Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Masters Czech Golf Amateur Tour 2004 pro Svobodu a Mašínovou

19.09.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Závěrečný turnaj nejvyšší amatérské soutěže se hrál pod patronací firmy Pioneer Investment, opět v parádním rakouském rezortu Haugschlag, kousek za českou hranicí. Již potřetí v Masters zvítězil Roman Svoboda, tentokrát v rozstřelu s Tíntěrou a Holým. Poprvé a hned ve velikém stylu, zvítězila na Masters Zuzana Mašínová. Turnaj Master, který se již tradičně hraje v příhraničním Haugschlau, se může zúčastnit pouze prvních 40 mužů a dvacet žen z celkového hodnocení Czech Golf Amateur Tour 2004, a vítězové všech důležitých soutěží ČGF.

Ani letos nepustil Roman Svoboda (GK Čechie – na obr. vpravo) na Masters v Haugschlagu nikoho před sebe. V prvním kole přinesl 68 úderů, za kterými se skrývají dva eagly a pět berdíků. V druhém kole šel sice první devítku -3, ale triple bogey na desítce a následné tři bogey a double bogey na osmnáctce znamenalo 76 (+4). Stejný součet obou kol měli i Tintěra (GC K. Vary) a Holý (GK Čechie) a nasledoval rozstřel na poslední, tříparové ostrovní jamce, obklopené vodu. Po losu hrál první Tiňtěra a posadil míč asi 6 metrů od jamky, Holý poslal míč do vody. Svoboda poslal svůj míč dva metry od jamky. Tintěra putt nedal, Svoboda proměnil a potřetí v řadě si připsal vítězství na Masters v Haugschlagu.

Ženská soutěž byla jednoznačnou záležitostí Zuzany Mašínové z GC Praha (na obr. vlevo). V prvním kole přinesla nebývalých 70 (-2), vůbec první ženský podparový výsledkek na Masters v Haugschlagu, za posledních pět let. Zuzka hrála neuvěřitelný golf. První devítku prvního kola šla -5, když zahrála pět berdíků. I když druhá devítka byla +3, díky sedmi ranám na desáte jamce, celkových 70 je skvostných a opravdu nebývalých. V druhém kole zahrála jednoho berdíka a jedno bogey, takže 72, v paru.

Pozor, Zuzana Mašínová má od soboty mínusový handicap.
Příkladu táhnou, v druhém kole zahrála 70 (-2) i Stáňa KOpejtková (GC K. Vary), což jí zajistilo druhé místo, třetí příčku obsadila Edita Nechanická z RGC M. Lázně.

Výsledky:  Muži  Ženy
[Gallery not found]