Midi, slunce, déšť a opět rozehrávka na Mnichu

04.08.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje

Čtvrtým turnajem vstoupila Czech  Mid-amateur Tour 2010 do své druhé poloviny. Prázdninová atmosféra a skvěle připravené hřiště na Mnichu, ale také slunce a pak déšť, to vše provázelo naší mid-amatérskou špičku. První kolo bylo ještě odehráno za ideálních podmínek, ale druhý den trápil všechny hráče vytrvalý déšť. Celé hřiště bylo ve vynikající kondici a tak všichni bojovali spíše s počasím.

Vypadá to, že mid-amatérky mají novou nastupující hvězdu. Není to nikdo jiný než vítězka loňské kvalifikace Markéta Šubrtová, která se opět předvedla ve výborné formě a soupeřkám nedala šanci a letos zvítězila již potřetí. V prvním kole jako jediná z dámského pole zahrála pod osmdesát (78) ve druhém pak přidala solidních 83 a zaslouženě si z Mnichu odváží další zlato. Druhou příčku obsadila stálice Martina Plachá výkonem 82, 85. Eva Hlaváčková asi neměla svůj den a po výsledcích 85, 91 bere na Mnichu další letošní bronz.

V mužích se opět potvrdilo, že dnes má šanci zvítězit v podstatě kdokoli. Nová generace midů hraje velmi hezký golf a někteří z nich pomalu sbírají zkušenosti. To je hlavně případ Davida Mrákoty, který na sebe upozornil již na Kunětické hoře, kde vyhrál v rozehrávce nad markem Šulcem. Na Mnichu zahrál opět skvěle a zejména výkon druhého kola mu vynesl další místo na bedně, když po výsledcích 83, 77 obsadil bronzovou příčku. Robert Bouška a Kosmas Iliadis potvrdili, že v žádném případě nehodlají přenechat přední místa nováčkům. Oba zahráli shodné výsledky jak v prvním, tak i ve druhém kole, tedy 76,75. Následovala již druhá letošní rozehrávka a tím šťastnějším byl Robert Bouška. Robert Bouška si tak připsal své první letošní vítězství a Kuzma Iliadis si odváží stříbro a poprvé stojí na bedně.

Velké poděkování patří Golf Resortu Mnich za skvěle připravené hřiště. Další turnaj čeká hráče na konci srpna na hřišti Golf Resort Beroun.

Počet přečtení: 1 464