Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mid-Amateur Golf Tour 2004 – Fontana, Wien 11.6.2004

15.06.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Pokud by někdo zatoužil zahrát si na jednom z nejkrásnějších hřišť Evropy, určitě by měl navštívit rakouskou Fontanu nedaleko Vídně. Tento golfový skvost lze hodnotit pouze v superlativech. Už při příjezdu na hřiště jste okouzleni parkovou úpravou, květinami a trávníkem, který vypadá téměř jako umělý. Ovšem to hlavní vás teprve čeká. Po zaparkování vám vyrazí dech klubovna připomínající holywoodský zámek a umělé jezero s blankytně modrou a čistou vodou, které se táhne podél 18té jamky. O kvalitě hřiště se přesvědčíte hned na první jamce, kdy po drivu vstoupíte na fairway a máte pocit, že jdete po koberci. Nutno poznamenat, že kvalita něco stojí a Fontana se řadí mezi nejdražší hřiště. Jen pro zajímavost, vstupní poplatek do klubu je nulový, avšak za roční fee zaplatíte 2.780,-EUR.
Tento rakouský golfový klenot přivítal české mid-amatéry, kteří jako první v historii hráli toto hřiště nově zanesené do serveru ČGF. Rakouský management byl velmi potěšen zájmem českých mid-amatérů a vyšel vstříc výraznou slevou fee jak při cvičném kole, tak při turnaji samotném. V restauraci na hráče čekal kompletní jídelní lístek v češtině, ale hlavně venku příjemné byť trochu větrné počasí. Zejména první flighty mužů musely hodně bojovat s nepříjemným větrem, který činí toto velmi náročné a těžké hřiště ještě obtížnější.
To, že se v mužské kategorii rodí malé překvapení bylo patrné hned jak se objevily na on-line scoring informační plazmové stěně první výsledky po 9té jamce. U jména Mikuláš Ordnung se objevilo číslo +10, což u tohoto hráče není obvyklé a všichni byli zvědaví jak si povede v druhé devítce. Naopak Petr Korda prošel první devítku v paru a už se zdálo, že bude šahat po vítězství. Jenomže všechno bylo jinak. Martin Holub jako by si vzpomněl na své velmi slušné výkony z minulých ročníků mid-tůry a k údivu všech donesl vynikajících 75, což mu zajistilo vítězství na opravdu náročném hřišti a výrazné snížení hcp. Hned o ránu za ním skončil stříbrný Petr Korda. Mikuláš Ordnung v druhé devítce ukázal, že je hráč se srdcem. Dva berdíci a dvě bogey ve druhé devítce znamenali celkově 82 a třetí příčku.
V kategorii žen se při neúčasti těch nejlepších z vítězství radovala Vera Knihová (98 ran), druhá skončila Kamila Pobudová a třetí Martina Plachá.
Ukázalo se, že i když je hřiště Fontana opravdu velmi náročné a někteří hráči bojovali s „kilem“, stálo za to tento golfový ráj navštívit a patovat na greenech, po kterých před několika měsíci chodili Colin Montgomerie a Nick Faldo. Je již téměř jisté, že se na Fontanu příští rok vrátíme a podle všeho zde budeme zahajovat sezonu 2005.
Teď už jenom zbývá popřát všem našim „midům“ hodně štěstí při Mezinárodním mistrovství ČR Mid-Amatérů, které začíná 8.července na Karlštejně.
[Gallery not found]