obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mistrovství české PGA na rány 2009 by CZ Golf Telč – mistrem je Petr Nič

13.07.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Petr Nič se v Telči  stal Mistrem PGA Czech na rány. V tříčlenné rozehrávce s Jiřím Němečkem a Ondřejem Léblem zvítězil berdíkem hned na první jamce.  Na čtvrtém místě vyrovnaného šampionátu skončil Petr Skopový. Obhájce titulu Lukáš Lizánek obsadil 11. místo.  Z žen byla nejlepší Slovenka  Zuzana Kamasová na 20. místě. Mistrovství se účastnilo 72 profesionálů z domova a zahraničí. Nič získal prémii 70.000 Korun.

(Telč – freedrive) Šestý turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Telči nabídl podobně dramatické vyvrcholení jako předchozí podnik v závěru června na Tálích. I při PGA C Championship Strokeplay – Telč Trophy by CZ Golf muselo určit vítěze až play-off. Po prvním kole společně vedli Petr Skopový, Květoslav Strachota a Petr Nič. Skopový s Ničem kralovali nejprestižnější české golfové sérii v posledních třech sezónách, když Skopový ovládl Order of Merit v letech 2006 a loni a Nič v roce 2007. Naopak Květoslav Strachota do absolutní elity teprve začíná nakukovat, ale na každém turnaji je patrné jeho výrazné zlepšení.

Druhé kolo profesionálního mistrovství na rány slibovalo vyrovnaný průběh a předpověď se vyplnila. Rozhodovala doslova každá rána a i nepatrné zaváhání znamenalo propad ve výsledkové listině. Z trojice, která zvládla nejlépe nedělní kolo, odpadl jako první Květoslav Strachota. Dnes zahrál 74 ran (3 nad par) a klesl s celkovým výsledkem 143 úderů na sedmou pozici.

Petr Skopový své druhé kolo rozjel velmi dobře as po první devítce si polepšil na -4. Jenže místo propadu nese číslo 14. Dlouhý čtyřpar, dogleg doprava, se Skopovému  nevydařil a zapisoval double bogey, což ho vyřadilo z boje o prvenství. Birdie na šestnáctce pak Skopovému, který se na turnaji domácí série ukázal poprvé po dvou měsících, zajistilo alespoň samostatné čtvrté místo.

Velkou bitvu o prvenství rozjeli Ondřej Lébl, Jiří Němeček a Petr Nič. Všichni jako by se předháněli, kdo pošle svým soupeřům efektnější navštívenku. Nič vstupoval do druhého kola s náskokem jedné rány na Němečka. Nič zaútočil na 13. jamce, kde na paru 5 zahrál eagle.  Lébl  stejně jako Němeček nasbíral ve druhém kole 68 ran (3 pod par). Oba se tím pádem dotáhli na Petra Niče, který zopakoval 69 úderů z neděle.  Na poslední jamce minul Nič putt do vítezství a všichni tři tak zamířili do rozehrávky. Němeček tak mohl napravit prohrané play-off z Tálí, kde byli jeho soupeři vítězný Jiří Štryncl a Marek Nový.

Pro určení vítěze byla vybrána jako první jamka play-off šestka – par 4 dlouhý 369 metrů. Štěstí se usmálo na Petra Niče, který jako jediný zahrál birdie a vyřadil tak své soupeře ze hry. Nič vyhrál letos svůj první turnaj a potvrdil, že se po loňských zdravotních potížích dostává opět do výborné formy. Na Tálích vedl po prvním kole o dvě rány, ale ve druhém své postavení neudržel. V Telči už další pokles nedopustil a výborně rozehraný turnaj dotáhl až k prvenství.

Za pozornost stojí ještě další dvě mimořádné události. Jiří Štryncl, vítěz z Tálí, se v závěrečném kole blýskl dvěma eagly – na sedmičce (par 4) a na devítce (par 5), což mu pomohl k šestému místu.

Jeden z nejšťastnějších dnů v životě prožil Američan trénující na Slovensku Jeff Sikute. Dnes zahrál 69 úderů a skončil na 21. místě, ale  na Telč a jamku č. 4 nikdy určitě nezapomene. Třípar o délce 154 metrů zvládl na jednu ránu a zahrál hole-in-one. Bylo to poprvé v letošním ročníku Pilsner Urquell Czech PGA Tour, kdy někdo hole in one zahrál.

Výsledky

Odkazy: …… Stránky PGA ……    Stránky GC Telč  …… CZ Golf ….. Aktuální Order of Merit

Z Archivu Golf.cz – Mistrovství PGA C na rány: ….. 2008 …… 2007