Midi promokli – Czech Mid Amateur Tour 2006

05.06.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Počasí připomínající spíše listopad přivítalo hráče dalšího turnaje série Czech Mid-Amateur Tour 2006. Třetí letošní zastavení hostil rakouský Golf Resort Haugschlag, který si zaslouží velké poděkování za kvalitně připravenou osmnáctku „Haugschlag“.

Vynikající greeny a výborný stav fairway musel ocenit každý. Kromě již zmiňovaného chladného počasí s deštěm komplikovaly hru i dost husté rough, kde se míč jen velmi obtížně hledal. Nicméně to ke správnému golfu patří a záleží jen na kvalitě hráče, jak se s tím vyrovná. Opět se ukázalo, že v midech už nejsou stupně vítězů určené pouze pro papírové favority.

V mužské kategorii si vynikajícím finišem se dvěma berdíky na druhé devítce a výsledkem 76 zajistil první vítězství v midech Honza Eisler. Stříbro vybojoval Standa Kopejtko za 79 a stejný výsledek přinesl i bronzový Honza Šmíd. V kategorii žen si vítězství zajistila Eva Hlaváčková výkonem 82, o dvě rány za ní skončila s 84 Iveta Holubová a bronz získala nová tvář soutěže Renata Dědková s výsledkem 86.

Poprvé v letošním roce povolil soutěžní výbor v souladu s novelou pravidel R&A Golf Club St.Andrews používat iGolf GPS. Ukázalo se, že tato novinka hru zrychlí a původní obavy, že hráči budou zdržovat byly liché. Podrobnosti o této novince najdete zde.