Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mistrovství české PGA na jamky – mistrem je Filip Mrůzek

11.07.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Filip Mrůzek - Mistr PGAC na jamky 2012

Středa – finále
Filip Mrůzek se stal Mistrem České PGA na jamky pro rok 2012 Ve finále porazil Rudolfa Nechanického 2/1 na 35. jamce.
V soubojiji o třetí místo zvítězil Štefan Páleník nad Ianem Campbellem a z Ropice si odveze bronzovou medaili.
Filip už delší dobu naznačuje, že má své místo mezi našimi nejlepšími profesionály. Své první vítězstvíl získal před pár týdny na slovenských Tálích. Nyní, dva měsíce před jednadvacátými narozeninami,  získal první mistrovský titul. Jestli spustil lavinu ukáže příští turnaj, který se koná za týden v Sokolově. Zavítězství si z Ropice si Mrůzek odváží šek na 80.000 korun.

Sestřihy šampionátu uvidíte na Nova Sport v termínech:
sobota 14. 7.ve   20:00
neděle 15. 7. v 9:10
pondělí 16. 7. v 17:30
pondělí 23. 7. v 17:30

 

Konečný pavouk:

 

Filip Mrůzek - Rudolf Nechanický

Úterý – semifinále
Odpoledne se rozhodlo o tom, kdo má šanci na jakou medaili. A to dokonce dost jasně a čitelně. Rudolf Nechanický vedl na Campbellem o čtyři jamky už po sedmičce. Pak opět začal ztrácet, ale nakonec převzal kontrolu na třináctce, kde proměnil velice dlouhý birdie putt. Vyhrál i čtrnáctku a patnáctku.

Filip Mrůzek , vítěz posledního turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Tálích, hraje opravdu skvěle. Poradil si ještě lepším výsledkem se Štefanem Páleníkem přestože začátek takhle jasnému vítězství nenapovídal. Dokonce prohrával o dvě jamky.

Zítra se startuje v devět hodin, jako první jde dvojice Mrůzek – Nechanický o zlato, kterou čeká zápas vypsaný na 36 jamek, o deset minut později pak bude následovat Páleník – Campbell o bronz na osmnáct jamek.

 

Filip Mrůzek

Úterý – 3. kolo
Filip Mrůzek musel bojovat do poslední jamky, aby uhájil jen těsné vedení. Jakub Stanislav bojoval, leč nakonec nestačil. Zajímavá situace se odehrála na sedmnáctce. Stanislav puttoval z necelých tří metrů do birdie a míč jen těsně líznul jamku. Mrůzek v té chvíli po excelentní ráně ležel blízko jamky, po drivu to chvilku vypadalo na eso. Přesto neproměnil.
Ian Campbell sehrál pekelně vyrovnanou partii se Stanislavem Matušem. Sice mu v poli zrovna dvakrát nevycházely rány, přesto nakonec porazil Staňu 2/1, když Standovi nepadaly putty zatímco Ian v této disciplíně kraloval.
Štefan Páleník se držel s Janem Juhaniakem v nulových hodnotách. V závěru měl možná trochu víc sil, což v pekelném vedru není nic nezvyklého. Nakonec tedy rozhodnul na sedmnáctce, kde veteránovi české PGA podal ruku po vítězství 2/1.
Drama si nechal pro diváky poslední flight. Po devíti jamkách Rudolf Nechanický junior vedl nad obhájcem titulu o čtyři jamky! Martin Příhoda ale zabral, jestli se to slovo hodí. Na šestnáctce Ruda nedokázal rozhodnout krátkým puttem, na sedmnáctce zahrál „Mates“ do vody vlevo vedle tyče a mariánskolázeňský hráč nedokázal odpovědět na jistotu a vyrobil stejnou chybu. Lépe se přihrál a putt proměnil Příhoda. Na osmnáctce skončil po druhé ráně na fairwayi před greenem, Nechanický vlevo vedle praporku v semiroughu. Příhra Příhody téměř našla svůj cíl, Nechanický byl krátký a neproměnil dvoumetrový putt. Na devatenáctce ale nakonec dlouhým birdie puttem ukončil účinkování Martina Příhody na tomto turnaji.

