Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mistrovství České republiky v extrémním golfu

16.10.2010 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Čtvrtý ročník otevřeného MČR v extrémním golfu 2009 se konal tradičně ve Špindlerově Mlýně v sobotu 16. října 2010. Akci pořádá Společnost Golfistů Extrémních za titulární podpory společnosti Alcatel Lucent a Ski areálu Špindl, hlavního partnera akce.

Nenaplněné obavy z extrémního počasí a až nečekaně vysoká účast jsou základními dojmy z letošního klání.

 Extrémní zážitky začaly účastníkům už v pátek večer v mexické restauraci tradičním předstartovním „kombem“: tatarák a tequilla. Všichni poté pokračovali do Silver Rocku, odkud historky budou dlouho „kolovat kolem táborových ohňů.“

Sobotní příjemná teplota, úplné bezvětří, posekaná sjezdovka a tradiční zcela krkonošské občerstvení pro účastníky vytvořilo kulisu pro spoustu zábavných a relaxačních okamžiků.

Dnes již tradiční soutěžní trať – 10 jamek (par 36) – byla vytyčena ve skiareálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Start se nachází na počátku Modré sjezdovky, po dvou jamkách trať plynule přechází na Červenou sjezdovku a po ní pokračuje až k dojezdu na stadión, odkud stoupá „Valentovým průsekem“ vzhůru až pod velký hank černé FIS World Cup sjezdovky, kde se trať obrací, aby se vrátila snowparkem a malým hankem zpět na stadión, kde na bývalém skokánku pro snowboardisty hra končí.

Kromě hráčky s nulovým handicapem, byl v letošním ročníku dokonce k vidění i flight dětí a také zcela regulérní xgolfoví hledači – v helmách, jdoucí před hrajícím flightem, označující míčky vlaječkami…      

Inu tradice sílí, obliba roste a dokonce i štáb sportovního vysílání České televize si přijel natočit příspěvek do sportovního zpravodajství. 

Na stupních vítězů se letos umístili:

Muži
1. místo – Jiří Skrčený                          49
2. místo – Mario Kadlec                        59
3. místo – Martin Jungmann                 59

Ženy
1. místo – Kateřina Černá                      65
2. místo – Simona Kratochvílová             99
3. místo – Hana Sládková          (proškrtnutá jedna jamka)

Mistrem České republiky v extrémním golfu se již podruhé v řadě, a tedy slavnostní oranžovou Xhelmu podruhé získal Jiří Skrčený.

Staňte se členem Společnosti Golfistů Extrémních. Více informací o extrémním golfu naleznete na www.xgolf.cz.

Alan Babický