Mezinárodní akademické mistrovství ČR – mistry jsou Kadlec a Růžičková

30.06.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Kateřina Růžičková a Tomáš Kadlec

Mezinárodními akademickými mistry české republiky se na liberecké Ypsilonce stali Tomáš Kadlec z GC Austerlitz (+1) a Kateřina Růžičková z GK Čechie (-3).
Tomáš Kadlec vedl od prvního  kola a prošel mistrovstvím bez většího odporu soupeřů. Od druhého v pořadí jej dělí osm ran.
Růžičková se o první kademický titul musela v krásném duelu poprat s domácí Terezou Vavruškovou, která po druhém kole vedla.  Růžičková však ve třetím kole zahrála nejlepší výsledek šampionátu, 68 (-4) ran. Vavrušková hrála poslední kolo 75 (+3) a musela se spokojit s druhým místem.

Druhou příčku mužské soutěže obsadil domácí Domink Pietschmann (+9).
Třetí místa obsadili Lukáš Zavadil z Royal GC Mariánské Lázně a Irena Foretová z GC Austerlitz.

V soutěži družstev zvítězila Masarykova Univerzita Brno ve složení Tomáš Kadlec, Josef Vokřál, Irena Foretová a Petr Večeřa.

Akademické mistrovství na Ypsilonce mělo mnoho krásných charakteristik.  Tou první byla čtyřicítka studentů-dobrovolníků. Působili jako zapisovatelé, forkedící a asistenti.  Vítěz Tomáš Kadlec si pochvaloval  komfort, který do jeho hry na členitém hřišti přinesli forkedíci.
Ředitel turnaje Michael Jon byl s prací dobrovolníků nadmíru spokojen. „Byla to generálka na světové akademické mistrovství, které se bude na Ypsilonce konat za rok a dopadla dobře,“ řekl při vyhlášení.
Druhou bylo hřiště, které se nacházelo ve fantastické kondici. Bylo perfektně připravené, greenkeepeři se opravdu vytáhli. Počasí přálo prvním dnům, finlálové kolo proběhlo v chladném a pošmourném počasí s drobným mrholením.
Třetí byla atmosféra. Setkání vysokoškoláků golfistů se neslo ve veselém, na šampionát až  příjemně společenském duchu.

Jediným nedostatkem na Ypsilonce  jsou vozíky, buginy. Hřiště jich má k dispozici pouze několik kusů, což je na tak fyzicky náročné, členité hřiště s mnoha převýšeními nepříjemně  málo.

 Výsledky


Odkazy  … Ypsilon Golf resort …. Hřiště na sat. mapě …. Stránky mistrovství … ČAUS

Z archivu Golf.cz – Akademické mistrovství ČR 2010

.