Hřiště je v excelentní kondici. Greenkeepeři pod vedením Jana Wolneho na něm za poslední rok udělali neuvěřitelné množství práce.
U bagu Filipa Mrůzka stál ráno otec Petr, Příhodovi nosila statečně hole na zádech Bára Barcalová. Štefana Páleníka doprovázela maminka.
Odpoledne odstartovala první dvojice ve 13:30, druhá bude následovat až ve 14:00, protože Rudolf Nechanický dostal více času na regneraci kvůli prodloužení jeho zápasu s Příhodou.

 

Filip Mrůzek

Pondělí 2. kolo
Učedník nad mistra, syn lepší otce. Filip Mrůzek porazil svého otce v poměru 3/1, když se duel dlouho nesl ve velice vyrovnaném duchu.
Jakub Stanislav si poradil s Petrem Ničem dost dramatickým rozdílem 5/4, který zase až tak pohledu na hru neodpovídal.
Barbora Barcalová se profesorské hře Jana Juhaniaka docela bránila. Nakonec ale, i dost vyčerpaná, jediná zástupkyně žen ve druhém kole seniorovi podlehla.
Poté, co vyřadil loňského finalistu Hahna, dokázal Štefan Páleník „poslat“ za čerstvě narozenou dcerou také Alana Babického.
Jiřímu Štrynclovi proti Standovi Matušovi nepomohl ani výstavní eagle na jamce číslo dvanáct. Lokální matador (můžeme-li to tak napsat) zítra narazí na vítěze turnaje ze Skalice Iana Campbella.
Ten se utkal s Lukášem Lizánkem. Jeho hru Lukáš okomentoval: „Hrál super! Já šel dvě pod a stejně jsem se vůbec nedostal na abšlág jako první! Prostě mě tam nechtěl pustit…“
Martin Příhoda porazil dalšího Martina – Svěntka, když ani jeden z nich neměl v prvním kole soupeře.
Rudolf Nechanický junior v těsném závěru porazil Petra Skopového.

Zítra tak bude k vidění zajímavá sestava ve dvojici Juhaniak – Páleník, uvidí se, jestli bude stačit na Campbella skvěle hrající Matuš a obhájce trofeje z loňského roku Příhoda to nebude mít lehké s Nechanickým. V první dvojici má relativně – nebo spíš papírově navrch Mrůzek, ale Stanislavovy výsledky z obou dnešních kol říkají něco úplně jiného. Stanislav již jeden titul Mistra ČR v jamkovce má. Ten amatérský z roku 2005 z Čeladné.

 

Barbora Barcalová

 

Pondělí  1. kolo
A je tu první pořádné překvapení, tentokrát na účet Roberta Schovánka. Podlehl Barboře Barcalové na 20. jamce. Namále měl i mnohonásobný mistr na rány PGAC Petr Nič. Jeho soupeř Jaroslav Krejcar již vedl o čtyři jamky. Petr Nič nakonec dokázal obrátit vývoj a po druhé extra jamce poslal hradeckého profesionála zpět domů. 
Nejméně práce měli Lizánek a Campbell. Lukáš Lizánek vyprovodil Alana Pance ze hřiště už na 11. jamce, Ian Campbel poslal domů Šideri Váńovou ze 12. jamky.
Martinovi Příhodovi nedorazil po problémech na cestě soupeř Jan Petráček a Martin Svěntek měl po odhlášce Jakuba Svobody (Challenge Tour) volný postup, takže mají (po rozhodnutí soutěžního výboru) za sebou už druhé kolo, ze kterého postoupil po výsledku 5/4 loňský šampion Martin Příhoda
Tahákem odpoledního kola bude „otcovražedný“  zápas Filipa Mrůzka se svým otcem Petrem.

 

 

Martin Příhoda - mistr 2011

Hřiště Beskydského GC v Ropici je již tradičním místem konání  Mistrovství české PGA ve hře na jamky.  Od neděle 8. do středy 11. července se zde  utká o titul dvaatřicet hráčů PGAC, kteří budou nasazení do pavouka jamkovky.  Titul bude obhajovat Martin Příhoda, kterého zdobí  titul jamkového mistra PGAC z loňska i předloňska.  Je tedy jasným favoritem. Ale jamkovka je jamkovka a ta favority nemá ráda. Můžeme se těšit na mnohá překvapení.
Turnaj se koná pod názvem BMW Horimex Match Play.

 

 

 

Odkazy:  … Beskydský GCHřiště na satelitní mapěPGACCzech PGA TourSledujGolf.cz

 

.