Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Mezinárodní mistrovství ČR juniorů a dorostu 2012 – finále

18.07.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A
Mistři České republiky 2012

Čtvrtek  – finále
Všechny tituly zůstaly doma. V kategorii juniorů zvítězili Ondřej Lieser a Karolína Vlčková, dorostenecké kategorie vyhráli Šimon Zach a Kateřina Krásová. V obtížném počasí, na náročném hřišti  nepustili naši mladí žádnou medaili do zahraničí.  Výsledky ukazují na dominanci v našem mužském i ženském amatérském golfu a tak trochu zvěstují výsledky šampionátu na rány za dva týdny na Kaskádě.

Junioři.
Ondřej Lieser nastupoval do finálového kola s velikým náskokem deseti ran a přestože hrál o šest ran hůře, náskok si udržel. Lieser skončil jako jediný s celkovým výsledkem pod par. Na druhém místě skončil skvělým finišem  Daniel Suchan.  Obhájce loňského titulu Jiří Korda se letos musel spokojit se třetím místem.

Juniorky.
Karolína Vlčková (+10) nenechala nikoho na pochybách, že je naší nejlepší amatérskou hráčkou. Pro juniorský titul si s jistotou došla i přes zaváhání v prvním kole. Stříbrnou medaili získala Kristýna Pavlíčková, bronzovou Adéla Cejnarová.

Dorostenci.
Šimon Zach si podruhé titul nenechal vzít. Loni prohrál v play-off s Polákem Gradeckim, na kterého letos zbyl bronz. Stříbro získla Němec Jonas Liebich. Dorostenci byla nejnabitější kategorie s největším počtem zahraničních hráčů. Do první desítky se vešli jenom tři Češi, vítěz Šimon Zach , lídr prvního kola Martin Hromádka a Kevin Dolejš.

Dorostenky:
Ani v této kategorii obhájkyně neuspěla. Na loňskou vítězku, Němku Franzisku Friedrich zbyla jen bramborová medaile. Vítězka Kateřina Krásová k sobě od prvního kola nikoho nepustila a bez zaváhání si došla pro titul. Na druhém místě skončila Marie Luňáčková, na třetím Kateřina Vlašínová.

 

Medailisté:

Kompletní výsledky

Video z finálové dne (venkovní záběry jsou kvůli silnému větru bez zvuku)


Další foto na Golfcamera.com


Karolína Vlčková

Středa – 2. kolo
Junioři.
Suverénně vede Ondřej Lieser (-4) výrazným rozdílem deseti ran před obhájcem titulu Jirkou Kordou (+6)  a tuctem ran před třetím Michalem Pospíšilem (+8).  Lieser ukazuje skvělou formu. Ve včerejší sibiři dokázal jako jediný dojít v paru, dnes o čtyři rány lépe a je jednoznačným favoritem na vítězství v Juniorce a v Mistrovství na rány za dva týdny na Kaskádě.

Juniorky. Naše nejlepší hráčka Karolína Vlčková ukázala, kdo je na Karlštejně pánem. Včerejší šrot nahradila parádním -1 a vede tabulku juniorek (+9) o tři rány před Kristýnou Pavlíčkovou (+12) a čtyři před Kateřinou Černou (+13).  Juniorek je v soutěži patnáct, z toho je jedna Ruska a jedna Slovenka.

Dorostenci. V nejpočetnější kategorie dorostenců jsou v první desítce  pouze dva Češi. V čele je Šimon Zach (E). Dnes hrál dvě pod par a vede  před Němcem Gesselem  a Rusem Osipovem (oba +2). Včerejší lídr Martin Hromádka couvnul na 5. pozici.  Obhájce titulu Polák Mateusz Gradecki je s celkovým skore +6 na šestém místě. Němec Gessel i Rus Osipov dnes donesli parádních 69 úderů (-3). Pole uzavírají kazaští bratři Bakhyzthanulyové. Diskvalifikován byl Oliver Vaidiš pro neodevzdání skorkarty.

