Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mid Amateur Tour 2005 zahájila v Haugschlagu

16.05.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Vítr a rychlé greeny se nejvíce podepsaly pod výsledky prvního turnaje nové sezóny Mid-Amateur Tour 2005. Na „novém“ Haugschlagu se sešla stovka „midů“, aby zde soutěžili o první letošní vavříny. Ty si z Rakouska odvezli Roman Pivoda a Vera Knihová.Na prvním turnaji nové sezóny Mid-amateur Tour 2005 v rakouském Haugschlagu čekal na stovku hráčů nepříjemný vítr. Na druhé straně zde však bylo perfektně připravené hřiště, k jehož největším nástrahám patřily především rychlé greeny. Na startu chyběli někteří přední hráči z minulého ročníku, z nichž někteří reprezentovali své kluby při Extralize v Čeladné. I přesto se v Rakousku sešla velmi slušná konkurence mid-amatérských hráčů.

Mezi muži se nejvíce šancí dávalo Radkovi Votrubovi z Karlštejna, který dlouho svou roli favorita plnil. 78 ran mu nakonec stačilo na stříbrnou pozici. První místo si totiž trochu překvapivě připsal Roman Pivoda z Čeladné, jehož intenzivní trénink se Španělem Navarrem se začíná vyplácet. Vítězné skóre mělo hodnotu 76 ran a to se Pivoda nevyvaroval triple-bogey na šesté jamce. Na broznovou příčku stačilo zahrát těsně pod 80, přesněji 79 ran. Na tomto skóre se zastavil Stanislav Kopejtko z Mariánských lázní a také Josef Stanislav z Karlových Varů.

POuze tito čtyři hráči se z celkového počtu 86 startujících dostali pod osmdesát ran, což není nijak skvělý výsledek. Nicméně ve větru a na (české poměry) nezvykle rychlých greenech se příliš nízkých čísel čekat nedalo. Pouze jediný výsledek však překonal magickou hranici „kilogramu“.

Mezi ženami byl souboj o prvenství o poznání dramatičtější. O jedinou ránu si vítězství nakonec připsala Vera Knihová s výsledkem 86. Stříbrná skončila karlštejnská Marie Šturmová a třetí byla také s 87 ranami Iveta Uhrová z Erpetu. Na startovní listině žen se objevilo pouze 14 jmen.

Výsledky [Gallery not found]