Mistrovství ČR na jamky 2014

22.06.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje

Mistři ČR na jamky 2014

Česká golfová federace – Národní mistrovství ČR na jamky 2014, Telč (18. – 22.6.2014).

Mistry České republiky ve hře na jamky pro rok 2014  se v Telči stali Jakub Bareš z GC Kunětická Hora a Kateřina Sluková z GC Olomouc.

Neděle – Seminále a Finále
Jan Bryčka a Jakub Bareš byli první semifinálovou dvojicí  mužské soutěž o titul Mistra na jamky. Jejich boj byl urputný a rozhodl se až na 20. jamce. V druhé semifinálové dvojici dominoval Šimon Zach, který si snadno poradil s Václavem Léblem. Jedním z rozhodujících úderů byl Zachův eagle na 8. jamce, zhruba třicetimetrový chip in. Uvidíte ho na následujícím videu.

Zach byl ve vrcholné formě a jeho jízda za obhajobou loňského titulu se zdála nezastavitelná. Druhý finalista Jakub Bareš byl ale jiného mínění a svojí hrou kladl Zachovi tuhý odpor. Na osmnáctou jamku došli nerozhodně. Oba měli dlouhé drivy a hráli druhou ránu do greenu. Barešova přihrávka dopadla do středu greenu a doběhla za jamku. Zachova přihrávka dopadla na začátek greenu a dojela na trochu delší vzdálenost před jamku. Zach nedal, Bareš ano a novém Mistru České republiky ve hře na jamky bylo rozhodnuto.  Barešův zisk titulu je trochu překvapivý, je to kvalitní hráč, ale nedával o sobě zase tolik vědět. Naopak Šimon Zach sbírá úspěchy a je stále na titulech. Ale právě v tom je půvab jamkovky, že nikdo nemá nic jistě.

Na vlastní kůži to poznaly favoritky ženské soutěže. Do finále se nedostaly Marie Luňáčková, Markéta Šubrtová, Kristýna Pavlíčková ani Kateřina Krásová. Nejdál ze zkušených hráček se dostala Adéla Cejnarová, která zvítězila v boji o třetí místo nad mladou Klárou Kaminskou. Obě finalistky Kateřina Vlašínová Kateřina Sluková jsou nová krev českého ženského golfu. Favoritem byla zkušenější Vlašínová, Golfistka roku 2013, ale soupeřka byla opět jiného mínění a Vlašínové moc šancí nedala. Sluková zvítězila a získala mistrovský titul už na 15. jamce.

V souboji o třetí místo mužské jamkovky prohrál Václav Lébl s Janem Bryčkou 3/2.

Konečný pavouk muži:

Konečný pavouk ženy:

Video – Národní mistrovství ČR na jamky 2014 – Telč

Jakub Bareš Kateřina Sluková Zdeněk Kodejš

Neděle – semifinále

Muži: Finále bude soubojem dvojice Šimon Zach – Jakub Bareš. První postoupil přes Václava Lébla, druhý vyřadil Jana Bryčku.
Ženy: O titul šampionky se střetnou Kateřina Vlašínová po výhře nad Adélou Cejnarovou a Kateřina Sluková, jež zdolala Kláru Kaminskou.

Sobota – 2. a 3. kolo mužů
V sobotu se hrála dvě kola mužů. V dopoledním  druhém kole porazil mladý Václav Lébl velezkušeného Tomáše Vymazala vysoko 6/5, neboli o šest jamek pět jamek před koncem. V odpoledním kole porazil Lébl nadějného Nicolase Schellonga také vysoko 5/4.

Daleko více práce měl odpoledne Šimon Zach s Erikem Palkovským, rozešli se až na 18. jamce 1/0. Dopoledne porazil Adama Studeného vysoko 6/5.

Jan Bryčka přešel do dopoledního kola přes Michala Kratochvíla, kterého porazil 1/0. Následně zvítězil nad Patrikem Jeřichou na 19. jamce.

