Mistrovství České republiky na rány 2011 – mistry jsou Procházka a Vlčková

13.08.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje

Sobota – poslední kolo
David Procházka  a Karolína Vlčková se stali Mezinárodními mistry České republiky na rány pro rok 2011. Oba přidali k letošním jamkovým titulů ty nejcennější, tituly na rány.  Stříbrné medaile získlai Angličan Matthew Wallace a Slovinka Katja Pogacar. Bronz vybojovali Slovák Martin Ťavoda a Marie Luňáčková.

Kromě cti, slávy a medailí se na “Kuňce” bojovalo také o divoké karty na Čealdnou a Prague Golf Masters.
Pro účast na  PGA European Czech Open v Čeladné získal kartu opět David Procházka a opět jako loni se ji vzdal ve prospěch dalšího v pořadí.
Na ženské Ladies European Prague Golf Masters získaly kartu Karolína Vlčková, Marie Luňáčková a Barbora Baková.

Pátek – 3. kolo
Velké překvapení mistrovství je Aleš Kořínek. Olomoucký hráč s hendikepem +1,1 je po třech kolech  spolu s Davidem Procházkou ve vedení (oba -1) a zítra bude aspirovat na titul.  Na třetím místě je usazen Angličan Matthew Wallace (+2). Na dohled čtyř ran jsou Ondřej Lieser (+4) a Šimon Zach (+5).  Zítřejší kolo bude hrát 44 hráčů.

Karolína Vlčková z GK Líšnice dnes podala vynikající výkon. Obešla hřiště na Kunětické Hoře s výsledkem 67 úderů (-5, zatím nejlepší výsledek turnaje) a usadila se v čele výsledkové listiny s celkovým skore v paru (E).   Na druhou Slovinku Pogacar (+4) má náskok čtyř úderů.  Ze třetího místa půjde do posledního kola Barbora Baková z GC Olomouc (+5).  Dnešní cut omezí ženské pole  pro čtvrté kolo na 15 hráček.

“Turnaj probíhá skvělě, dneska byl moving day, konečně pěkné skore u žem. V zá¨ítřejším finále  finále mužů čekám velké výsledky.  Čekám nástup Ondra Liesera, který hraje doma. Na zítřek jsou předpovězeny přeháňka a a déšť.To je počasí, ve kterém se cítí jako ryba ve vode. V mužích bude počítáme s velikým bojem a bude to dramatickké až do konce a jsme připraveni i na rozehrávku. Dneska jsme vyhlásili Pohár národů, oba získaly naši hráči.  Za očekáváním zůstali Angličané, nebyli tolik vidět.” řekl ředitel mistrovství Luboš Klikar

Výsledky Startovní listina 4. kola

Vítězové pohárů národů – družstva mužů ČR 1 a žen ČR 1 (foto ČGF)

Muži zleva David Procházka, Šimon Zach a Ondřej Lieser. Ženy zleva Karolína Vlčková, Kristýna Pavlíčková a Kateřina Krásová

David Procházka

Čtvrtek 11.8. – 2. kolo

Čeští hráči David Procházka  (-1), Denisa Pavlíková a Marie Luńáčková (obě +3) vedou po druhém ze čtyř kol Mistrovství České republiky na rány 2011.

Po druhém kole se dočela dostal David Procházka (-1). O ránu zpět (E) jsou za ním na druhém místě Ondřej Lieser, Aleš Kořínek a Slovák Juraj Zvarík.  Lídr prvního kola Šimon Zach hrál o pět ran hůře  a odsunul se na 5. pozici (+1).
Prvním cutem postupuje do třetího kola 70 hráčů a dělená místa.

V Poháru národů zvítězil tým Česká republika 1 ve složení  Lieser, Procházka a Zach.

Ženská část má za sebou dvě kola a první cut pro 24  hráček.   S výsledkem +3  jsou ve vedení Denisa Pavlíková z GK Čechie a Marie Luňáčková z GC Austerlitz.    O třetí místo (+4) se dělí Slovinka Katja Pogacar a naše Barbora Baková.  Na čtvrtém místě, dvě rány od čela turnaje, kontroluje  situaci  Karolína Vlčková (+5).
V druhém kole se zlepšila o tři údery a ejí čas ještě přijde. Prvním cutem postupuje do třetího kola už jenom 24 hráček a dělená místa. Nepostupuje tedy žádná ze tří přihlášených slovenských hráček.

Skončil také Pohár národů. Zvítězil tým Česká republika 1 ve složení Krásová, Vlčková a Pavlíčková.