Dorostenky.  Vede Kateřina Krásová (+4) s náskokem čtyř ran na Johanku Šteindlerovoua Němku Annu- Kathrin Albrecht (obě +8).  Krásová měla dobré kolo v paru.  Skvělé číslo 71 ran zahrála obhájkyně titulu Němka Franziska Friedrich, ovšem v součtu se včerejšími mnoha  ranami to stačí pouze na 4. místo (+10).

Po dnešním kole byl stanoven cut pro 77 hráčů.

 

Úterý – 1. kolo
Déšť, zima  a vítr uvítaly první hráče na karlštejnských odpalištích. Vítr ohýbal stromy, odnášel míče, porážel stojící bagy. Počasí opravdu pod psa. Po prvním kole vedou  v juniorské kategorii Ondřej Lieser (E) a Kateřina Černá (+7). V dorostenecké kategorii chlapců vede Martin Hromádka (+4), v čele dorostenek se usadila Kateřina Krásová (+4).

Top 5 prvního kola


Mistrři 20111

Dnes, v úterý 17. července, začal další z vrcholů soutěžní sezóny, srovnání sil naší golfové budoucnosti, juniorů (19-21 let) a dorostu (do 18 let) na mezinárodním mistrovství. Tříkolové mistrovství bude hostit na svém hřišti GC Karlštejn do čtvrtka 19. července.  Je přihlášeno hodně cizinců, Němců, Rusů, Slovinců, Slováků, Poláků, Kazachstánců a jeden Švýcar. Nejpočetnější je německá výprava.  Cut bude po druhém kole.

Naši mladí mají nelehkou úlohu. Německá výprava je silná a v dalších zemích, nad kterými jsme měli donedávna navrch, vyrostli výborní golfisté. Polský dorostenec a německá dorostenka nám loni odvezli tituly. Bramborová medaile českých dorostenců z nedávného Balkan Challenge v Sofii ukázala, že s našimi hráči již umějí hrát rovnocennou partii  Turci, Slovinci i Srbové. Výsledky probíhajícího ME dorosteneckých družstev nenaplňují optimismem, federační server dokonce vyjádřil zklamání.
Ale víme, že naši mladí golf umí, budeme jim fandit a těšíme se na jejich výkony.

Mužský juniorský titul bude obhajovat Jiří Korda. Ženský juniorský titul je volný. Juniorská Mistryně 2011, Češka  Lucie Hinnerová již dovršila 21. rok věku.
Dorostenecké tituly budou obhajovat Polák Mateusz Gradecki a Němka Franziska Friedrich.

Z naší hráčské elity jsou přihlášeni muži Ondra Lieser, David Procházka, Šimon Zach, Vojta Dostál, Michal Pospíšil, Daniel Suchan, Tadeáš Sedláček. Na přihlašovací listině nejsou Vítek Novák a Jakub Pokorný.
V  ženách jsou z naší elity přihlášeny Karolína Vlčková, Katka Krásová, Kristýna Pavlíčková, Barbora Baková, Kateřina Sluková, Adéla Cejnarová, Katka Vlašínová, sestry  Marie, Františka a Johana Luňáčkovy.

U těch nejmladších se budeme těšit na výkony protagonistů nedávné sokolovské kadetky Marka Siakaly, Nikol Chrenkové, Jiřího Zusky a Adriany Kubecové. Na přihlašovací listině bohužel není dvanáctiletý Matyáš Zapletal, který se v Sokolově a následně v Ropici ukázal v opravdu exkluzivním světle.

Video z MMČR 2011 v Austerlitzu.

Fotogalerie z Juniorky 2011 zde

Odkazy: … GC KarlštejnHřiště na satelitní mapěStránka mistrovstvíČeská golfová federace

Z archivu Golf.cz  – Juniorka
201120102009 …. 20082007 … 2006 … 2005 … 2004 …. 20032002 ….. 2001 … 20001999
.