Mistrovství ČR na jamky 2010 Ora Print – mistry Příhoda a Vlčková

21.06.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje

Neděle 20.6. – Finále:

Mistry České republiky na jamky se stali Martin Příhoda a Karolína Vlčková. Martin Příhoda obhájil loňský titul z Kunětické Hory, pro Karolínu Vlčkovou je to první mistrovský titul v kariéře. Příhoda ve finále porazil Matuše, Vlčková Cejnarovou.V źápasech o třetí místo zvítězili Suchan a Dittertová.

Neděle 20.6. – semifinále:

Semifinálové  kolo mistrovství České republiky na jamky provázely zima a mrholení.
Nejdříve vyrazily ženy. Karolína Vlčková porazila Silvii Dittertovou 5/4.  Adéla Cejnarová porazila Kateřinu Růžičkovou 4/2.   V mužských delech  Daniel Suchan neudržel tříjamkové vedení  nad Martinem Příhodou a prohrál  3/1.
Stanislav Matuš porazil Davida Procházku na poslední jamce 1/0.

Finálové dvojice:
Stanislav Matuš – Martin Příhoda
Karolína Vlčková – Adéla Cejnarová

Sobota,19.6.

Ani druhé kolo mužské souteže nepřineslo dramatická překvapení.  Martin Příhoda prochází mistrovstvím jako buldozer, protihráče  drtí rozdílem třídy. Svým třem dosavadním soupeřům zatím nedovolil dojít dále než na 14. jamku. S Markem Tomanem skončil už na 12. jamce. Jeho semifinálový soupeř Daniel Suchan se bude muset velmi dobře připravit.  Druhý semifinálový duel sehrají Stanislav Matuš a David Procházka.
Překvapení prvního kola Filip Zavadil, který vyřadil Jirku Kordu, narazil v druhém kole na Jana Rybu. Zavadil dostal od Ryby nevídaný výprask 9/7, tj. skončili už na 11. jamce. Rybu pak vyřadil David Procházka.
Opět se potvrdilo, že vítězsství v kvalifikaci nepřináší štestí. Filip Mrůzek, v kvalifikaci nejlepší, skončil ve třetím kole. David rocházka, který se do pavouka protáhl díky play-off,  je mezi čtyřmi nejlepšími a aspiruje na titul.

Semifinálové dvojice mužů:
Martin Příhoda – Daniel Suchan
Stanislav Matuš – David Procházka

Ani ženská soutěž nedoznala v sobotu  větších překvapení, favoritky plnilly své úlohy. Semifinálové dvojice odpovídají aktuálnímu rozložení sil v našem golfu.  Na svůj mistrovský titul, který před sedmi lety v Cihelnách vyškubla na devatenácté jamce Zuzace Mašínové, se rozpomněla Silvie Dittertová, která se dostala až do semifinále.

Semifinálové dvojice žen:
Karolína Vlčková – Silie Dittertová
Adéla Cejnarová – Kateřina Růžičková

Pátek, 18.6.

První kolo jamkovky mužů bylo skoupé na překvapení.  Výjimkou je vyřazení jednoho z našich nejlepších,  Jirky Kordy málo známým Filipem Zavadilem. Zavadil vyřadil Kordu 2/1 a v sobotním  kole prověří Honzu Rybu.

Hrála se kvalifikace žen. Nejlepší Karolína Vlčková před Petrou Kvídovou a Kateřinou Růžičkovou. Mezi nejlepších šestnáct se nedostaly Tereza Vavrušková, Kateřina Vlašínová a Emily Curry Bartoňová.

Výsledky ženské kvalifikace

Čtvrtek, 17.6.2010

Startovní pole  jamkového mistrovtsví České republiky není početné, ale je v plné síle. Necelá sedmdesátka mužů  obsahuje  celé čelo žebříčku.
V ženském mistrovství chybí obhájkyně titulu  Klára Spilková a Denisa Sobotková. Spilková dohání resty ve škole a připravuje se na ME v Dánsku.  Mezi necelou čtyřicítkou žen je až na uvedené výjimky také celá naše špička.

Ve čtvrtek proběhla mužská kvalifikace. Nejlepším byl Filip Mrůzek z Royal GC Mariánské Lázně (-1), před Stanislavem Matušem z hostitelského Prosper GC Čeladná (E) a Janem Rybou z Golf Parku Plzeň Dýšina (+1).

Kvalifikace přinesla několik překvapení:  Prvním překvapením je 33. místo Davida Procházky, které  je mimo počet hráčů do pavouka. Stejné překvapení připravil velezkušený matador a nedávný pokořitel hřiště v Ostravici Pavel Korda. Skončil na 47. místě a mezi 32 hráčů jamkovky se nedostane.   David Procházka se nakonec do pavouka dostal. O posledních sedm postupových míst se hrála rozehrávka hráčů se stejným skore 82. Procházka byl úspěšný. Černý Petr nakonec zůstal Marku Borošovi a Tomáši Křivancovi.
Ženy hrají svoji kvalifikaci v pátek.

Výsledky mužské kvalifikace

Od čtvrtka 17.  do neděle 20. června se na Čeladné odehraje jamkové mistrovství České republiky amatérů. Hraje se jedno kolo kvalifikace, muži ve čtvrtek, ženy v pátek. Do pavouka jamkovky postupuje 32 nejlepších mužů a 16 žen. Tituly obhajují Martin Příhoda, ženský titul je k dispozici. Klára Spilková neobhajuje, věnuje  se přípravě na Mistrovství Evropy a dohánění školy.

foto © Antonín Krčmář , Ivan Paggio

.Odkazy:    Prosper GC Čeladná      Hřiště na satelitní mapě      Česká golfová federace

Z archivu Golf.cz: ….. MČR2009  … MČR 2008……  MČR 2007MČR 2006MČR 2005