Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mid-amateur Tour – Historie se na Slavkově opakovala

23.05.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Na náročném slavkovském hřišti proběhl druhý turnaj české mid-amatérské sezóny. A loňská dramatická historie se zde opakovala. Slavkov začíná v mid-amatérském kalendáři patřit k dramatickým kláním. Loni se zde rozhodovalo o vítězi až v rozehrávce a letos se historie opakovala. Na kvalitním hřišti, jehož roughy byly tentokráte milosrdnější než v minulém roce bylo k vidění mnoho dramatických okamžiků. Tradiční „přítel“ zdejšího hřiště – vítr také nezůstával nic dlužen své pověsti faktoru, který dokáže řádně ovlivnit výkony. Takže podtrženo, sečteno pod hranici osmdesáti úderů se dostalo jen pár „vyvolených“. Hned tři z nich však dosáhli navlas stejného skóre – 77 ran. Stanislav Kopejtko, Radek Votruba a Mikuláš Ordnung. O vítězi se tedy rozhodovalo v rozehrávce mezi touto trojicí.

Hned na první jamce play-off poslal svůj drajv do vody Standa Kopejtko a jen zázrak ho mohl nechat ve hře. Ten se však nekonal. Ordnung i Votruba leželi v dobré pozici na druhou ránu do greenu, kterou však o poznání lépe zvládl prvně jmenovaný. Votruba se dostal do nesnází v písku a „up-and-down“ se mu nevydařilo. Naopak z foregreenu puttující Ordnung eagle sice nedal, ale birdie stvrdilo jeho vítězství na tomto turnaji.

Výsledky opět nebyly nijak oslnivé. Plných sedmnáct jich bylo třímístných. Pod osmdesát se mimo trojici, o které jsme mluvili dostal již jen Vít Rotter (79).

V ženské kategorii došlo také na rozehrávku mezi Ivetou Holubovou a Věrou Knihovou. Obě hráčky dosáhly skóre 92 a mezi 14 stratujícími to byl nejnižší dosažený výsledek. I toto poukazuje na náročnost zdejšího hřiště. Nakonec se z vítězství radovala Iveta Holubová.

Příští klání se uskuteční 10.června na hřišti v Plzni-Dýšině.
[Gallery not found]