Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mid-Amateur Tour Players Championship – vítězí Iliadis a Hlaváčková

16.05.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Třetí podnik Mid-Amateur Tour 2008, Players Championship, se odehrál 14. –15- května na hřišti v Mladé Boleslavi. Zvítězili Kosmas Iliadis z GC Liberec a Eva Hlaváčková z GC Plzeň-Dýšina. Na druhých místech se umístili Milan Pospíšil (GC Konopiště) a Renáta Dědková (GK Líšnice). Třetí příčky obsadili Marek Pleyer (GC Mstětice) a Martina Plachá (GC Semily).

 

PLAYERS CHAMPIONSHIP

14. – 15.5.2008

Řecká radost na boleslavské pláni.

Vítězové: Kosmas Iliadis a Eva Hlaváčková

 

 První dvoudenní major mid-amatérské tůry se uskutečnil na zbrusu novém hřišti v těsné blízkosti Mladé Boleslavi. Nové osmnáctijamkové hřiště St. Martin´s Holes patří se svou délkou 6.530 metrů k nejdelším hřištím u nás a jamka č. 17 je s 650ti metry bezkonkurenčně nejdelší par 5 v České republice a možná i v Evropě. Až na krátké přerušení ve druhém kole z důvodu bouřky, všechny potěšilo nádherné slunečné počasí a velmi slabý vítr, který jinak dost komplikuje už tak náročné a dlouhé hřiště. Určitě patří velké poděkování sportovnímu manažerovi Golf Clubu Mladá Boleslav Romanovi Svobodovi za skvěle připravené podmínky včetně výborného jídla.  

   Eva Hlaváčková byla opět horkou favoritkou na vítězku a podle očekávání dovršila čistý hattrick. Zvítězila ve Slavkově, na Kunětické Hoře a do třetice i v Mladé Boleslavi, a to výsledky 80 a 84 ran. Druhé místo vybojovala Renáta Dědková (88, 85) a třetí skončila Martina Plachá (93, 88).

   Milan Pospíšil, který zvítězil na Kunětické hoře a překvapil tak možná i sám sebe, překvapil znovu a výkonem 74 ran zcela zaslouženě vedl po prvním kole s náskokem jedné rány před Lubošem Haklem a Vláďou Houschkou. O „hratelnosti“ hřiště svědčí i deset výsledků pod osmdesát.

Kouzlo dvoudenních tunajů však spočívá v tom, že musíte vydržet i druhý den. To si zřejmě asi hodně nahlas říkal liberecký Řek „Kuzma“ Iliadis a druhé kolo zahrál fantasticky jednu nad a po výsledcích 78, 73 jasně zvítězil a odváží si svoje historicky první vítězství na midech. Určitě si zaslouží pochvalu zejména proto, že i když nepatří mezi dlouhé hráče, zvládl nástrahy dlouhé boleslavské osmnáctky včetně hustých rafů na jedničku. Milan Pospíšil nakonec neudržel vedení po prvním kole a výsledky 74, 80 nakonec obsadil stříbrnou příčku. Sympatický Marek Pleyer si svou vyrovnanou hrou a výborným patováním po výkonech 78, 77 odváží bronz. Mladá Boleslav svědčila i starým „mazákům“, kteří obsadili prvních osm míst ve výsledkové listině.

   Uzavřela se první třetina Czech Mid-Amateur Tour 2008. Nyní mají midi krátkou pauzu a od 29.5. je čeká mistrovství ČR v Cihelnách.

I když kvůli potížím s přechodem na nový server ČGF nejsou funkční elektronické žebříčky, najdete aktuální pořadí zpracované Daliborem Procházkou v sekci žebříček na www.mid-golf.cz.

  Czech Mid-Amateur Tour 2008 pokračuje dalším turnajem ve čtvrtek 12. června 2008 na liberecké Ypsilonce.

 

Ilja Ehrenberger

 

 Výsledky           Stránka Mid-Amateur Golf Tour