“Dnes byly ideální podmínky, od rána do večera byl příjemný, teplý, skórovací den.  Přesto byly mírně horší výsledky, pod par se dostal pouze Ondra Lieser. Několik hráčů bylo v průběhu kola hluboko pod par, ale skončili nad parem.  Skvělé hřiště klade odpor, co  jamka to výzva. Uvidíme, jak jsi lepší část hráčů, kterří prošli cutem,  s hřištěm poradí ve třetím kole, ” řekl ředitel turnaje Luboš Klikar.

Šimon Zach

Středa 10.8. – 1. kolo

Čeští hráči Šimon Zach (-2) a Marie Luňáčková (-1) vedou po prvním ze čtyř kol Mistrovství České republiky na rány 2011.

Šimon Zach vede mužskou soutěž s náskokem jednoho úderu před trojicí hráčů s výsledkem -1: Čechem Davidem Procházkou, Slovákem Jurajem Zvaríkem a Angličanem Matthew Wallacem.

Do první desítky se vešli dva Angličané Wallace a Chesters, třetí není daleko. Phillips je na 12. místě, čtyři rány za lídrem kola.

Další pozice:  4. Wallace (-1), 6. Páleník (E),  7. Chester (+1) 11. Lieser (+1),  16. Dostál (+4),  28. Štrouf (+5).

Marie Luňáčková z GC Austerlitz se dostala jednu ránu pod par díky třem birdie a dvěma bogey.  Na druhím místě přenocuje Kateřina Černá z GK Čechie (+1) .
O třetí místo se dělí Šideri Váňová, Barbora baková a Denisa Pavlíková.

Další pozice:  7.Kvídová (+3), 10. Vlčková (+4),  18. Lucie Hinnerová (+6).  Nejlépe umístěná zahraniční hráčka je na 11. místě Slovenka Karolina Cordieri (+4).

První kolo máme za sebou velmi úspěšně. Naši Zach a Luňáčková jsou po zásluze v čele,  i když v mužské soutěži to nemusí mnoho znamenat. Výborní Angličané nejsou daleko. Vedeme i v Poháru národů. Tempo hry bylo svižné, všichni se vešli do časového limitu.  Očekával jsem více výsledků pod par, ale ráno byla doslova zima, pouhých dvanáct stupňů a mírně pršelo. Hřiště je v dokonalém stavu.  Sami Angličané říkali, že i v Anglii by takého hřiště bylo jedno z nejlepších, ” řekl ředitel mistrovství Luboš Klikar.

Od středy 10. do soboty 13. srpna se na Kunětické Hoře uskuteční nejvýznamnější amatérská akce roku: Mezinárodní mistrovství České republiky na rány. O titul nejlepšího hráče České republiky bude bojovat 96 mužů a 48  žen.

Hraje se 4×18 jamek na rány bez vyrovnání s úpravou HCP.
Po druhém kole bude cut pro 70 mužů a 24 žen a dělená místa. Po třetím kole bude cut pro 40 mužů a 15 žen a dělená místa.
První dvě kola se budou započítávat do Poháru národů, soutěže národních týmů, které budou složeny ze tří mužů nebo tří žen. Součet dvou nejlepších výsledků každého týmu z každého dne z prvních dvou kol mistrovství rozhoduje o pořadí týmů.

K dnešku je přihlášeno třicítka hráčů od hendikepu +2,6 do nuly a další jsou hráči do hendikepu 2,8.  Nejlepší hendikepy mají Ondřej Lieser (Lieser si od vydání  této zprávy zlepšil hendikep na ME ve Švédku z 2,3 na +2,6 dvěma výkony -3) a AngličanPhilips (+2,6), Angličan Wallace (+2,5),  Němec  Eichmeier (2,4)  a Vojta Dostál (+2,2).

Mezi ženami má nejlepší hendikep Češka Karolína Vlčková (+2,8).

Mužský ani ženský titul nemá obhájce. Loňské tituly získali v Mariánských Lázních Angličan Tyrrell Hatton a Klára Spilková. Hatton přihlášen není a Spilková už  je mezi profesionály.

Nejlépe umístěný český hráč získá divokou kartu na Czech Open  v Čeladné.  Tři nejlépe umístěné české hráčky získají divokou kartu na zářijové Prague Golf Masters na Albatrossu.

Official championship site

Odkazy:  …. GC Kunětická HoraHřiště na sat. mapěOficiální stránka turnajeČGF
Historická tabulka mistrů České republiky

Z archivu Golf.cz – reportáže z Mezinárodního Mistrovství České republiky na rány:
2010 …  2009 … 2008 … 2007 …. 2006 … 2005 … 2004 … 2003 … 2002 … 2001 … 20001999 … 1998