Mid-amateur tour, V Mladé Boleslavi překvapivě vítězí Libor Píša a Pavla Přibylová

19.06.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Po necelé týdenní pauze se midi vrátili do dějiště prvního letošního golfového klání, na hřiště Sand Martin´s Holes v Mladé Boleslavi, kde odehráli již druhý dvoudenní major letošní mid-amatérské túry a poslední turnaj před prázdninovou pauzou. Hřiště bylo ve vynikající formě, což jenom potvrzovaly rychlé grýny, a občerstvení bylo jako vždy výborné. Velké poděkování za skvěle připravené podmínky tedy právem patří manažerovi resortu Romanovi Svobodovi.

Předpověď počasí byla pro oba dva dny více než příznivá a tak nestálo nic v cestě 75 mužům a 9 ženám, aby změřili své síly na jednom z našich nejdelších hřišť. Po několika propršených turnajích, doprovázených nízkými teplotami, tak midi mohli konečně odložit deštníky a teplé oblečení a užili si příjemného slunného počasí.
V ženské kategorii skvělých golfových podmínek nejlépe využila vítězka kvalifikace 2009 Pavla Přibylová, která ve čtvrtečním druhém kole zahrála své nejlepší skóre na mid-amatérské túře a za výsledek 88 a 83 ran si z Boleslavi odvezla své první zlato, které jistě bylo dostatečnou satisfakcí za květnové poslední místo. Stříbro v dvoudenním klání vybojovala za 90 a 83 Martina Plachá a shodných 83 ran přinesla ve čtvrtek také bronzová Marcela Jirková (92, 83).
O mnohem větší překvapení se postarali muži, konkrétně nenápadný hráč Libor Píša,  který sice letos poctivě odehrál zatím všechny turnaje midů, ovšem jeho zatím nejlepším letošním umístěním byla 22. příčka na Mnichu, v ostatních případech se pohyboval většinou v té horší polovině výsledkové listiny. Svou „golfovou chuť“ si tak spravil až v Mladé Boleslavi, kde díky svému vynikajícímu a vyrovnanému výkonu 78 a 76 ran zvítězil a zcela právem se těšil ze svého historicky prvního mid-amatérského zlata. Fantastickou formu potvrdil ve druhém kole, které zahrál nejlíp z celého startovního pole, Vítek Rotter, který výsledkem 80 a 75 obsadil stříbrnou příčku, z bronzu se za shodných 155 ran těšil Ríša Svátek a se stejným počtem ran skončil o stupínek níže letošní dvojnásobný vítěz Pavel Vilimovský. Doslova „oči pro pláč“ zbyly vedoucímu hráči po prvním kole Arnoštovi Gütlingovi, když ho o prvenství připravil čtvrteční out na osmnácté jamce a nakonec za 76 a 79 inkasoval až pátou příčku.

Všem vítězům gratulujeme a přejeme krásné léto.

Czech Mid-Amateur Tour 2009 pokračuje v závěru prázdnin dvojbojem v západních Čechách, ve čtvrtek 27. srpna 2009 v Mariánských Lázních a v pátek 28. srpna v Karlových Varec

Počet přečtení: 1 935