Jakub Bareš vyřadil v dopoledním kole Aleše Procházku na 20. jamce.

Semifinálové dvojice mužů jsou  Václav Lébl-Šimon Zach a Jan Bryčka-Jakub Bareš.

V ženské soutěži skončily všechny tři sestry Luňáčkovy, které excelovaly v kvalifikaci.  Do semifinále se probojovaly a dvojice tvoří Adéla Cejnarová-Kateřina Vlašínová a Klára Kaminská-Kateřina Sluková.

Semifinalisté:

Pátek – první kolo jamkovky.
V prvním kole mužů žádná veliká překvapení nenastala, favorité zatím plní svojí úlohu. Vítěz kvalifikace mladý Václav Lébl porazil po tuhém boji zkušeného Cyrila Cejnara na 20. jamce. Zkušenost a síla jamkovky se projevila i v zápase Aleše Procházky s nadějným Tomášem Křivancem, kde Procházka zvítězil už na 16. jamce.
Vycházející hvězda Matyáš Zapletal hladce porazil Matyase Chlebosvkého, skončili už na 14. jamce.
V poli poražených skončili David Štrouf, Filip Ráža, Roman Šebrle a Tomáš Křivanec. Hořkou pilulku musel spolknout ambiciozní Roman Šebrle, který v prvním střetu s amatéry vypadl hned v prvním kole s mlaďochem Tomášem Návratou.  Skončili na 17. jamce 2/1.

Vítězství v kvalifikaci nepřineslo štěstí Františce Luňáčkové. Po tuhém boji podlehla Kláře Kaminské na 20. jamce. Stejně tak druhá z kvalifikace Marie Luňáčková podlehla zkušené Adéle Cejnarové na 19. jamce. Zajímavý byl zápas mezi hráčkou roku Kateřinou Vlašínovou a mnohonásobnou mistryní Markétou Šubrtovou, který Vlašínová vyhrála až 19. jamce. Zítra má 16 hráčů a 8 hráček na programu dvě kola.

Sestry Luňáčkovy

Čtvrtek – kvalifikace
V mužské dvoukolové kvalifikaci byl nejlepší líšnický Václav Lébl (-5) před olomouckým Michalem Kratochvílem (-2) a Matyášem Zapletalem z GC Kunětická Hora (-1).

Mezi 32 hráčů, kteří postoupili do pavouka jamkové hry se na 26. místě vešel i olympijský vítěz Roman Šebrle. O dvě postupová místa hráli rozehrávku hráči s výsledkem 155. Postoupili Cyril Cejnar a Filip Ráža.

Ženská kvalifikace byla záležitostí půvabných jihočeských sester Luňáčkových. Františka kvalifikaci vyhrála (E), Marie je druhá (E) a Johana pátá (+2). Na třetí místo se vklínila Kateřina Krásová (+2), na čtvrté Kateřina Vlašínová (+2).

Výsledky kvalifikace

Klubovna GC Telč

Před turnajem:
První z letošních velkých mistrovství – Národní mistrovství České republiky ve hře na jamky – se odehraje o víkendu v Telči. Ve středu 18. a čtvrtek 19. června se hraje dvoukolová kvalifikace na rány. Do pavouků jamkové hry postoupí 32 mužů a 16 žen. Jamkové zápasy se odehrají od pátku 20. do neděle 22. června.

O titul jamkového mistra republiky přijedou do Telče bojovat Šimon Zach, Vítek Novák, Matyáš Zapletal, Kateřina Vlašínová, Marie Luňáčková nebo Kateřina Krásová.  Zajímavostí bude účast bývalého desetibojaře, olympijského vítěze Romana Šebrleho.

Loňský titul bude obhajovat Šimon Zach. Ženský titul je volný, loňská vítězka Lucie Hinnerová přestoupila k profesionálům.

Přehled mistrů České republiky:

Video z mistrovství 2013:

Z archivu Golf.cz – Mistrovství ČR na jamky: 20132012 … 20112010….. 20092008…  200720062005 200420032002200120001999