Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

MID-AMATEUR GOLF TOUR 2003 ZAHÁJENA !

28.04.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Letošní seriál turnajů pro nejlepší mid-amatéry odstartoval v pátek 25.4. v rakouském Haugschlagu. Na rozdíl od loňského premierového ročníku, který byl otevřený pro všechny hráče a hráčky starší 35 let, je Mid-Amateur Golf Tour 2003 určena pouze těm nejlepším, kteří získali hrací kartu s právem účasti v základní části. Pořadatelé záměrně zvolili rakouský Haugschlag (course Haugschlag), neboť ten je vždy na záčátku sezony ve výtečném stavu. Bohužel letošní zima zanechala stopy i na tomto velmi kvalitně udržovaném hřišti, a některé greeny byly doslova posety plísňovými fleky. Ale i tak patří velký dík rakouským partnerům, kteří připravili hřiště velmi svědomitě. Ranní mráz
(-2C) byl důvodem posunutí startu o 30 minut, neboť nebylo možné posekat greeny. Nakonec vše dobře dopadlo, slunce začlo krásně hřát a na start se postavilo 15 žen a po nich nastoupila téměř stovka mužů. Mezi nimi bylo pár šťastných, kteří obdrželi od pořadatele ?divokou kartu? a nakonec ukázali, že ji získali zcela oprávněně. Také dvanáct hráčů širší nominace na evropský šampionát se muselo vyrovnat s nervozitou, která jim určitě svazovala ruce, neboť se bojovalo o ?čtyři letenky? do švédského Mosjö, kde proběhne 5.-7.června International European Mid-Amateur Championship.

V ženách ukázala Amara Zemplinerová (Hudcová), že si divokou kartu zasloužila právem a zvítězila rozdílem třídy před druhou Ivetou Holubovou a třetí Evou Hlaváčkovou (také divoká karta).
V mužské kategorii se překvapení nekonalo a vítězství si odnesl, byť velmi těsné, Alan Babický před druhým Petrem Žákem (divoká karta) a třetím Lubošem Haklem.

Jen pro zajímavost, v první desítce se umístili tři hráči s divokou kartou !
Bohužel někteří favorité skončili hluboko v poli poražených. Doufejme, že i oni již pilně trénují na příští turnaj, připravený na 23.5. v západočeských Cihelnách. Máme zaručené a ověření zprávy, že osmnáctka v Cihelnách je ve vynikající kondici !

Hezkou hru !

Ilja Ehrenberger
[Gallery not found]