Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mistrovství PGAC na rány v Telči – mistrem se stal Petr Nič

11.07.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice GolfTube, Turnaje
A A A

Petr Nič obhájil loňský titul a stal se počtvrté mistrem české PGA . „Jsem rád, že jsem, obhájil.  Hrál jsem slušně až na drivy, které mi letos nejdou, ale slušně jsem puttoval, což je důležitější,“ řekl Petr Nič. „Teď se poběží vyspat, zítra už jedu na turnaj EPD Tour do Německa,“ sdělil staronový mistr pro Golf.cz.

Turnajem PGAC Strokeplay Championship by CZ GOLF  začala v Telči druhá polovina sezóny Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010. I druhý den provázelo tropické počasí, s nímž se nejlépe vypořádal Petr Nič.

Petr Nič dokázal na PGAC Strokeplay Championship by CZ GOLF v Telči zopakovat svůj úspěch z roku 2009 a celý turnaj vyhrál i letos. Nejmladší z golfového rodu Ničů dosáhl prvního turnajového vítězství v sezóně. Oproti loňskému ročníku republikového šampionátu profesionálů na rány  nemusel s oslavou čekat až na play-off, ale náskok tří ran mu dal v závěru dostatek klidu k vychutnání si velkého triumfu.  Po prvním kole se dělil o 5. místo se Španělem Hojasem. Zatímco soupeři z předních pozic postupně odpadali, Petr Nič se posouval dopředu. V Telči prokázal vyrovnanou výkonnost, když obě kola zahrál na 70 ran. Na úvodních třech jamkách předvedl dvě birdie a další přidal na jamkách číslo 11 a 13. Do jeho score karty se sice zamíchal i dvě bogey, ale stejně jako včera zopakoval vynikajících 70 úderů.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010 se dost možná bude podobat loňskému ročníku. Petr Nič v první polovině sezóny neměl nijak pronikavé výsledky, aby se v červnu začalo poprvé projevovat určité zlepšení. Loni se mu povedlo jedno kolo na Tálích a letos zase atakoval elitní desítku na EPD Tour v Coburgu. Před rokem se pak v Telči odrazil ke skvělým výsledkům a triumfu v celé Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009. Jak tomu bude letos, ukážou až příští týdny a měsíce.

O druhé místo se za Petrem Ničem podělili Petr Skopový a Švýcar Stéphane Lovey. Oba pojí několikaleté přátelství ze zahraničních sérií a Stéphane Lovey hrává turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour právě na doporučení Petra Skopového.

Petr Skopový, který reprezentuje Golf Club Sokolov, zachránil včerejší výsledek pod par eaglem na předposlední jamce a dnes chtěl od začátku pořádně tlačit na pilu. Na prvních čtyřech jamkách zahrál dvě birdie a vypadalo to, že bude útočit na vítězství. Jenže pak přišlo na šestce bogey a na sedmičce double bogey a své ambice musel trochu snížit. Do konce kola ještě zapisoval tři birdie, ale také dvě bogey a v součtu dnešního kola nasbíral 72 ran a celkově skóre -1. To zajistilo Petrovi Skopovému dělené druhé místo, kterému je letos tak trochu souzené. Skončil na něm už třikrát – samostatně v Berouně,  ve Waidhofenu a teď v Telči se o něj dělil.

Podělil se o něj se Stéphanem Loveyem. Po prvním kole měl Švýcar 69 a na vedoucího Roberta Schovánka ztrácel jedinou ránu. Nabízené šance na prvenství se ale možná trochu zalekl a druhé kolo mu příliš radosti neposkytlo. Na prvních patnácti jamkách ani jednou neskóroval, naopak musel překousnout čtyři bogey. Alespoň dělené druhé místo vybojoval zpátky až na jamkách č. 16 a 17, na nichž zahrál birdie. I Lovey dal v součtu dohromady skóre -1 a doplnil Petra Skopového na druhé příčce.

Po prvním kole patřilo vedení Robertu Schovánkovi, který si pochvaloval, jak moc mu přálo štěstí. Dnes se od něho odklonilo a obě devítky začínal s double bogey, k nimž přidal ještě další čtyři bogey. Tři birdie pak pomohla profesionálovi z Kunětické Hory k dělenému šestému místu.

Nejlepším druhým kolem se může pochlubit Jakub Stanislav, který se zásluhou výsledku 69 posunul z druhé desítky pořadí až na dělenou čtvrtou pozici. Jeho druhé kolo sneslo ta nejpřísnější měřítka, protože hrál jen samé pary a birdie, která předvedl tři.

Lídr Order of Merit české PGA i Pilsner Urquell Czech PGA Tour Viktor Skalle tentokrát mezi absolutní elitu nepronikl a obsadil dělené 13. místo. 

Výsledky

Záběry z mistrovství a rozhovory

foto © Antonín Krčmář