Masters Czech Golf Amateur Tour 2004 pro Svobodu a Mašínovou

19.09.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Závěrečný turnaj nejvyšší amatérské soutěže se hrál pod patronací firmy Pioneer Investment, opět v parádním rakouském rezortu Haugschlag, kousek za českou hranicí. Již potřetí v Masters zvítězil Roman Svoboda, tentokrát v rozstřelu s Tíntěrou a Holým. Poprvé a hned ve velikém stylu, zvítězila na Masters Zuzana Mašínová. Turnaj Master, který se již tradičně hraje v příhraničním Haugschlau, se může zúčastnit pouze prvních 40 mužů a dvacet žen z celkového hodnocení Czech Golf Amateur Tour 2004, a vítězové všech důležitých soutěží ČGF.

Ani letos nepustil Roman Svoboda (GK Čechie – na obr. vpravo) na Masters v Haugschlagu nikoho před sebe. V prvním kole přinesl 68 úderů, za kterými se skrývají dva eagly a pět berdíků. V druhém kole šel sice první devítku -3, ale triple bogey na desítce a následné tři bogey a double bogey na osmnáctce znamenalo 76 (+4). Stejný součet obou kol měli i Tintěra (GC K. Vary) a Holý (GK Čechie) a nasledoval rozstřel na poslední, tříparové ostrovní jamce, obklopené vodu. Po losu hrál první Tiňtěra a posadil míč asi 6 metrů od jamky, Holý poslal míč do vody. Svoboda poslal svůj míč dva metry od jamky. Tintěra putt nedal, Svoboda proměnil a potřetí v řadě si připsal vítězství na Masters v Haugschlagu.

Ženská soutěž byla jednoznačnou záležitostí Zuzany Mašínové z GC Praha (na obr. vlevo). V prvním kole přinesla nebývalých 70 (-2), vůbec první ženský podparový výsledkek na Masters v Haugschlagu, za posledních pět let. Zuzka hrála neuvěřitelný golf. První devítku prvního kola šla -5, když zahrála pět berdíků. I když druhá devítka byla +3, díky sedmi ranám na desáte jamce, celkových 70 je skvostných a opravdu nebývalých. V druhém kole zahrála jednoho berdíka a jedno bogey, takže 72, v paru.

Pozor, Zuzana Mašínová má od soboty mínusový handicap.
Příkladu táhnou, v druhém kole zahrála 70 (-2) i Stáňa KOpejtková (GC K. Vary), což jí zajistilo druhé místo, třetí příčku obsadila Edita Nechanická z RGC M. Lázně.

Výsledky:  Muži  Ženy