Mid-Amateur Tour Kunětická Hora – vítězí Pospíšil a Hlavácková

08.05.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Druhý turnaj Czech Mid-Amateur Tour zavítal na Kunětickou Horu. Na vemli dobře připraveném hřišti zvítězili Milan Pospíšil z GC Konopiště a Eva Hlaváčková z GK Plzeň- Dýšina

Druhý turnaj midů zavítal na osmnáctku pod Kunětickou horu, kterou loni na podzim osobně otevřel známý architekt Graham Marsh. Je až neuvěřitelné, co se povedlo celému týmu Golf Resortu Kunětická hora v čele s headgreenkeeperem Michalem Voigtsem. Zcela právem jim tedy patří velké poděkování. Celá osmnáctka je už dnes připravena hostit jakýkoliv turnaj, včetně mezinárodních. Všichni hráči bez výjimky nešetřili slovy chvály na kvalitu hřiště, zejména fervejí a grýnů. O tom, že course Kunětická hora bude patřit k náročným hřištím u nás se přesvědčilo celé startovní pole v čele s lídry soutěže Evou Hlaváčkovou a Lubošem Haklem, kteří zvítězili v prvním turnaji na Slavkově.

Stejně jako v minulých ročnících, tak i tady se opět ukázalo, že vyhrát může prakticky kdokoliv. V ženské kategorii to tak doslova neplatí, neboť Eva Hlaváčková u nás zatím nemá konkurentku, což potvrdila i na Kunětické hoře. Výsledkem 85 jasně zvítězila a upevnila si svou vedoucí pozici v průběžném pořadí. Podle svých slov by určitě zahrála lépe, ale protože zatím čeká na svůj nový „povolený“ driver Honma, musela tak dlouhé hřiště absolvovat pouze s trojkou dřevem. Výsledkem 91 si stříbro vybojovala Anna Polavková a třetí příčku si výkonem 92 zajistila Martina Plachá.

V mužské kategorii vypálil všem rybník vynikajícím výkonem 77 ran Milan Pospíšil z GC Konopiště, když jako jediný pokořil osmdesátku. O tři rány horší výsledek přinesl stříbrný Robert Bouška, který zapsal 80. Velkým překvapením byl výkon nováčka Tomáše Kotka, který za 81 bral bronzovou příčku. Velmi slušný výkon na náročném hřišti podal i další nováček Jaroslav Martínek, který obsadil 4. místo. Stará garda jako Igor Čajko, Vítek Rotter, Richard Svátek, Standa Kopejko, Roman Pivoda, Kuzma Iliadis a Marek Černý se vešla do první dvacítky. Vítězi prvního turnaje Lubošovi Haklovi se nedařilo a umístil se výkonem 87 až na 22. místě.