamky měly pro letošní ročník nově i svá jména, která velmi přesně vyjadřovala charakter „svých“ jamek. Nejvíce startovní pole zaujala jamka číslo 2, velmi úzký par dvě v průrvě mezi smrky mezi Modrou a Červenou sjezdovkou, nazvaná Jednosměrkou v protisměru, jamka číslo 6 s krásným výhledem na stadion a možností odpálit driver do vzdálenosti dost přes třista metrů nazvaná Předčasně vyvrcholeni. Na závěr na hráče čekala jamka s názvem Hit or Die, kde jamka je umístěna na stole snowboarďáckého můstku o rozměru cca 3 krát 4 metry. V letošním ročníku si svou daň vybrala na Milanu Ratajovi, který nesouce kvalitní skóre zahrál na poslední jamce číslo začínající dvojkou… Nutno podotknout, že jamka je vzhledem ke konstrukci holí a trajektorii ran na samé hranici technické hratelnosti.

V kategorii žen zvítězila Veronika Kuchařová z GC Čechie celkově třetím nejlepším výsledkem z celého startovního pole. Na druhém místě skončila Martina Podlipná a na třetím Iva Dattelová, vítězka kategorie žen z minulého ročníku (na snímku vlevo)

V nabitější kategorii mužů zvítězil Tomáš Komínek (na snímku uprostřed), na druhém Marek Podlipný (na snímku vpravo) a na třetím benjamínek extrémního golfu Tomáš Svoboda, který očekávaje mrazivé horské počasí, nakonec srdnatě odehrál celou trať v polojasném a patnáctistupňově příjemném babím létě v regulérní lyžařské kombinéze a zateplených pohorkách, které vypadaly jak nafasované při stavbě bajkalskoamurské magistrály. Inu extrémní golf je extrémní golf.

Odměnou za tento isotermický výkon mu ovšem bylo první hole-in-one v historii českého extrémního golfu. Na jamce číslo devět, dlouhé 116 metrů, par dvě, nazvané Free Style, hrané ve snowboardistickém účku podél Černé sjezdovky skončila rána zahraná „péčkem“ přímo v kruhu o průměru jeden metr vyznačujícím jamku. Autor obdržel za svůj výkon dvě výuková dvd se školou Simona Holmese.

Mistrem České republiky v extrémním golfu pro rok 2006 se stal nejnižším skóre z celého startovního pole Tomáš Komínek. Jako takový mohl obléci speciální oranžové xsako (čti ikssako) se zelenou podšívkou, které má právo nosit kamkoliv po celý následující rok…

Původně se i dnešní tradiční golf hrál ve zcela neupraveném terénu a jen s několika jednoduchými pravidly. Takže i když se extrémní horský golf zdá na první pohled jako nová mladá extrémní záležitost, tak je to svým způsobem návrat ke kořenům golfu.

V České republice se první oficiální turnaj v extrémním golfu konal loni v květnu na sjezdovkách ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně díky iniciativě Společnosti golfistů extrémních. Poté se s turnaji na sjezdovkách doslova roztrhl pytel. Za uplynulý rok se hrálo všude možně dokonce i na sněhu a dokonce i plného lyžařského provozu – nutno podotknout, že k ohromnému nadšení hráčů i lyžařů – na sjezdovce v Jasné, kde si tamní organizátoři nedokázali s vedením areálu pořádně dohodnout na uzavření sjezdovky…

Více informací o extrémním golfu najdete na www.xgolf.cz

Společnost golfistů extrémních