Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Manager Golf Tour 2005 presented by Ringier

22.09.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Brutto bralo „nýresty“
Předposlední turnaj 8. ročníku 2005 presented by Ringier se hrál pod názvem Remoex Cup v Nové Americe, jak jinak než v režii týmu Leones Production. Počasí vypadalo po ránu hrozivě. A tak se Karel Hromádka, který turnaje moderuje, snažil při zahájení povzbudit přes sedmdesát účastníků konstatováním, že si alespoň všichni vyzkouší kvalitu svých nepromokavých obleků a přesvědčí se, že to nebyla zbytečná investice. Naštěstí si počasí včas uvědomilo, že se hraje Manager Golf Tour, neporušilo tradici a turnaj proběhl bez jediné kapky deště, dokonce s občasným probleskáváním sluníčka. Trochu sice foukalo, ale vítr, vysoká tráva kolem fairwayí, velikánské bunkery ani obrovské greeny nemohly nikoho zaskočit, protože na ně ve svých radách upozorňoval profesionální trenér Petr Štrougal. Kdo nedával při hře do přilehlých porostů provizora, měl hru zpestřenou i přespolním během, protože tráva se za míči zavírala jak bažina a zázraky při hledání se většinou nekonaly.

Hřiště nejlépe sedlo Jiřímu Holíkovi (NACC), kterému se povedl hattrick: Bral druhé místo v kategorii 0 – 18, nýresta i nejlepší mužské brutto. V ženské kategorii si ceny za nýresta, zahraného lehkou sedmou, i brutto odnesla Martina Plachá (GCS). Pro oba byla připravená společná jízda vítězů kočárem. Letcem turnaje číslo jedna se stal Ivan Čihák, který svými drivy naznačoval, že nekompromisně útočí na prvenství v této disciplíně. Na letce číslo dvě se nominoval Rolf Jan Zweep (GCKO), asi proto, že za nejtěžší věc na světě považuje češtinu nikoliv golf.

V jednotlivých kategoriích zvítězili: handicap 0 – 18 Ivan Vondra (RGC), 18,1 – 26 Miroslav Černý (GCPA), 26,1 – 36 Marosh Sviezeny a v kategorii ZK Jaroslav Čech (NACC).

Příště si všichni už naposledy mohou připomenout motto celé Tour: Golf je hra, která se nedá vyhrát, dá se jenom hrát.
Na Konopišti se hraje poslední turnaj Manager Golf Tour 2005!

[Gallery not found]